Pagrindinis > Apie mus skelbia > Paskutinį vasaros mėnesį Paliesiaus dvaras kviečia praleisti su muzika!

Paskutinį vasaros mėnesį Paliesiaus dvaras kviečia praleisti su muzika!

Rugpjūtį dvaro koncertų salėje PASAGA skambės ir klasikinė muzika, ir improvizacijos, žinomi ir primiršti instrumentai, solistai ir ansambliai, Lietuvos ir užsienio atlikėjai. Koncertai vyks kiekvieną savaitgalį!


 

Rugpjūčio 6 d. | „Iš pasąmonės saugyklų“: Petras Geniušas (fortepijonas, Lietuva)

Paliesiaus dvare skambės nauja žymaus Lietuvos pianisto Petro Geniušo programa „Iš pasąmonės saugyklų“. Neseniai dvaro studijoje buvo įrašyta ir su „Baltic Mobile Recordings“ išleista ir kompaktinė plokštelė tokiu pat pavadinimu. Atlikėjas, žinomas dėl interesų įvairiapusiškumo ir nuolatinių, dažnai rizikingų naujų išraiškos formų, nekasdieniškų muzikinių ir dvasinių potyrių paieškų, teigia šioje programoje sujungiantis du muzikavimo būdus: užrašytos muzikos atlikimą ir improvizaciją. Koncerto metu pianistas atliks M. K. Čiurlionio ir F. Liszto kūrinius su savo improvizacijomis. Tai bus neįprastas, bet nuostabus rečitalis!

 

 

 

 

Rugpjūčio 13-14 d. | Martynas Levickis (akordeonas, Lietuva)

Kviečiame į žymiausio Lietuvos akordeonisto Martyno Levickio koncertą. Norinčiųjų buvo tiek daug, kad teko surengti papildomą koncertą! M. Levickis yra laimėjęs pasaulio geriausio akordeonisto titulą ir yra pirmasis akordeonistas, pasirašęs kontraktą su pasaulinio garso leidykla „Decca“. Jo koncertai su žymiais orkestrais rengiami didžiausiose salėse ir surenka gausiausias minias. Tačiau Paliesiaus dvare akordeonistas atliks rečitalį – o tai iššūkis atlikėjui, reikalaujantis ilgo ir nelengvo pasiruošimo. Šis pasirodymas bus intymus, grakštus ir jautrus. Skambės klasikinės muzikos ir šiuolaikinių akordeono kūrinių interpretacijos.

 

 

 

 

Rugpjūčio 20-21 d. | Ketvirtasis Alexander Paley muzikos maratonas „Vive La France“ Paliesiuje

Muzikos mėgėjų laukia ypatingas renginys. Tai ketvirtasis Alexander Paley muzikos maratonas, kurio tema šiemet „Vive la France“. Tarptautinį pripažinimą pelnęs pianistas subūrė dešimt talentingų atlikėjų – pianistų, smuikininkų, pučiamųjų instrumentų atlikėjų ir solistą, kurie atliks nuostabių Prancūzijos kompozitorių muziką. Skambės J. P. Rameau, C. Saint-Saenso, F. Poulenco, C. Debussy, M. Ravelio ir kitų kūriniai. Tai pirmasis išskirtinai prancūzų kamerinei muzikai skirtas festivalis Lietuvoje. Maratono metu įvyks šeši koncertai per dvi dienas, o bilietus galima įsigyti abiem dienom, vienai arba atskiriems koncertams. Kviečiame kartu mėgautis muzikos gausa!

 

 

 

 

Rugpjūčio 27 d. | Saskia Giorgini (fortepijonas, Italija/Nyderlandai)

Kviečiame į nuostabios Italijos-Nyderlandų pianistės Saskiaos Giorgini koncertą. Pianistė laimėjo ne vieną konkursą ir yra vertinama dėl savo puikios technikos ir skambesio grožio bei poetiškumo. Koncerto metu ji atliks F. Liszto „Harmonies poétiques et religieuses“ (liet. „Poetinės ir religinės harmonijos“) ciklą, kuris laikomas vienu ambicingiausių, kontempliatyviausių, nuoširdžiausių ir paslaptingiausių kompozitoriaus kūrinių. Dešimt šio ciklo dalių – tai gilesnės žmogaus egzistencijos prasmės paieška, įsupta į kerinčio grožio muziką.