Pagrindinis > Naujienos > PAŽINTINIS SVEIKATINGUMO TAKAS JAU SU TRENIRUOKLIAIS

PAŽINTINIS SVEIKATINGUMO TAKAS JAU SU TRENIRUOKLIAIS

Paliesiaus dvaro PAŽINTINIS SVEIKATINGUMO TAKAS, esantis apie kilometrą nuo dvaro, vingiuoja ramiu drėgnu mišku, kuris yra nusidriekęs šalia Milašiaus telmologinio draustinio, saugančio pelkių augmeniją ir augaliją. Daugelis mūsų svečių jau yra išbandę žygiavimą pėsčiomis ar bėgimą tuo paslaptingo miško taku. Kodėl paslaptingo? Miškas išties dvelkia ramybe, vietomis jis itin drėgnas, kai kur labai tankus, kai kur primena parką. Pagal nuotaiką ir pasirengimą pasirinkti galima trijų atstumų trasą – 2300, 4900 ar 8000 metrų. Paliesiaus dvaro žmonės, vadovaujami Violetos, trumpiausią trasą įrengė nemėgstantiems jokių netikėtumų – čia keliauji nesušlapdamas kojų, o štai ilgesnėse trasose daugiau išbandymų ir malonumų – miškas pilnas raistų, pelkučių, tankmių. Žinoma, mūsų parengtame take jokių pavojų, kaip ir visame miške, nerasi, tačiau sušlapti kojas jau gali tekti ne kartą. Užtat ir įspūdžių būna keliskart daugiau, negu keliaujant sausais takais. Bet visuomet galima ir verta pasižvalgyti bei paėjėti ir šiek tiek nuklydus nuo nužymėto tako: miške apstu įdomių medžių, augalų, sėkmės atveju galima pamatyti ir miško gyvūnų.

Visų trasų žygeiviai keliaudami ras neseniai įrengtas poilsio salas. Čia ne tik galėsite prisėsti ant suolelio, bet ir improvizuotus treniruoklius – galėsite ir pailsėti, ir pasimankštinti: padaryti atsispaudimų, atsilenkimų, išbandyti vikrumą, basomis pavaikštinėti ant kankorėžių ir kitų natūralių medžiagų, kurios puikiai masažuoja pėdas.

Taku galime eiti pėsčiomis, važiuoti dviračiais, galima į pagalbą pasiimti šiaurietiško ėjimo lazdas. Pažintiniame take Jūsų palydovu gali būti ornitologas, ekologas ar šiaurietiško ėjimo specialistas.

 

Išbandykite PAŽINTINĮ SVEIKTINIMO TAKĄ, pasimėgaukite miško ramybe ir žavesiu.

www.paliesiausdvaras.lt

info@paliesiausdvaras.lt

+370 626 82 760