Pagrindinis > Naujienos > Pokalbiai tarp eilučių: KerenDun & Nitai Hershkovits / 2022 | #1

Pokalbiai tarp eilučių: KerenDun & Nitai Hershkovits / 2022 | #1

Pianistą ir kompozitorių Nitai Hershkovits BBC pavadino „tikru vunderkindu“. Charizmatiškasis atlikėjas turi nepaprastai stiprų balsą ir išsiskiriančią muzikinę viziją. Nitai, priešingai nei dauguma kitų atlikėjų, iš pradžių studijavo džiazą ir vėliau perėjo prie klasikos. Toks unikalus derinys prideda žavios eklektikos jo atlikimo stiliui.

Nitai gimė marokietės ir lenko šeimoje. Sulaukęs 12-os, pradėjo groti klarnetu ir, neilgai trukus, jau koncertavo profesionalioje scenoje. Būdamas penkiolikos, atrado meilę fortepijonui ir pasinėrė į improvizacijos pasaulį. Septyniolikos pirmą kartą laimėjo konkursą „Jazz Signs“ ir persikėlė į Tel Avivą, kad galėtų mokytis pas džiazo meistrus Amito Golano ir Yuvalo Coheno.

„Man patiko skambinti fortepijonu taip, tarsi gročiau saksofonu – po vieną natą.“ – apie savo tuometinius muzikinius atradimus pasakojo Nitai.

Vėliau menininkas susidomėjo kompozicija ir pradėjo kurti įvairiems atlikėjams iš Izraelio konservatorijos. Galiausiai ėmėsi klasikinės muzikos studijų, žinių sėmėsi iš garsaus Izraelio kompozitoriaus ir mokytojo Dr. Menahem Weisenberg ir klasikinio fortepijono mokytojo Amir Pedorovits. 

Šiandien Nitai gali pasigirti tarptautiniais apdovanojimais, stipendijomis ir muzikos albumais, išleistais su įrašų milžinėmis. Jo koncertai vyksta prestižinėse koncertų salėse ir festivaliuose: „Salle Pleyel“, „Vienna Konzerthaus“, „l’Olympia“, „Alter Oper“, „North Sea Jazz Festival“, „Village Vanguard“, „Antibes Jazz Festival“, „Jazz à Vienne“, „Montreux Jazz Festival“, „Barbican Center“.

Nitai nuolat bendradarbiauja su pasaulinio garso atlikėjais ir kitų disciplinų menininkais – Avishai Cohen, Ari Hoenig group, Oded Tzur, Rejoicer (Yuvi Havkin), Georgia Anne Muldrow, Kurt Rosenwinkel, Mndsgn, Felix Colgrave, Amir Bresler, Yonatan Albalak ir kt.

 

Jūsų koncerto pavadinimas „Let the Mountain In“ (liet. Įsileisk kalnus). Skamba labai poetiškai. Ką jis Jums reiškia?

Kalnai turi labai stiprią energiją, juose slypi milžiniška, visa užvaldanti jėga. Ji nėra nei bloga, nei gera. Tiesiog yra. Mokausi šią kalnų jėgą savyje atpažinti ir ją panaudoti geriems tikslams. Mūsų koncerte klausytojas taip pat bus kviečiamas įsileisti visa užvaldančius „kalnus“.

 

Kaip suradote Keren? 

Apie Keren esu girdėjęs dar vidurinėje mokykloje ir visuomet žavėjausi jos balsu bei dainų tekstais. Tačiau susipažinome tik man persikrausčius į Niujorką ir trumpam grįžus į Tel Avivą, tiksliau tariant, mus supažindino bendri draugai. Manau, mūsų keliai susikirto tinkamiausiu metu.

 

Ar, prieš lipdamas ant scenos, atliekate kokį nors ritualą?

Kvėpuoju ir tyliai susikaupiu.

 

Gražiausias metų koncertas?

Ką tik grįžau iš koncerto, klausiausi Ravelio valsų. Neturiu žodžių, tyras grožis.

 

Ar esate svarstęs apie kitą profesiją?

Jeigu reiktų, tapčiau virtuvės šefu. Man puikiai sekasi gaminti.

 

Paskutiniai Bacho žodžiai: „Neverkite dėl manęs, nes išeinu ten, kur gimsta muzika.“ Kaip Jums atrodo, kur gimsta muzika?

Jei žinočiau, nekurčiau muzikos..

 

Ką darysite, kai grįšite po gastrolių?

Eisiu į dušą.

 

04.23 | Let The Mountain In: KerenDun & Nitai Hershkovits (džiazas, vokalas, fortepijonas, Izraelis)