Pagrindinis > Naujienos > Turime nuostabią naujieną: į Paliesiaus dvarą su nauju albumu sugrįžta tarptautinio pripažinimo sulaukęs Tord Gustavsen Trio!

Turime nuostabią naujieną: į Paliesiaus dvarą su nauju albumu sugrįžta tarptautinio pripažinimo sulaukęs Tord Gustavsen Trio!

2023 m. gegužės 6 d. į Paliesiaus dvarą su nauju albumu sugrįžta tarptautinio pripažinimo sulaukęs Norvegijos džiazo pianistas Tord Gustavsen ir jo trio. Aktyviai visame pasaulyje grojantis trio dvaro koncertų salėje pristatys naują albumą „Opening“, jau susilaukusį kritikų liaupsių. Tai reta proga gyvai išgirsti džiazo super‑žvaigždę ir nuostabų džiazo albumą!

„Aiškiai jaučiu, kad bandymas kažko siekti, kūrybingumas vyksta organiškai, neatsiskiriant ir nesustingstant, išlaikant energingą ryšį su šaknimis – su giesmių, spiričiuelių ir lopšinių, kurias vis girdėjau augdamas, stabilumu bei jausmingumu“ – pasisakė Tordas Gustavsenas.

Tord Gustavsen Trio išleido jau ne vieną albumą: jie yra naujai interpretavę Norvegijos giesmes ir sufijų poeziją puštūnų kalba, J. S. Bacho bažnytinius kūrinius, atlikę instrumentinius kūrinius, originalias T. Gustavseno kompozicijas, suderinę šiaurietiško bliuzo paprastumą su impresionistiniais peizažais ir meditacine atmosfera. Bet Norvegijos pianisto ir kompozitoriaus Tordo Gustavseno muzika niekad nesustoja augti, kilti vis aukščiau įsimintinomis melodijomis, subtiliais ritmais, muzikinėmis erdvėmis, ir švelnumu, ir gyliu. 2022 m. su nauju bosistu Steinaru Raknesu įrašų studijos „ECM Records“ išleistas Trio albumas „Opening“ išsiskiria tvirtais, jausmingais muzikiniais pagrindais, virtuozišku soliniu grojimu, leidžia Trio sužibėti dar labiau. Peteris Quinnas muzikos žurnale „Jazzwise“ teigė, kad albumas „turtingai ir išskirtinai vibruoja tarp introspektyvumo ir dramatiškumo… Įspūdinga kolekcija“, o Marshallas Gu žurnale „Pitchwork“ sakė, kad „muzikinis pokalbis… atima kvapą… [albumas] turtingas melodija ir liejasi kaip dvi vandens srovės“.

Plačiau: 05.06 | Tord Gustavsen Trio (Norvegija)

Pasiklausyti: