Pagrindinis > Koncertai > XIII Tarptautinis muzikos festivalis „Le strade d’Europa. Lietuva-Italija“: DUETTISSIMO

XIII Tarptautinis muzikos festivalis „Le strade d’Europa. Lietuva-Italija“: DUETTISSIMO

Atlikėjai:
Dalia Dėdinskaitė (smuikas, Lietuva), Gleb Pyšniak (violončelė, Lietuva), Mindaugas Juodis (tapyba)
Data:
2022 m. Gegužės 7 d.
Pradžia:
16:00
Kaina:
€ 20 - 30 - 40

Aprašymas

„Svajonių Duo“ - taip Nyderlandų laikraštis „Noordhollands Dagblad“ apibūdino Dalios Dėdinskaitės ir Glebo Pyšniako dueto koncertą Haarleme, Nyderlanduose. Šie talentingi ir intensyviai visame pasaulyje koncertuojantys muzikai pristatys ilgai brandintą kamerinės muzikos programą.
Plačiau

Turbūt nieko negali būti intymiau muzikoje negu smuiko ir violončelės duetas, kuris visapusiškai atsiskleidžia vienuose iš gražiausių Zoltán Kodály ir Maurice Ravelio opusuose. Be šių „didžiųjų“ duetų programoje skambės ir vieno žymiausio šių dienų latvių kompozitoriaus Peterio Vaskso kūrinys, tarsi muzikinė malda, „Castillio Interior“ bei legendinio lietuvių kompozitoriaus Anatolijaus Šenderovo „Dialogai“ (kūrinys dedikuotas duetui, o kūrinio premjera su dideliu pasisekimu įvyko Nyderlanduose). Koncerto dėmesio centre – intriguojanti Domenico Turi kūrinio „Aspasia“ pasaulinė premejera. Be aukščiausio profesionalumo dueto atlikimo, kurį Nyderlandų laikraštis įvardijo kaip „Svajonių Duo“, laukiama dailininko Mindaugo Juodžio paroda.

„Svajonių Duo“ – taip Nyderlandų laikraštis „Noordhollands Dagblad“ apibūdino Dalios Dėdinskaitės ir Glebo Pyšniako dueto koncertą Haarleme, Nyderlanduose. Šie talentingi ir intensyviai visame pasaulyje koncertuojantys muzikai pristatys ilgai brandintą kamerinės muzikos programą.

Dalia Dėdinskaitė ir Gleb Pyšniak – vieni ryškiausių lietuvių jaunosios kartos atlikėjų, aktyviai koncertuojantys tiek Lietuvoje, tiek užsienyje. Daugelį metų kartu pasirodantis duetas publiką žavi aukščiausio lygio meistriškumu bei neprilygstamu ansambliškumu, kuris pakeri tiek klausytojus, tiek muzikos kritikus.

Dalia Dėdinskaitė yra viena ryškiausių jaunosios kartos Lietuvos smuikininkių, respublikinių bei tarptautinių konkursų laureatė. Nuo 2017 metų – didžiausio pasaulyje muzikos universiteto Vienoje žymaus austrų profesoriaus Christian Altenburger klasės asistente. 2010-aisiais Dalia laimėjo pagrindinį prizą tarptautiniame konkurse Vokietijoje „Violine in Dresden“, po kurio buvo pakviesta atlikti L. van Beethoveno koncertą smuikui prestižiniame festivalyje „Dresdner Musikfestspiele 2012“. D. Dėdinskaitė koncertavo daugelyje Europos valstybių, JAV ir Naujojoje Zelandijoje, griežė solo su Lietuvos valstybiniu simfoniniu, Lietuvos nacionaliniu simfoniniu, „Dresdner Kappelsolisten“ ir Drezdeno „Carl Maria von Weber“ simfoniniu orkestrais, diriguojant Sauliui Sondeckiui, Juozui Domarkui, Georgui Mark ir kt. Daugiau informacijos

Dar būdamas 14 metų Gleb Pyšniak kaip solistas debiutavo su Lietuvos kameriniu orkestru (dirigentas prof. Saulius Sondeckis) Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje. Šiandien legendinės violončelininkės Natalijos Gutman auklėtinis pasirodo garsiausiose pasaulio salėse: Vienos „Musikverein“, Amsterdamo „Concertgebouw“, Maskvos konservatorijos Didžiojoje salėje ir daugelyje kitų, pasirodė solo su Maskvos konservatorijos simfoniniu, Lietuvos nacionaliniu simfoniniu, Lietuvos valstybiniu simfoniniu, Lietuvos kameriniu, Šv. Kristoforo kameriniu, Rygos Sinfonietta, Porto simfoniniu orkestrais ir kt. Aukščiausius įvertinimus muzikas pelnė reikšminguose nacionaliniuose ir tarptautiniuose konkursuose, o 2006 metais už Lietuvos vardo garsinimą G. Pyšniak apdovanojo Lietuvos Respublikos Prezidentas Valdas Adamkus. Pirmoji mokytoja Tatjana Kuc atvedė violončelininką į muzikinį kelią, kurį vėliau praturtino studijos prof. Rimanto Armono ir prof. Johanneso Meissl klasėse bei susitikimai ir meistriškumo pamokos su Yo-Yo Ma, Mstislavu Rostropovičiumi, Silvija Sondeckiene ir Heinrichu Schiffu. Daugiau informacijos

„Tapybos darbų ciklas „Duettissimo“ buvo inspiruotas pažinties su Dalia Dėdinskaite (smuikas) ir Gleb Pyšniak (violončelė) – bendraujant ir klausantis jų atliekamos muzikos .Tai nėra muzikos iliustracija ar atlikėjų portretai, tai subjektyvi refleksija į muzikantų psichologiją ir garsą.“ – Mindaugas Juodis.

 

PROGRAMA:

A. Šenderovas – „Dialogai“ smuikui ir violončelei

Z. Kodaly – Duo op.7

PERTRAUKA

P. Vasks – „Castillo interior“

D. Turi – „Aspasia“ (premjera)

M. Ravel – Sonata smuikui ir violončelei


Paklausyti:

 

Festivalio organizatoriai VšĮ „Musica Vitale“

Pagrindinis festivalio partneris – Paliesiaus dvaras

Festivalio meno vadovė Nijolė Dorotėja Beniušytė