Pažintinės programos

Bandelių pyrago kepimas (trukmė apie 60 min.)

Kviečiame į bandelių pyrago kepimo popietę Paliesiaus dvare – sužinosite mažų kepimo paslapčių, savo rankomis formuosite bandeles, o po visko galėsite prisėsti valandėlę pailsėti su arbatos puodeliu. Kol bandelės kils ir keps, turėsite galimybę pasivaikščioti po Paliesiaus dvarą, apžiūrėti jo parką ir statinius, išgirsti dvaro istoriją ir planus.

Tai puiki pramoga ieškantiems turiningo ir įdomaus laiko praleidimo būdo – atvažiuokite su šeima, draugais, kolegomis, paįvairinkite šeimos šventę ar tiesiog susikurkite progą išbandyti kažką naujo.

120 Eur / 10 žmonių grupei, kiekvienam papildomam asmeniui – po 10 Eur

 

 

Susikurkime lėlę (trukmė apie 45 min.)

Edukacinę programą „Susikurkime lėlę“ veda žinoma autorinių lėlių kūrėja Violeta Kilšauskienė – VIOLA. „Mano lėlės – tai ne šiaip vaikų žaislai, jos – interjero dalis, maži meno kūriniai. Joms atiduodu tai, ką turiu geriausia savyje“, – apie savo darbus sako Viola.

Kaip pasigaminti lėlę? Kokios medžiagos naudojamos? Kaip tapti lėlininke? Edukacinio užsiėmimo metų Jums bus atsakyta į visus klausimus, be to, kiekvienas, padedamas lėlių meistrės, pasigaminsite po lėlytę, o vėliau jau galėsite nuspręsti – gilinsitės toliau į šių darbų subtilybes, ar užsiėmimas ir parsivežta namo savo rankomis pasidaryta lėlė liks Jums kaip mielas ir jaukus prisiminimas iš Paliesiaus dvaro.

120 Eur / 10 žmonių grupei, kiekvienam papildomam asmeniui – po 10 Eur

 

Edukacinė sveikatinimo programa (trukmė apie 60 min.)

Viešnagės Paliesiaus dvare pagrindinis akcentas – aktyvus laisvalaikis. Mokysimės taisyklingo žingsniavimo su šiaurietiškomis lazdomis, numatytas žygis su maloniomis staigmenomis. (Esant labai blogam orui – smagūs užsiėmimai patalpoje: šokiai, įvairūs linksmi pratimai). Žygeivių arbata – privaloma.

120 Eur / 10 asm. grupei, kiekvienam papildomam asmeniui – po 10 Eur

 

 

 

 

 

Gamtos pažinimas (trukmė apie 40 min.)

Kartais atrodo, kad puikiai viską žinome apie vaistažoles, apie žolelių arbatą, jų galią ir vartojimą. Tačiau vaistažolių žinovai visuomet atskleis paslapčių, kurios praturtins Jūsų turimas žinias, supažindins su ne taip populiariomis lietuviškomis žolelėmis ir jų gydomosiomis galiomis… Išmoksime, kaip arbatžoles reikia paruošti, kaip vartoti, kad atsiskleistų pačios naudingiausios jų savybės.

100 Eur / 10 asm. grupei, kiekvienam papildomam asmeniui – po 9 Eur

 

 

 

 

Muzikos pažintinė programa (trukmė apie 60 min.)

Programos tikslas – supažindinti su vienu archaiškiausiu lietuvių liaudies muzikos instrumentu – skudučiais. Atskleisti šio paprasto muzikos instrumento unikalumą. Propaguoti kultūrinį paveldą.

Ką išmoksite, sužinosite? Sužinosite, kuo ypatinga sutartinių muzika, jos atlikimas. Kokiais instrumentais sutartinės atliekamos. Pasiklausysite senųjų instrumentinių sutartinių įrašų. Sužinosite, iš kokių augalų buvo gaminami skudučiai. Mokysitės nepasiklysti skėtinių augalų įvairovėje, nes tarp jų yra labai klastingų nuodytojų. Išgirsite, kaip skudučiai siejasi su paukščiais, gyvūnais, augalais. Pamėginsite patys pagroti skudučių sutartinę. O jei atvyksite pavasarį, kai karklai laukia darbščių mūsų rankų, pasigaminsite ir patys po karklo dūdelę.

120 Eur / 10 asm. grupei, kiekvienam papildomam asmeniui – po 10 Eur

 

El. paštas: info@paliesiausdvaras.lt  |  Tel.: +370 626 82 760

www.facebook.com/paliesiausdvaras  |  www.paliesiausdvaras.lt