Pagrindinis > Naujienos > Pokalbiai tarp eilučių: KerenDun & Nitai Hershkovits / 2022 | #2

Pokalbiai tarp eilučių: KerenDun & Nitai Hershkovits / 2022 | #2

Keren Dun yra multiinstrumentalistė (perkusija ir saksofonas), dainininkė, dainų autorė, „Buttering Trio“ narė ir prodiuserė.

1986 m. gimusi Keren savo muzikinį kelią pradėjo kaip perkusininkė ir vokalistė, studijavo džiazą Thelma Yelin menų mokykloje. Keren buvo įvairių ansamblių narė – nuo ​​salsos iki prog roko ir eksperimentinės muzikos. 2012 m. muzikantėišleido savo pirmąjį solinį albumą pavadinimu „Subconscious Leak “, 2013 m. – išgirtąjį „Shakin’ The Tips“, o 2015 m. –dar vieną albumą „What It Is“.

Keren kuria solo ir daug bendradarbiauja su kitais atlikėjais – Dj Mesh, CohenBeats, Rejoicer, Echo, Sol Monk ir kt.

Keren muzika yra pasaulio muzika. Afrikietiški ritmai, hip hopas, džiazas, gausybė perkusijų ir švelnių sintezatorių tonų,šiltas vokalas ir unikalios istorijos – visa tai sukuria kerinčią atmosferą ir nepakartojamą skambesį.

 

Jūsų koncerto pavadinimas „Let the Mountain In“ (liet. Įsileisk kalnus). Skamba labai poetiškai. Ką jums simbolizuoja kalnas?

Anksčiau gyvenau šiaurėje, šalia Karmelio kalnų. Eidama pasivaikščioti, užuot žiūrėjusi į kalną, leisdavau kalnui žiūrėti į mane. Kažkur skaičiau, kad kadaise Amerikos indėnai naudojo šią techniką, o šiuo metu tai yra saulės, vandenyno ar kitų objektų stebėjimo praktikų dalis. Svarbiausia yra leisti gamtos jėgai pažvelgti į tave.

 

Kaip jūs vienas kitą radote?
Apie Nitai žinojau jau daug metų, bet susitikome tik, kai jis, po daugelio metų Niujorke, pradėjo dažniau lankytis Tel Avive. Iš pradžių labai drovėjausi. Žinojau, kad jis yra be galo gabus muzikantas, ir kaskart pamačiusi mieste, pastebėdavau įdomų jo charakterį – atrodė, kad Nitai yra čia ne tam, kad visi jaustųsi gerai ir patogiai, o tam, kad nuolat sukurtų sau ir kitiems naujų iššūkių. Suintrigavo.

 

Ar turite kokį nors ritualą prieš lipdama į sceną?
Jei jaučiuosi praradusi pusiausvyrą, stengiuosi rasti ramią vietą, kur galėčiau padaryti kvėpavimo pratimus, apšilčiau. Tačiau dažniausiai tiesiog atsipalaiduoju, išgeriu taurę vyno ar viskio ir akimis perbėgu dainų sąrašą, stengiuosi palaikyti lengvą nuotaiką.

 

Gražiausias metų koncertas?

Mėgstu mažus intymius koncertus. Jie yra sudėtingiausi, nes viskas labai arti, jaučiuosi tarsi apsinuoginusi, tačiau dėl šios įtampos jie ir yra įdomiausi.

 

Ar kada nors galvojote apie kitą profesiją?

Man sekasi su skaičiais. Manau, kad būčiau puiki buhalterė ar finansų patarėja.

 

Paskutiniai Bacho žodžiai: „Neverkite dėl manęs – išeinu ten, kur gimsta muzika“. O kur, pasak jūsų, gimsta muzika?
Man labiau patinka tai palikti paslaptyje.

 

Ką darysite, kai grįšite po gastrolių?

Nueisiu į dušą.

 

04.23 | Let The Mountain In: KerenDun & Nitai Hershkovits (džiazas, vokalas, fortepijonas, Izraelis)