Pagrindinis > Koncertai > Vere Flores – J. Brahms sekstetai styginiams | Bendras Ukrainos ir Lietuvos muzikantų projektas

Vere Flores – J. Brahms sekstetai styginiams | Bendras Ukrainos ir Lietuvos muzikantų projektas

Atlikėjai:
Oleksandra Vasylieva (smuikas, Ukraina), Barbora Valiukevičiūtė (smuikas, Lietuva), Sofiia Savchuk (altas, Ukraina), Jurgis Juozapaitis (altas, Lietuva), Povilas Jacunskas (violončelė, Lietuva), Arnas Kmieliauskas (violončelė, Lietuva)
Data:
2022 m. Balandžio 16 d.
Pradžia:
16:00
Kaina:
€ 10 - 15

Aprašymas

Nėra tokių prarajų, per kurias laisvę mylintys žmonės negalėtų paduoti viens kitam rankų. (M. Jastrūnas) Paramos akcijos koncertas - renginio metu skirsime palaikymą bei paramą nuo karo bėgantiems Ukrainos muzikantams. „Pasagos“ scenoje skambės bendras Ukrainos ir Lietuvos muzikantų koncertas.
Plačiau

Nėra tokių prarajų, per kurias laisvę mylintys žmonės negalėtų paduoti viens kitam rankų. (M. Jastrūnas)

Balandžio 16 d. Paliesiaus dvare įvyks paramos akcijos koncertas – renginio metu skirsime palaikymą bei paramą nuo karo bėgantiems Ukrainos muzikantams. Šią dieną „Pasagos“ scenoje skambės bendras Ukrainos ir Lietuvos artistų koncertas.

Kviečiame susiburti klausantis gyvos muzikos.

 

Oleksandra Vasylieva (smuikas) – Ukrainos bei tarptautinių konkursų ir festivalių laureatė. Kaip solistė grojo su Ukrainos Nacionaliniu simfoniniu, Chmelnyckio filharmonijos, Kijevo solistų kameriniu, Naujosios eros, Kijevo Mocarto bei kitais orkestrais.

Oleksandra yra „Rulla Voita“ dueto su vibrafonininku Dmytro Ulianov įkūrėja. Nuo pat įkūrimo 2019 m., duetas surengė daugybę pasirodymų Ukrainoje ir užsienyje.

Sofiia Savchuk  (altas) – Ukrainoje, Ternopilio mieste, gimusi altistė nuo pat mažumės skina laurus įvairiuose nacionaliniuose ir tarptautiniuose konkursuose. Sofiia baigė mokslus Lvovo nacionalinėje Mykolo Lysenkos muzikos akademijos ir aktyviai koncertuoja įvairiuose kameriniuose ansambliuose, yra orkestro „Akademija“ narė. Kaip solistė dažnai groja su Lvovo filharmonijos orkestru.

Barbora Valiukevičiūtė (smuikas) – iš Kauno kilusi smuikininkė baigė prestižinės Manheteno muzikos mokyklos studijas Niujorke, yra pasirodžiusi pasaulinio lygio koncertų salėse JAV, Japonijoje ir Europoje. Smuikininkė taip pat yra ir iniciatyvi organizatorė bei dėstytoja – veda meistriškumo kursus „Barenboim-Said“ fonde, „Accademia d’archi Arrigoni“ bei Colombo menų universitete. Apkeliavusi visą pasaulį, pastaraisiais metais menininkė vis dažniau rengia kultūros renginius gimtajame mieste, yra „Kaunas – Europos Kultūros Sostinė 2022“ ambasadorė.

Jurgis Juozapaitis (altas) dažnai koncertuoja kaip solistas ir kamerinės muzikos atlikėjas. Kaip solistas yra grojęs su Lietuvos kameriniu orkestru, LMTA studentų simfoniniu orkestru, Klaipėdos kameriniu orkestru, „New Era orchestra“ (Ukraina), koncertavęs su Čiurlionio styginių kvartetu, dalyvavęs daugelyje meistriškumo kursų Lietuvoje ir užsienyje. Yra Lietuvos kamerinio orkestro altų grupės koncertmeisteris ir trio „Claviola“ narys.

Povilas Jacunskas (violončelė), kaip solistas koncertavo su Lietuvos kameriniu, Šv. Kristoforo kameriniu, Lietuvos Nacionaliniu simfoniniu, Lietuvos Valstybiniu simfoniniu, Kauno miesto simfoniniu, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos studentų simfoniniu, M. K. Čiurlionio menų mokyklos kameriniu bei Latvijos Nacionaliniu simfoniniu orkestrais, Tarptautinio festivalio „Harmos“ jaunimo simfoniniu orkestru (Portugalija), Lietuvos Nacionaliniu Vilniaus styginių kvartetu, mušamųjų ansambliu „Giunter percussions“ ir kt.

Nuo 2003 m. Povilas Jacunskas groja styginių kvarteto “Art Vio” sudėtyje, su kuriuo sėkmingai dalyvauja Lietuvos bei užsienio koncertiniame gyvenime. Su šiuo kolektyvu yra išleidęs ne vieną kompaktinę plokštelę.

Nuo 2006 P. Jacunskas yra fortepijoninio trio “FortVio” narys.

Arnas Karolis Kmieliauskas (violončelė) – muzikantas yra vienas ryškiausių jaunosios kartos violončelininkų Lietuvoje. 2016 metų A. Glazunovo konkurse Paryžiuje tapęs pirmos vietos laureatu, jis greitai tapo vienu aktyviausių savo kartos violončelininkų, įsitraukė į daugelio Lietuvos klasikinės ir šiuolaikinės muzikos ansamblių veiklas, taip pat iniciavo daugybę kultūrinių judėjimų, įkūrė savo ansamblius, kuriuose vykdo savo kūrybines idėjas.

Arnas yra šiuolaikinės muzikos ansamblio „TwentyFingersDuo“ ir violončelininkų ansamblio „Cello Club“ įkūrėjas, taip pat šiuolaikinės muzikos ansamblio „Synaesthesis“ ir kvarteto „Chordos“ narys. Nuo 2014 m. prisijungė prie Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro artistų.

 

Programoje:

J. Brahms

Styginių sekstetas Nr. 1 B-dur, op. 18

Styginių sekstetas Nr. 2 G-dur, op. 36

 

Informaciniai partneriai regione: