Pagrindinis > Naujienos > Pokalbiai tarp eilučių: operos solistas Tadas Girininkas / 2022

Pokalbiai tarp eilučių: operos solistas Tadas Girininkas / 2022

Pajūrio išaugintas puikusis operos solistas Tadas Girininkas atlieka boso balsui parašytus vaidmenis. O šiam balsui paprastai patikimi solidžiausi ir komiškiausi amplua. Tadas Girininkas yra atlikęs Žynio (Wolfgango Amadeus Mozarto „Užburtoje fleitoje“), karaliaus fon Voglerio (Richardo Wagnerio „Lohengrine“), velnio Mefistofelio (Charlio Gounod’o „Fauste“) vaidmenis, Bartolo partiją komiškoje Mozarto operoje „Figaro vedybos“ ir humoristinę Alfonso partiją – Mozarto veikale „Visos jos tokios“.

Už keletą tų rimtųjų vaidmenų Tadas Girininkas yra net keletą  kartų pelnęs garbingų Lietuvos scenos apdovanojimų. 2013 m. „Operos švyturio“ premija solistas išskirtas už įsimintinus metų vaidmenis. Jau kitais, 2014 metais, Tadas Girininkas pastebėtas kaip minėtojo Wagnerio Karaliaus atlikėjas ir Giusepės Verdi operų „Ernanis“ (de Silva)  bei „Rigoletas“ (Sparafučilė) artistas, –  solistas apdovanotas „Auksiniu scenos kryžiumi“.

Ši aukščiausia teatro gildijos premija pernai Tadui Girininkui buvo įteikta  dar kartą,  – už Henriko vaidmenį Gaetano Donizzečio operoje „Ana Bolena“.LNOBT ir už Zentos tėvo Dalando paveikslą išgarsėjusiame „Skrajojančiojo olando“ pastatyme Klaipėdos elinge.

Solistas nesididžiuodamas bendradarbiauja su keliomis Lietuvos operos trupėmis. Tai Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras, Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras, Vilnius City Opera (trupės meno vadovai dirigentas Gintaras Rinkevičius, režisierė Dalia Ibelhauptaitė). Tadą Girininką taip pat kviečia Šveicarijos ir Vokietijos teatrai.


Ar pats mėgstate laisvalaikiu klausyti muzikos? Kokios klausote?

Taip, laisvalaikiu klausau įvairios muzikos. Dažnai, kai vairuoju mašiną, būnu įsijungęs „M-1 plius“ radiją.  Na, šiuolaikinių „bumčikų“ neklausau, labiau senosios, gerosios muzikos. Bet šiaip neapsiriboju klasika, nesu nusistatęs prieš kažkokius žanrus, klausau įvairių.

 

Kaip prižiūrite balsą? Ar yra tekę dainuoti užkimus?

Stengiuosi gyventi kaip paprastas, eilinis žmogus, tad balso kaip nors ypatingai neprižiūriu, negeriu kiaušinių ar kažko tokio.

Pamenu, kartą, buvo gal lengvas peršalimas, gal tiesiog pervargimas, ir balsas šiek tiek buvo pavargęs. Teko dainuoti spektakly, bet programa nebuvo labai sudėtinga, ačiū Dievui.  O dieną po to „Vaidybos teatre“ buvo koncertas, irgi su Justu Šerveniku, pakankamai didelė programa ir teko man dainuoti „nepilnos formos“. Bet tada suveikė adrenalinas, susitvarkė balsas, dainavimas, viskas praskambėjo.

 

 

 

 

Ar mėgstate keliauti? Kokios Jūsų mėgstamiausios vietos?

Kelionės man labai patinka. Sunku kažką išskirti, dar daug ko pasauly esu nematęs. Bet dabar viena mėgstamiausių, viena gražiausių vietų yra Kreta. Dažniausiai važiuojam su šeima, kokį rugsėjį, kad nebūtų labai karšta. Ten galima labai daug kur pakeliauti, pasivaikščioti: kalnai, jūra, ko ten tik nėra. Kretoje būtent toks poilsis, kokio man reikia – ir aktyvus, ir pasyvus.

 

Kokia jūsų mėgstamiausia knyga? Kokią rekomenduotumėte kitiems?

Tikrai nesu knygų nemėgėjas, anksčiau daug skaitydavau, tik ne visada laiko knygoms būna. Bet per karantiną profesinių darbų sumažėjo, tai galėjau tam daugiau laiko skirti. Labiausiai man įsiminė Fredriko Backmano „Gyveno kartą Uvė“ ir to paties autoriaus kaip ir tęsinys „Močiutė perduoda linkėjimų ir atsiprašo“. Labai stipri knyga. Tik kad pirma perskaičiau tą tęsinį (juokiasi). Bet tada leidykla atnaujino „Gyveno kartą Uvė“ leidimą, tai galėjau nusipirkti ir perskaityti. Labai tuo džiaugiuosi. Šiuo metu guli knygų, kurias norėčiau perskaityti, tik kad darbai dabar pajudėjo, mažiau laisvo laiko.


Solisto Tado Girininko ir pianisto Justo Šerveniko koncertas Paliesiaus dvare – jau gegužės 21 d.!

05.21 | „Tarp rytų ir vakarų“: Tadas Girininkas (bosas, Lietuva)