Pagrindinis > Koncertai > Trio NEDA / LABUTIS / BANYS: „Spiritus in Jazz“

Trio NEDA / LABUTIS / BANYS: „Spiritus in Jazz“

Atlikėjai:
Neda Malūnavičiūtė (vokalas, fleita), Vytautas Labutis (saksofonai, bosinis klarnetas), Richardas Banys (fortepijonas)
Data:
2023 m. Balandžio 22 d.
Pradžia:
16:00
Kaina:
20 - 30 - 40 €

Aprašymas

Trio atlieka savo originalių bei kitų autorių kompozicijų programą. Čia pilna kontrastų, improvizacijos, nenuspėjamų muzikos eksperimentų ir atradimų. Ansamblio improvizacijų žodynas – neišsemiamas. Per keletą trio gyvavimo metų ansamblis išsiugdė nepakartojamą telepatinį bendravimo stilių ir ansamblio pojūtį. Tai leidžia jiems įgyvendinti drąsiausius sumanymus ir svajones. Kaip patys ansamblio nariai sako, džiazas - kuriančių, laisvų ir stiprių žmonių muzika, tai mąstymo ir gyvenimo būdas , kuriame esi laisvas, atviras, nuoširdus ir dažnai apnuoginęs sielą. Nuolatinės muzikos jausmų paieškos, nėrimas gilyn, kartais ir taisyklių laužymas, begalinė aistra kokybei jiems svarbiausi.
Plačiau

Trio atlieka savo originalių bei kitų autorių kompozicijų programą. Čia pilna kontrastų, improvizacijos, nenuspėjamų muzikos eksperimentų ir atradimų. Ansamblio improvizacijų žodynas – neišsemiamas.

Per keletą trio gyvavimo metų ansamblis išsiugdė nepakartojamą telepatinį bendravimo stilių ir ansamblio pojūtį. Tai leidžia jiems įgyvendinti drąsiausius sumanymus ir svajones. Kaip patys ansamblio nariai sako, džiazas – kuriančių, laisvų ir stiprių žmonių muzika, tai mąstymo ir gyvenimo būdas , kuriame esi laisvas, atviras, nuoširdus ir dažnai apnuoginęs sielą. Nuolatinės muzikos jausmų paieškos, nėrimas gilyn, kartais ir taisyklių laužymas, begalinė aistra kokybei jiems svarbiausi.

Lietuvos džiazo primadona, fleitininkė ir vokalistė Neda Malūnavičiūtė debiutavo 1988-aisiais Birštono festivalyje su Vladimiro Čekasino vadovaujamu B. Dvariono muzikos mokyklos moksleivių ansambliu.

Vėliau Neda kilo į Birštono sceną su Didįjį festivalio prizą pelniusiu Artūro Anusausko kvintetu, ansambliu „Džiazo nublokšti“, Vilniaus džiazo kvartetu, Dainiaus Pulausko džiazo sekstetu bei Vilniaus džiazo orkestru, kitais kolektyvais.

Dainininkė improvizavo beveik su visais Lietuvos džiazo meistrais, dalyvavo Vytauto Labučio okteto, Leonido Šinkarenkos kvinteto „Jazz 5“, Kauno bigbendo programose, buvo improvizacinės muzikos grupės „Exlex“, sumanytos kartu su šviesaus atminimo perkusininku Tomu Dobrovolskiu, narė, rengė programas trio su Artūru Anusausku ir Vytautu Labučiu.
Nuo 2006 metų Neda nuolat koncertuoja su dainuojamosios poezijos trio „Meilės trikampis“ ir dviese su aktoriumi Olegu Didkovskiu, atlikdama jai sukurtas ir savo pačios dainas.

Solistė bendradarbiavo ir su rusų pianistu Daniilu Krameriu, estų saksofonininko Raivo Tafenau kvartetu, dalyvavo vokiečių pianisto Berndo Homanno ir Baltarusijos bigbendo, vadovaujamo Michailo Finbergo, projektuose.

„Vieno teisingo žanro nėra – arba turi ką pasakyti muzika, arba ne. Kuo didesnė įvairovė, tuo įdomiau gyventi. Aš džiaugiuosi, kad mano kasdienybėje nėra rutinos – pučia vis nauji vėjai: pati renkuosi, su kuo noriu groti, ką ir kur“, – kalbėjo dainininkė. Be Nedos neapsiėjo nė vienas šalies džiazo festivalis. Su įvairiais kolektyvais ji koncertavo Suomijoje, Švedijoje, Ispanijoje, JAV, Vengrijoje, Estijoje, Latvijoje, Rusijoje, Lenkijoje.

1994 metais N.Malūnavičiūtė laimėjo tarptautinio vokalistų konkurso Bialystoke (Lenkija) „Grand Prix“, 1997-aisiais – „Bravo“ apdovanojimą už albumą „Laikas prisiminti“, 1999 metais su Dainiaus Pulausko sekstetu pelnė „Grand Prix“ už įdomiausią J.Lennono ir P.McCartney dainos interpretaciją tarptautiniame „Yesterday“ konkurse Piarnu (Estija). 2012-aisiais dainininkės nuopelnai Lietuvos džiazui įvertinti Birštono festivalio Didžiuoju prizu.

Multiinstrumentininkas, kompozitorius, pedagogas Vytautas Labutis yra viena iškiliausių Lietuvos džiazo asmenybių, Birštono festivalio Didžiojo prizo laureatas (1996 m.).
Su jo vardu susijusios daugelio ryškių Lietuvos džiazo grupių – kvinteto „Džiazo nublokšti“, Leonido Šinkarenkos „Jazz 4“, Dainiaus Pulausko grupės, Vilniaus džiazo kvarteto, „Lithuanian Jazz Trio“ bei kitų – biografijos.

Talentingam muzikui paklūsta kamerinės ir monumentalios džiazo formos. Jis rašo muziką didelės sudėties ansambliams ir muzikuoja duetuose meistriškai žongliruodamas įvairiausiais muzikos stiliais ir išraiškos priemonėmis. Vytauto Labučio arsenale yra tiek kūrinių, kad niekada negali žinoti, kokią melodiją ar negirdėtą staigmeną jis lyg tūzą ištrauks iš rankovės.

Daug Europos šalių muzikas apkeliavo su savo kvartetu, gyvuojančiu daugiau kaip 20 metų ir grojančiu muziką – nuo savotiškų ragų iki fanko ir laisvojo džiazo. Šio kvarteto su Neda išleistas albumas „Sounding City“ buvo pristatytas Barselonoje, Madride, Stokholme, Budapešte, Gdanske ir garsiajame džiazo festivalyje „Jazz Jamboree“ Varšuvoje.

Vytautas dalyvavo Vladimiro Tarasovo „The Lithuanian Art Orchestra“, „Lithuanian Young Composers Orchestra“, tarptautiniuose „JazzBaltica Ensemble“, „Octet Ost“, „East-West Vapirov Project“, „New European Saxophone Quartet“, „Moscow Composers Orchestra“ projektuose. Su įvairiais kolektyvais jis apkeliavo daugybę Europos šalių, grojo Azijoje, JAV, Australijoje, įrašė daugiau kaip pusšimtį kompaktinių diskų.

Džiazo grandas pasirodo ir šiuolaikinės akademinės muzikos projektuose, menininkų performansuose, ugdo jaunąją džiazo kartą mokytojaudamas Balio Dvariono dešimtmetėje muzikos mokykloje. Jo parengti vaikai – ne pagal amžių virtuoziški ir išprusę, skina laurus nacionaliniuose ir tarptautiniuose džiazo konkursuose.

Pianisto Richardo Banio kelias į muziką prasidėjo Šiauliuose savarankiškomis klasikinio fortepijono ir kompozicijos studijomis, kurias vėliau jis tęsė Šiaulių konservatorijoje. Įstojęs į Vilniaus kolegijos populiariosios muzikos skyrių, pianistas pasinėrė į savo mėgstamą džiazo stichiją, o 2016 metais baigė magistrantūros studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, profesoriaus Artūro Anusausko džiazo fortepijono klasėje.

Richardas yra 2005 ir 2006 metų festivalių „Džiazo fontanas“ nugalėtojas. 2014-aisiais jis buvo pripažintas geriausiu instrumentininku „Vilnius Jazz Young Power“ konkurse ir laimėjo antrą vietą LMTA rengiamame tarptautiniame džiazo pianistų konkurse „Džiazo improvizacija“. 2015 metais pianistui skirta trečia vieta ir prizas už artistiškumą tarptautiniame džiazo konkurse „Mir džiaza“ Rostove (Rusija). 2016 metais Richardas surengė rečitalį pagrindinėje tarptautinio džiazo festivalio „Vilnius Mama Jazz“ scenoje.

Muzikantas dalijosi scena su daugeliu šalies džiazo kūrėjų, tarp jų – Vladimiru Čekasinu, Ana Čekasina, Neda Malūnavičiūte, Aleksandru Tenu, Gintaru Šulinsku, Linu Būda, Remigijumi Rančiu, Dariumi Rudžiu, Vyčiu Nivinsku. Jis grojo daugybėje klasikinės muzikos koncertų, bendradarbiavo su dainininke Judita Leitaite, akordeonininku ir kompozitoriumi Andriumi Kulikausku.
Šiuo metu atlikėjas dėsto fortepijoną Vilniaus kolegijos ritminės muzikos katedroje.

 

Pasiklausyti: