Pagrindinis > Naujienos > Prisiminimas | Pokalbiai tarp eilučių: Vladimir Tarasov / 2021

Prisiminimas | Pokalbiai tarp eilučių: Vladimir Tarasov / 2021

Vladimir Tarasov – pasaulinio garso būgnininkas, išradingas perkusininkas, kompozitorius bei vizualiojo meno kūrėjas. Jis valdo daugybę muzikos stilių, tačiau pagrindiniai jo interesai – laisvasis džiazas ir improvizacinė muzika. Meistriško perkusininko paliesti instrumentai suskamba kaip orkestras, jis priverčia skambėti ir netikėtus objektus. Drauge su GTČ trio V. Tarasov klojo pamatus Lietuvos džiazo mokyklai, muzikavo su pasaulio improvizacinės muzikos žymūnais, vienas pirmųjų Europoje pradėjo groti solines mušamųjų instrumentų programas. Jis – menininkas konceptualistas, aktyviai dalyvaujantis plataus diapazono kūrybiniame gyvenime: komponuoja teatrui ir kinui, kuria vizualiojo meno bei tarpžanrinius projektus, rengia performansus, instaliacijas, bendradarbiauja su įvairių meno šakų kūrėjais – literatais, dailininkais, šokio ir plastikos meistrais.


 

Ar prisimenate savo pažintį su būgnais?

Gyvenome Archangelske, viename didžiausių uostamiesčių Tarybų sąjungoje. Čia buvo krūva jūreivių iš visų pasaulio kampelių. Man buvo maždaug aštuoneri. Tėveliai norėjo, kad gročiau fortepijonu, o aš ėmiau ir pradėjau groti būgnais pionierių džiazo orkestre. Orkestro vadovas buvo labai geras džiazmenas. Sulaukęs keturiolikos buvau priimtas į bigbendą ir gavau pirmąjį savo atlyginimą. Iš pradžių grodavom džiazą, o kai jūreiviai apgirsdavo ir pradėdavo šokdinti paneles, pereidavom prie rokenrolo.

 

Kuo būtumėte, jeigu nebūtumėte perkusijos meistras?

Jeigu nebūčiau perkusijos meistru, būčiau perkusininkas. (Juokiasi.) O jei rimtai, vis tiek kažką daryčiau su menu. Niekada neturėjau svajonės tapti astronautu ar traukinio vairuotoju.

 

Galbūt galėtumėte pasidalinti, kokia knyga ar filmas apvertė Jūsų pasaulį aukštyn kojomis ar paprasčiausiai įkvėpė?

Aš labai daug skaitau. Skaitau kiekvieną dieną ir skirtingas knygas, todėl vienos išskirti tiesiog neįmanoma. Skaitydamas įgyju naujų žinių arba gaunu malonumą. Šiuo metu skaitau literatūros teoretiko, filosofo, kultūrologo Michailo Epšteino knygą. Daug istorinių faktų, labai malonu man ją skaityti.

 

Ar turite kokį ritualą prieš ir po koncerto?

Prieš koncertą man reikia puodelio stiprios kavos ir šiek tiek pagroti, kaip sakoma, apšilti.

 

Kokia vieta pasaulyje yra Jūsų mėgstamiausia? Kodėl?

Sunku pasakyti, labai daug keliauju. Nuo Kambodžos iki Aliaskos. Pasirodo, ta žemė tokia maža. Ir kiekviena vietelė turi kažką savo. Bet mano namai yra Vilniuje.


Birželio 4 d. Paliesiaus dvare koncertą „Baroque Jam Session“ Jums dovanos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, pasaulinio garso būgnininkas, džiazo virtuozas Vladimir Tarasov bei talentingasis pianistas Viktoras Paukštelis.

„Baroque Jam Session“ – tai muzikinis įvykis, kuriame susitinka barokinė muzika ir šiuolaikinė improvizacija. Abu menininkai, garsėjantys ir kaip vizualiųjų menų talentai bei nuolat siekiantys turtinančio ryšio tarp disciplinų, šįkart ieškos bendro vardiklio tarp dviejų šimtmečiais nutolusių muzikos stilių. V. Paukštelis gros baroko „audinį“, o V. Tarasov apipins jį improvizaciniais elementais.

 

06.04 | Baroque-Jazz: Vladimir Tarasov (perkusija), Viktoras Paukštelis (fortepijonas)