Pagrindinis > Koncertai > Trio Agora: Hotel Tango (albumo pristatymo koncertas)

Trio Agora: Hotel Tango (albumo pristatymo koncertas)

Atlikėjai:
Žilvinas Brazauskas (klarnetai, vokalas, Lietuva / Vokietija), Natania Hoffman (violončelė, Italija / JAV / Belgija), Robertas Lozinskis (fortepijonas, Lietuva)
Data:
2025 m. Rugpjūčio 30 d.
Pradžia:
16:00
Kaina:
20 - 30 - 40 €

Aprašymas

Vasarą Paliesiaus dvare užbaigsime su „Trio Agora“ – trimis charizmatiškais muzikantais, įvairių prestižinių tarptautinių konkursų laureatais, nuolat koncertuojančiais Europos koncertų salėse, bet nepamirštančiais ir Lietuvos. Jie mums pristatys savo naujausią albumą „Hotel Tango“, išleistą 2023 m. birželio mėn. su Vokietijos įrašų kompanija „Accentus Music“. Kviečiame visus muzikos mylėtojus!
Plačiau

Vasarą Paliesiaus dvare užbaigsime su „Trio Agora“ – trimis charizmatiškais muzikantais, įvairių prestižinių tarptautinių konkursų laureatais, nuolat koncertuojančiais Europos koncertų salėse, bet nepamirštančiais ir Lietuvos. Jie mums pristatys savo naujausią albumą „Hotel Tango“, išleistą 2023 m. birželio mėn. su Vokietijos įrašų kompanija „Accentus Music“. Kviečiame visus muzikos mylėtojus!

Koncerto metu „Trio Agora“ pristatys visiškai naują, originalią Astoro Piazzollos „Keturių metų laikų“ versiją, kurią sukūrė trio klarnetininkas Žilvinas Brazauskas, taip pat Kanados / JAV kompozitoriaus Joel Hoffman ansambliui dedikuotą kūrinį „Foxtrot Romeo Juliet Hotel Tango“ bei daug kitų originalių aranžuočių, tarp kurių skambės tango ištakos: mazurkos, valsai bei kontradanzos, taip pat ir akademinės muzikos kompozitorių I. Stravinskio ir M. Ravelio kūriniai „Tango“ solo fortepijonui bei „Pièce en Forme de Habanera“ violončelei ir fortepijonui.

Trio misija – pasidalinti savo susižavėjimu tango muzika, kuri klesti jau pusantro šimtmečio bei nenustoja mūsų formuoti, kaip ir mes jos. Iš kur kilo tango ir kiek žmonių bei kultūrų sužavėjo šio žanro ritmai, dainos ir šokiai? „Trio Agora“ siekia atskleisti didžiulę tango muzikos apimtį pasirinkdami kūrinius, kurių kiekvienas turi unikalią istoriją bei prisidėjo prie šio stiliaus evoliucijos. Todėl šis albumas yra savotiška tarptautinė tango manifestacija, nukelianti klausytojus iš Paryžiaus salonų į mažas Buenos Airių gatveles, per Jungtines Valstijas, Lotynų Ameriką, Vakarų Afriką ir Rytų Europą. Daugelis pristatomų kūrinių – tai tarsi pasakojimai, kuriais atiduodama pagarba originalioms kompozicijoms aranžuočių ir transkripcijų pavidalu.

„Trio Agora“ yra dinamiškas ansamblis, sparčiai įsitvirtinantis kaip savo žanro lyderis. Už naujoves ir entuziazmą klausytojų mėgstamas trio 2018 m. nugalėjo „Rubinstein Chamber Music Competition“ konkursą Diuseldorfe bei 2021 m. pelnė apdovanojimus „Ton & Erklärung“ bei „Ysaÿe“ konkursuose. Trio reguliariai atlieka ansambliui dedikuotus naujus šiuolaikinių kompozitorių kūrinius bei savo kurtas transkripcijas ir aranžuotes, taip pat svarbiausiose Europos salėse pristato klasikinį bei romantinį repertuarą.

Pirmasis jų albumas „Youth“ buvo išleistas 2017 m. Šioje programoje daugiausia dėmesio buvo skirta ankstyviesiems L. van Beethoveno, S. Rachmaninovo, F. Mendelssohno ir Cl. Debussy kūriniams. 2020 m. lapkritį ansamblis išleido savo antrąjį albumą „Connecting Identities“ su įrašų kompanija „Odradek Records“. Šis albumas buvo skirtas Lietuvos Nepriklausomybės šimtmečiui paminėti, jame skambėjo Lietuvos folkloro įkvėpti, ansambliui naujai parašyti lietuvių kompozitorių kūriniai. 2022 m. trio gavo paramą iš „Neustart Kultur“ fondo (Vokietija) trečiojo albumo, skirto tango istorijai ir sklaidai XIX ir XX amžiuose, įrašymui. Šis albumas buvo išleistas 2023 m. bendradarbiaujant su Vokietijos įrašų kompanija „Accentus Music“.

Jaunųjų atlikėjų ugdymui pasišventęs trio reziduoja Nacionalinėje moksleivių akademijoje (NMA), kur nuo 2018 m. glaudžiai bendradarbiauja su Mirga Gražinyte-Tyla. Ansamblis nuolat koncertuoja Europoje, tokiose salėse bei festivaliuose kaip ENSEMS Ispanijoje, „Mecklenburg-Vorpormmern Festspiele“, Duisburgo filharmonija, Berlyno filharmonija bei „Konzerthaus“ Vokietijoje, „Amici della Musica Firenze“ ir „Auditorium del Parco“ Italijoje, „Queen Elisabeth Music Chapel“ Belgijoje, „Schiermonnikoog Festival“ Nyderlanduose.

Ansamblis siekia dialogo bei tarpasmeninio ryšio su savo publika ir nuolat eksperimentuoja su savo žanro galimybėmis bei ribomis, išlikdami ištikimi kamerinės muzikos etosui. Berlyne įsikūrę „Trio Agora“ 2022 metais baigė kamerinės muzikos magistro studijas su aukščiausiais įvertinimais Berlyno Hanns Eisler aukštojoje muzikos mokykloje, kur studijavo pas Eberhardą Feltzą ir Martiną Spangenbergą. Tarp kitų ansamblio mentorių: Heime Müller, Sabine Meyer ir Sonia Simmenauer.

 

Informacinis partneris:

     

Programa

Antonio Lauro (1917-1986) – 4 Valses Venezolanos – III. Natalia, „Vals Criollo“ (aranž. Paquito D’Rivera)

Ernesto Lecuona (1895-1963) – La Comparsa (aranž. Mindaugas Stumbras)

Richard Galliano (1950-) – La Valse à Margaux (aranž. Žilvinas Brazauskas)

Maurice Ravel (1875-1937) – Pièce en forme de habanera (aranž. Paul Bazelaire)

Carlos Gardel (1890-1935) – El Día Que Me Quieras (aranž. Karolis Šarkus)

Rosendo Mendizábal (1868-1913) – El Entrerriano (aranž. Žilvinas Brazauskas)

Joel Hoffman (1953-) – Foxtrot Romeo Juliett Hotel Tango

PERTRAUKA

Igor Stravinsky (1882-1971) – Tango

Ástor Piazzolla (1921-1992) – Las Cuatro Estaciones Porteñas (aranž. Žilvinas Brazauskas)
Verano Porteño
Otoño Porteño
Invierno Porteño
Primavera Porteña

Šio koncerto pasiūlymai

KELIONĖ AUTOBUSU

Galite rinktis kelionę į koncertą mūsų transportu!

Pageidaujantys atvykti iš Vilniaus į Paliesiaus dvare vyksiantį koncertą ir grįžti atgal registruojasi el.p. info@paliesiausdvaras.lt, Tel.: +370 626 82 760

Kelionės į koncertą ir namo kaina asmeniui – 25 Eur.

*Kelionė autobusu organizuojama susidarius 10-ties žmonių grupei.

** Susidarius virš 15 žmonių grupei, kelionės kaina asmeniui – 20 Eur.

*** Kelionės organizuojamos iki koncerto likus ne mažiau nei 7 dienoms.

PARDUOTUVĖLĖ

Paliesiaus dvaro ledaunėje įsikūrusioje krautuvėlėje „Laukinės žąsys“ slepiasi istorijos iš viso pasaulio… Kviečiame jas atrasti! O jeigu dar negalite atvykti į dvarą, bet jau labai smalsu pasižiūrėti, pasižvalgykite mūsų el. parduotuvėje.

KEPYKLĖLĖ

Paliesiaus dvare įsikūrusi kepyklėlė nėra didelė, bet čia viskas daroma nuoširdžiai. Bandelėms, pyragams ir duonai perkame miltus iš vietinių ūkininkų, stengiamės naudoti kuo daugiau kokybiškų vietos produktų, laikomės autentiškų receptų. Mūsų kepiniai ir didžiausiems smaližiams, ir išrankiesiems.

DVARO VYNO RŪSYS

Prieš koncertą kviečiame aplankyti išskirtinį Paliesiaus dvaro vyno rūsį.

Kviečiame registruotis el.p. info@paliesiausdvaras.lt, Tel.: +370 626 82 760

Dvaro rūsyje laikoma virš 200 rūšių rinktinių Prancūzijos vynų.