Pagrindinis > Naujienos > „Šampanas – karališkas ir žaismingas“ – Liepos 23 d. kviečiame pažinti jo subtilumus kartu su gėrimų žinovu!

„Šampanas – karališkas ir žaismingas“ – Liepos 23 d. kviečiame pažinti jo subtilumus kartu su gėrimų žinovu!

Šampanas visuomet buvo karališkas gėrimas tiek dėl sudėtingo gamybos proceso, tiek ir dėl karališkos kainos. Tai vienas žymiausių ir prabangiausių gėrimų visame pasaulyje, gaminamas tik Šampanės regione. Įstatymai reglamentuoja, kokios vynuogių rūšys gali būti naudojamos – iš esmės tik pačios lepiausios. O dar kiek taisyklių dėl brandinimo!

Sakoma, kad šampanas pats save išrado. Šaltose vyndarystės zonose mielės vyne „užmiega žiemos miegu“, neperdirba viso cukraus, o pavasarį „atsibunda“ – susidaro dar daugiau alkoholio ir angliarūgštės.

Gėrimas klasifikuojamas pagal įvairius kriterijus: vietovę, spalvą, maišymo būdą ir cukraus kiekį. Yra ir saldaus šampano – tobulo su desertais, ir aperityvinio, ir visai nesaldaus – paties sausiausio.

Šampano buteliai pokši ne tik per šventes. Tai taip pat labai mėgstamas gėrimas vasarą – lengvas, vėsus ir gaivinantis.

Todėl kviečiame pažinti jį giliau Paliesiaus dvare, degustuojant net 4 prabangius prancūziškus šampanus ir klausant pasakojimų apie jų ypatumus!

Renginio data: 2023 m. liepos 23 d.
Renginio pradžia: 14:00
Renginio trukmė: 1 val. 30 min.
Renginio vieta:
Dvaro vyno rūsys
Būtina išankstinė registracija:
info@paliesiausdvaras.lt arba tel. +370 626 82 760.
Kaina:
65 Eur. / asm. | 20 Eur. / lydinčiam asmeniui (dalyvaujančiam pažinimo vakare be degustacijos)