Pažintinės programos

 

Kepame bandelių pyragą(trukmė – apie 45 min.)
Kviečiame į bandelių pyrago kepimo popietę Paliesiaus dvare – sužinosite mažų kepimo paslapčių, savo rankomis formuosite bandeles, o po visko galėsite prisėsti valandėlę pailsėti su arbatos puodeliu. Kol bandelės kils ir keps, turėsite galimybę pasivaikščioti po Paliesiaus dvarą, apžiūrėti jo parką ir statinius, išgirsti dvaro istoriją ir planus.
Tai puiki pramoga ieškantiems turiningo ir įdomaus laiko praleidimo būdo – atvažiuokite su šeima, draugais, kolegomis, paįvairinkite šeimos šventę ar tiesiog susikurkite progą išbandyti kažką naujo.

90 Eur/10 žmonių grupei, kiekvienam papildomam asmeniui – po 8 Eur

 

 

Susikurkime lėlę (trukmė – 1,5-2 val.)
Edukacinę programą „Susikurkime lėlę“ veda žinoma autorinių lėlių kūrėja Violeta Kilšauskienė – VIOLA. „Mano lėlės – tai ne šiaip vaikų žaislai, jos – interjero dalis, maži meno kūriniai. Joms atiduodu tai, ką turiu geriausia savyje“, – apie savo darbus sako Viola.
Kaip pasigaminti lėlę? Kokios medžiagos naudojamos? Kaip tapti lėlininke? Edukacinio užsiėmimo metų Jums bus atsakyta į visus klausimus, be to, kiekvienas, padedamas lėlių meistrės, pasigaminsite po lėlytę, o vėliau jau galėsite nuspręsti – gilinsitės toliau į šių darbų subtilybes, ar užsiėmimas ir parsivežta namo savo rankomis pasidaryta lėlė liks Jums kaip mielas ir jaukus prisiminimas iš Paliesiaus dvaro.

200 Eur/10 asmenų grupei, kiekvienam papildomam asmeniui – po 15 Eur

 

 

Gamtos pažinimas (trukmė – apie 40 min.)

Kartais atrodo, kad puikiai viską žinome apie vaistažoles, apie žolelių arbatą, jų galią ir vartojimą. Tačiau vaistažolių žinovai visuomet atskleis paslapčių, kurios praturtins Jūsų turimas žinias, supažindins su ne taip populiariomis lietuviškomis žolelėmis ir jų gydomosiomis galiomis… Išmoksime, kaip arbatžoles reikia paruošti, kaip vartoti, kad atsiskleistų pačios naudingiausios jų savybės.

70 Eur/10 asmenų grupei, kiekvienam papildomam asmeniui – po 6 Eur

 

 

Grūdų imperija (trukmė – apie 40 min.)
Iš istorijos pamokų žinome, kad Romos imperija buvo minima kaip „kviečių imperija“. Nors reikėtų pripažinti, kad dar anksčiau senovės Egipto žyniai buvo ne tik puikūs selekcininkai bei kviečių augintojai, bet ir veislinių sėklų kūrimo pradininkai.
Ką gi tie romėnai sukūrė? Paliesiaus dvaras siūlo kelionę po Grūdų imperiją.
Čia viską galėsite pačiupinėti, pakramtyti ir iš miltų sau paplotėlį pasidaryti… O tą paplotėlį kepsime senoviniu būdu.
Pirmiausia, susitikę atsakysime į daugybę klausimų. Kas yra žiemkenčiai? Vasarojus? Spelta? Pačiupinėsime, pažiūrėsime, kaip koks grūdas atrodo, pristatysime javus taip, kad galėtume atskirti juos pamatę ir jų augimo vietoje. Išgirsite pasakojimą ir minsite mįsles, bandysite atspėti – kas iš kokių grūdų kepama. Na, o jau tada, pasiskirstę grupėmis, padirbėsime su tešla, gaminsime paplotėlius. Na, o savo rankomis pasigamintus miltų paplotėlius kepsime senoviniu būdu prie laužo ant karštų akmenų arba ant plytukės rinkių…

80 Eur/10 žmonių grupei, kiekvienam papildomam asmeniui – po 7 Eur
Jei užsakysite edukacinę kartu su maistu, t.y. sultiniu su kibinu, kaina asmeniui – 12 Eur.

 

 

Muzikos pažintinė programa (trukmė apie 1 val.)

Programos tikslas – supažindinti su vienu archaiškiausiu lietuvių
liaudies muzikos instrumentu – skudučiais. Atskleisti šio paprasto muzikos
instrumento unikalumą. Propaguoti kultūrinį paveldą.
Ką išmoksite, sužinosite? Sužinosite, kuo ypatinga sutartinių muzika, jos
atlikimas. Kokiais instrumentais sutartinės atliekamos. Pasiklausysite senųjų instrumentinių sutartinių įrašų. Sužinosite, iš kokių augalų buvo gaminami skudučiai. Mokysitės nepasiklysti skėtinių augalų įvairovėje, nes tarp jų yra labai klastingų nuodytojų. Išgirsite, kaip skudučiai siejasi su paukščiais, gyvūnais,
augalais. Pamėginsite patys pagroti skudučių sutartinę. O jei atvyksite pavasarį, kai karklai laukia darbščių mūsų rankų, pasigaminsite ir patys po karklo dūdelę.

90 Eur/10 asmenų grupei, kiekvienam papildomam asmeniui – po 8 Eur

 

 

Meno (piešimo) užsiėmimai (trukmė – apie 1 val.)
Išbandysime piešimą anglimi, pieštuku ir kitomis piešimo priemonėmis, lavinsime savo vaizduotę ir ranką. Profesionalo patarimai ir pasakojimas apie piešimą turėtų pakeisti Jūsų supratimą apie piešimą, jo istoriją ir reikšmę.
Visomis reikalingomis priemonėmis pasirūpinsime. Namo prisiminimui išsivešite savo kūrinius.

150 Eur/10 asm. grupei, kiekvienam papildomam asmeniui – po 12 Eur

 

Edukacinė sveikatinimo programa (trukmė – apie 1 val.)
Viešnagės Paliesiaus dvare pagrindinis akcentas – aktyvus laisvalaikis. Mokysimės taisyklingo žingsniavimo su šiaurietiškomis lazdomis, numatytas žygis su maloniomis staigmenomis. (Esant labai blogam orui – smagūs užsiėmimai patalpoje: šokiai, įvairūs linksmi pratimai). Žygeivių arbata – privaloma.

80 Eur/10 asm. grupei, kiekvienam papildomam asmeniui – po 7 Eur