Pagrindinis > Naujienos > Pokalbiai tarp eilučių: Viola Brzezińska / 2022

Pokalbiai tarp eilučių: Viola Brzezińska / 2022

Viola Brzezińska – paskutinio Paliesiaus dvarininko Raimundo Bzezynskio palikuonė. Šios Lenkijoje itin žinomos atlikėjos pasirodymas Paliesiaus dvare simboliškai apjungs praeities istorijas su dabartimi ir sušildys PASAGOS akustiką jausmingomis melodijomis.

Dar būdama maža mergaitė Viola Brzezińska dainuodavo visur – jos scena tapdavo žaidimų aikštelės, mokyklos lenta, ligoninės palata, bažnyčia… Pradinėje muzikos mokykloje ji išmoko groti violončele ir fleita. Taip pat lankė vidurinę muzikos mokyklą Varšuvoje. Būdama 17 metų Viola mokėsi vokalo paslapčių ir tobulino savo muzikinius įgūdžius pas vieną populiariausių vokalo mokytojų Lenkijoje Elzbieta Zapendowska.

Pirmą kartą į didžiąją sceną žengė televizijos talentų šou „Szansa na sukces“ (liet. vert. Sėkmės tikimybė), kur jos puikus pasirodymas laimėjo pirmąją vietą. 1995 m. Viola laimėjo pirmąją vietą Nacionalinėje lenkų dainų šventėje Opolėje ir kartu su Edyta Geppert ir kitais jaunais atlikėjais išvyko į Izraelį įrašyti dainų, kurias per Kalėdas transliavo Lenkijos televizija. Tais pačiais metais Viola buvo pakviesta atstovauti Lenkiją Eurovizijos dainų festivalyje.

2001 m. Viola buvo apdovanota didžiuoju prizu jaunųjų talentų festivalyje Rawa Mazowieckoje. Tais pačiais metais jai atiteko vieno geriausio lenkų džiazo meistrų Jan Ptaszyn Wroblewski garbingas paminėjimas džiazo konkurse Lodzėje. Violos balsas skamba tokių filmų garso takeliuose kaip „Spona“, „Amok“, „Towar“, „Haris Poteris“, „Rožinė pantera“. Ji bendradarbiavo su Robert Janson įrašant jo solo albumą pavadinimu „Trzeci wymiar“.

2000 m. Viola tapo Saruel soliste. Jie kartu įrašė keletą albumų ir koncertavo įvairiose Lenkijos vietose, taip pat Italijoje, Portugalijoje ir Vokietijoje. Taip pat Viola bendradarbiavo su Marcin Pospieszalski, Justyna Steczkowska, Chris de Burgh, David Mac Donald.

2008 m. gegužės mėn. buvo išleistas pirmasis jos solinis albumas „Przystań“. Tų pačių metų birželį ji įrašė muzikinį vaizdo klipą dainai „Druga po Bogu „.

Viola koncertuoja visoje Europoje (daugiausia Prancūzijoje, Vokietijoje, Lietuvoje, Vengrijoje, Italijoje), taip pat Kanadoje ir JAV. Ji yra labai patyrusi vokalo mokytoja ir dažnai kviečiama į vokalo dirbtuves įvairioms žmonių grupėms. Du jos mokiniai laimėjo prizines vietas reikšminguose Lenkijos vaikų dainų festivaliuose.

 

Ar kada esate svarsčiusi apie kitą profesiją?

Kai buvau maža mergaitė, į klausimą „Kuo tapsi užaugusi?“ visada nedvejodama atsakydavau: „Būsiu dainininkė.“ Dainuoti buvo mano didžiausia svajonė. Dėl to jaučiuosi labai laiminga, kad svajonė išsipildė. Ši profesija dažnai – o ypač šiandien – nėra pats lengviausias kelias, bet kai darai tai, kam jauti aistrą, gali daug ką paaukoti, daugiau nieko nereikia.

Negana to, esu ne tik atlikėja, bet ir dainavimo koučerė Lenkijoje ir Jungtinėse Valstijose, tad esu prisilietusi ir prie pedagoginio darbo. Nuostabus jausmas yra matyti, kaip tavo mokiniai atranda savo balsą.


Ką veikėte pasaulį užpuolus pandemijai?

Dirbau įrašų studijoje, įrašiau keletą naujų dainų. Taip pat lavinau savo balsą. Negaliu nedainuoti.

Iki šiol visame pasaulyje vyksta mažiau koncertų. Tai yra didelis iššūkis man.


Ar atliekate kokį nors ritualą prieš lipdama į sceną?

Specialaus ritualo nėra, bet prieš koncertą visada gerai išsimiegu. Taip pat stengiuosi vengti drėgmės, nes ji stipriai veikia balsą. Kaip ir bet kokį kitą instrumentą.

 

Kur Jūsų mėgstamiausia vieta pasaulyje?

Labai myliu Lenkiją, taip pat patinka Italijos meno paveldas, architektūra, atmosfera ir itališka virtuvė. Ir, žinoma, Lietuva. Čia glūdi mano šaknys, mano istorija. Dievinu šią šalį. Iki šiol prisimenu pirmąjį savo koncertą Paliesiaus dvare – tai buvo tarsi kelionė į praeitį. Sužinojau daugiau apie savo proprosenelį – jo būta dosnaus žmogaus. Šį koncertą priėmiau tarsi dovaną iš savo proprosenelio.


Kas Jus įkvepia?

Impresionistų tapyba. Dar man labai patinka gaminti. Ir valgyti! Mėgstu lietuviškus ir lenkiškus patiekalus, kurie, beje, yra labai panašūs – daug bulvių, visokie pyragai. Dar mėgstu itališką virtuvę – įvairių rūšių makaronus.


Ko norite palinkėti savo gerbėjams Lietuvoje?

Didžiuokitės savimi ir vieta, kurioje gyvenate – Lietuva. Esate labai talentinga tauta – siekite savo svajonių. Labai Jus myliu! Laukiu nesulaukiu mūsų susitikimo!

 

02.26 | Viola Brzezińska (vokalas, Lenkija), Piotr Kurstak (gitara, Lenkija)