Pagrindinis > Koncertai > „Suvenyrai iš Italijos“

„Suvenyrai iš Italijos“

Atlikėjai:
Raffaele Trevisani (fleita, Italija), Paola Girardi (fortepijonas, Italija), Ilze Urbāne (fleita, Latvija), Justinas Mačys (fleita, Lietuva)
Data:
2025 m. Kovo 1 d.
Pradžia:
16:00
Kaina:
20 - 30 - 40 €

Aprašymas

Pavasarį sutikite su fleitos garsais! Vyks koncertas „Suvenyrai iš Italijos“ – dedikacija itališkajai fleitos mokyklai, „Dainuojančiai“ fleitai, virtuozinei technikai ir žėrinčiam artistiškumui. Visa tai pirmą kartą Lietuvoje pristato italų fleitos meistras Raffaele Trevisani. Kartu pasirodys Latvijos fleitininkė Ilze Urbāne ir Lietuvos fleitininkas Justinas Mačys, daug metų dalyvaujantys Raffaele Trevisani vedamuose meistriškumo kursuose Italijoje, skiriantys savo vasaros laiką italų fleitos mokyklos studijoms. Fortepijonu gros Italijos pianistė Paola Girardi. Šis koncertas – tai gaivališka virtuozinės fleitos muzikos puota, meistro ir mokinių draugystės bei Raffaele Trevisani 70-mečio gimtadienio šventė Lietuvoje.
Plačiau

Pavasarį sutikite su fleitos garsais! Vyks koncertas „Suvenyrai iš Italijos“ – dedikacija itališkajai fleitos mokyklai, „Dainuojančiai“ fleitai, virtuozinei technikai ir žėrinčiam artistiškumui.

Visa tai pirmą kartą Lietuvoje pristato italų fleitos meistras Raffaele Trevisani. Kartu pasirodys Latvijos fleitininkė Ilze Urbāne ir Lietuvos fleitininkas Justinas Mačys, daug metų dalyvaujantys Raffaele Trevisani vedamuose meistriškumo kursuose Italijoje, skiriantys savo vasaros laiką italų fleitos mokyklos studijoms. Fortepijonu gros Italijos pianistė Paola Girardi. Šis koncertas – tai gaivališka virtuozinės fleitos muzikos puota, meistro ir mokinių draugystės bei Raffaele Trevisani 70-mečio gimtadienio šventė Lietuvoje.

Raffaele Trevisani nuolat giriamas dėl virtuoziškos technikos ir įspūdingos muzikinės asmenybės. Raffaele Trevisani mokėsi pas serą James Galway, kuris jį laiko „…vienu geriausių šių dienų fleitininkų dėl gražaus dainingo tono, tobulos technikos ir atsidavimo muzikos menui“. „Dainuojanti fleita“ ir „nuostabus fleitininkas“, teigiama dienraštyje „Corriere della Sera“, o žurnale „Pan Magazine“ apie jo debiutą salėje „Wigmore Hall“ rašoma taip: „R. Trevisani paveldėjo daugelį J. Galway savybių ir pridėjo keletą savų […] jaudinantis garsas ir puiki technika […] įelektrinantis aiškumas, išgautas su dideliu meniniu tikslumu“.

Puikiais pažymiais baigęs G. Verdi konservatoriją Milane, R. Trevisani karjerą pradėjo kaip orkestrinės muzikos atlikėjas Claudio Abbado ir Riccardo Muti vadovaujamame „Teatro alla Scala“ orkestre ir kaip kamerinės muzikos atlikėjas Claudio Scimone vadovaujamame „I Solisti Veneti“. Jis tapo konkurso „Società dei Concerti“ Milane nugalėtoju ir pradėjo solinę karjerą, koncertuodamas su „I Solisti Veneti“ Italijoje ir užsienyje. Apskritai koncertavo su įvairiais orkestrais ne tik Europoje, bet ir Azijoje, Afrikoje, Šiaurės ir Pietų Amerikoje, pasirodė daugelyje prestižinių salių, nuo „Teatro alla Scala di Milano“ iki „Suntory Hall“ Tokijuje, dalyvavo įvairiuose festivaliuose.

Jis taip pat kviečiamas vesti meistriškumo pamokas įvairiuose žemynuose, atlieka tokių kompozitorių kaip Carlo Galante, Alberto Colla, Hendrik Hofmeyr ir Ernani Aguiar jam dedikuotas pasaulines koncertų premjeras. Maestro Trevisani yra įrašęs daugybę kompaktinių plokštelių „Delos“, „Hanssler Classic“, „Stradivarius“, „AS Disc“ ir „Da Vinci Classics“ leidykloms, jis buvo ant penkių Italijos nacionalinio mėnesinio muzikos žurnalo „Amadeus“ numerių viršelių, o prie žurnalų buvo pridedamos jo kompaktinės plokštelės. Jis taip pat įrašinėjo Italijos RAI, Vokietijos SDR, Japonijos NHK, Anglijos BBC, Rusijos televizijos ir Brazilijos televizijos laidose, jam buvo skirti specialūs filmai su interviu ir gyvais koncertais. Šiuo metu jis yra mokyklos „Civica Scuola di Musica ‚Claudio Abbado“ Milane fleitos profesorius, rengia vasaros fleitos seminarą Briosco mieste, prestižinėje Villa Medici Giulini viloje, dažnai yra kviečiamas būti tarptautinių fleitos konkursų žiuri nariu. Muzikantas groja serui James Galway priklausiusia 14 karatų Muramatsu fleita, 1992 m. padovanota už meninį talentą.

Milano pianistė Paola Girardi mokėsi Milano „Civica Scuola di Musica“ pas Lucia Romanini Marzorati, 1978 m. su pagyrimu baigė Milano G. Verdi konservatoriją būdama vos 17 metų. Pianistė laimėjo ne vieną konkursą jauniesiems muzikantams, tarp kurių galima paminėti Nacionalinį jaunųjų pianistų konkursą Baryje ir tarptautinį konkursą Senigalijoje. Vėliau baigė antrosios pakopos studijas pas Marija Tipo ir Konstantin Bogino, taip pat mokėsi pas Paul Badura-Skoda, lankė „O. Respighi“ akademiją Asyžiuje ir Chigiana akademiją Sienoje, kur gavo diplomą su pagyrimu.

Domėdamasi kamerine muzika, P. Girardi studijavo su „Tchaikowsky trio“, „Quartetto Academica“, „Fine Arts Quartet“ ir „Trio of Trieste”. Per savo karjerą ji bendradarbiavo su tokiais garsiais muzikantais kaip Maxence Larrieu ir Iljy Grubert, kurių antrosios pakopos kursuose Italijoje ir užsienyje taip pat mokėsi kaip pianistė. P. Girardi taip pat buvo oficiali James Galway tarptautinių vasaros kursų, 1990–2008 m. vykusių Weggis (Šveicarija) ir Dubline, pianistė, kartu su Phillip Moll. Ji nuolat groja su Raffaele Trevisani, koncertuoja Europoje, JAV ir Japonijoje. Ji taip pat yra fleitininko partnerė keliose kompaktinėse plokštelėse, įrašytose kompanijai „Delos International“. P. Girardi yra ir Milano pilietinės mokyklos fondo „Tarptautinės muzikos akademijos“ fortepijono mokytoja.

Ilze Urbāne gimė 1971 m. Latvijoje. Groti fleita pradėjo būdama septynerių metų Darzins muzikos mokykloje, mokoma Imants Sneibis. 1992 m. baigė Latvijos muzikos akademiją (Vilnis Strautins fleitos klasę). Vėliau mokėsi Pietų metodistų universitete (Dalasas, JAV), Juilliardo mokykloje Niujorke (prof. Carol Wincenc), tobulinosi Trevor Wye studijoje Anglijoje ir pas James Galway Šveicarijoje. I. Urbāne yra kelių tarptautinių konkursų laureatė: tarp gautų apdovanojimų paminėtina tarptautinio konkurso „Concertino Praga“ (1986 m.) antroji premija, Visasąjunginio konkurso buvusioje SSRS pirmoji premija (1987 m.), tarptautinio konkurso Berne (Šveicarija, 2000 m.) antroji premija.

I. Urbāne koncertavo JAV, Prancūzijoje, Čekijoje, Suomijoje, Vokietijoje, Rusijoje, Lietuvoje, Estijoje ir Japonijoje. 1997 m. ji įrašė savo pirmąją solinę kompaktinę plokštelę kompanijai „Annemarie Classics“ (BMG). Ji grojo įvairiuose JAV orkestruose ir kaip solistė pasirodė su tokiais žymiais Europos orkestrais kaip Vladimir Spivakov diriguojamas „Maskvos virtuozų“ orkestras ar Gidono Kremerio vadovaujamas orkestras „Kremerata Baltica“. Šiuo metu I. Urbāne yra Latvijos nacionalinio simfoninio orkestro solistė ir Latvijos muzikos akademijos profesorė. Ji koncertuoja kaip solistė ir įvairių kamerinių ansamblių narė.

Fleitos virtuozas Justinas Mačys – jaunosios kartos fleitininkas, dirigentas ir pedagogas, atstovaujantis prancūziškajai fleitos mokyklai. Anot muzikologo Viktoro Januškevičiaus, šią mokyklą dalinai tęsia vienas iš J. Mačio pedagogų Algirdas Vizgirda, o paties Justino Mačio studijų kelias pastoviai siejasi būtent su Prancūzija. Atlikimo meno (fleitos) magistro laipsnį įgijęs Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, Justinas Mačys nuo 2009 m. iki 2010 m. studijavo Nacionalinėje aukštojoje Liono muzikos ir šokio konservatorijoje (Prancūzija) Philippe’o Bernoldo ir asistento Julieno Beaudimento fleitos klasėje. Jis taip pat yra dažnas meistriškumo kursų dalyvis, lavinęsis kartu su Gerardu Bourgogne’u, Barbara Gisler-Haase, Vierio Bottazzini ir kt.

Nuoseklios muzikos studijos atsispindi Justino Mačio veiklos barų gausoje. Nuo 2014 m. jis yra Panevėžio muzikinio teatro orkestro muzikantas, taip pat Panevėžio muzikos mokyklos ir Panevėžio Vytauto Mikalausko menų gimnazijos fleitos mokytojas. 2014–2017 m. laikotarpiu jis buvo Panevėžio muzikinio teatro pučiamųjų instrumentų orkestro „Panevėžio Garsas“ orkestro muzikantas, o nuo 2016 m. J. Mačys Panevėžio muzikiniame teatre dirba dirigentu ir jau yra paruošęs Franzo Leháro operetę „Linksmoji našlė“ bei Algimanto Bražinsko miuziklą „Šnekučiai“. Nuo 2011 m. jis taip pat veda meistriškumo kursus bei seminarus įvairiose mokyklose įvairiomis temomis. Šiai fleitininko veiklos sričiai svarbūs buvo 2018 metai, kadangi jis tapo lektoriumi-asistentu Raffaelle Trevisani meistriškumo kursuose Premeno mieste, Italijoje. Nuo 2019 m. organizuoja vardinę Justino Mačio fleitos vasaros akademiją Troškūnuose. 2020 m. J. Mačys apsigynė fleitos mokytojo-metodininko pedagoginę kvalifikaciją.

Kitas ryškus veiklos baras – tai profesionali sceninė, muzikinė veikla. Kiekvienais metais jis parengia naują programą, tarp kurių: arijų ir operų transkripcijos fleitai ir fortepijonui „Pourquoi me reveiller“, Claude’o Bollingo siuitos fleitai ir džiazo trio „Svinguojantis barokas“, XIX a. ir XX a. prancūzų kompozitorių sonatos ir kt.

Justinas Mačys yra dažnas solistas tokiuose Lietuvos respublikiniuose bei tarptautiniuose festivaliuose kaip „Druskomanija“, „NOA“, „Vilniaus veidai“, „Kuršių nerija“, „Gaida“, „Procesas“, „Effect Musicalis“, „Pavasaris White Piano Hall“. 2020 m. jis taip pat bendradarbiavo Lietuvos muzikos informacijos centro kuruojamame projekte „Dukart du: lengva ir groti, ir gauti“. Konsultuodamas kompozitorius, kuriančius pradinio mokymosi lygmens pjeses fleitai, prisidėjo prie muzikos vaikams atsiradimo ir padėjo formuoti naują lietuvišką pedagoginį repertuarą, skirtą šalies vaikų muzikos mokykloms.

Muzikologas V. Januškevičius po apsilankymo J. Mačio ir pianistės Monikos Laukaitytės-Miklovienės koncerte teigė, kad tokių žymių Lietuvos fleitininkų kaip A. Vizgirda, Valentinas Gelgotas, Giedrius Gelgotas, Rimantas Giedraitis, Laima Šulskutė ir kt. gretas puikiai papildo ir Justinas Mačys.

 

Informacinis partneris:

     

Programa

G. Donizetti – Sonata fleitai ir fortepijonui
Largo
Allegro

R. Galli – Souvenir de Beethoven op. 340 fleitai ir fortepijonui

F. Doppler – Andante et Rondo dviem fleitoms ir fortepijonui

G. Rabboni – Pensieri sul Rigoletto pagal G. Verdi fleitai ir fortepijonui

G. Briccialdi – Fantasy on Macbeth pagal G. Verdi fleitai ir fortepijonui

– – – – Pertrauka – – – –

P. Morlacchi – Fantasy on Mosè pagal G. Rossini fleitai ir fortepijonui

F. Kuhlau – Trio op. 13 Nr. 2 trims fleitoms
Allegro non tanto
Allegro con moto

E. Krakamp – „Il maestro e gli allievi“ trims fleitoms ir fortepijonui op. 100
Scherzo

Šio koncerto pasiūlymai

PATOGUS BŪDAS PASIEKTI PALIESIAUS DVARĄ – KELIONĖ TRAUKINIU IKI IGNALINOS!

Traukiniai į Ignaliną iš Vilniaus (ir kitų miestų) keliauja kelis kartus per dieną, kelionė patogi ir ekologiška.

Bilietų kainas ir tvarkaraštį galite rasti ČIA

Patogia kelione nuo Ignalinos iki Paliesiaus dvaro ir atgal galime pasirūpinti mes.

Susisiekite su mumis: el.p. info@paliesiausdvaras.lt, tel.: +370 626 82 760 ir padėsime pasiekti Paliesiaus dvarą!
P.S. Dėl pavėžėjimo paslaugos prašome susisiekti su mumis ne vėliau kaip 3 d.d. iki atvykimo datos.

PARDUOTUVĖLĖ

Paliesiaus dvaro ledaunėje įsikūrusioje krautuvėlėje „Laukinės žąsys“ slepiasi istorijos iš viso pasaulio… Kviečiame jas atrasti! O jeigu dar negalite atvykti į dvarą, bet jau labai smalsu pasižiūrėti, pasižvalgykite mūsų el. parduotuvėje.

KEPYKLĖLĖ

Paliesiaus dvare įsikūrusi kepyklėlė nėra didelė, bet čia viskas daroma nuoširdžiai. Bandelėms, pyragams ir duonai perkame miltus iš vietinių ūkininkų, stengiamės naudoti kuo daugiau kokybiškų vietos produktų, laikomės autentiškų receptų. Mūsų kepiniai ir didžiausiems smaližiams, ir išrankiesiems.

DVARO VYNO RŪSYS

Prieš koncertą kviečiame aplankyti išskirtinį Paliesiaus dvaro vyno rūsį.

Kviečiame registruotis el.p. info@paliesiausdvaras.lt, Tel.: +370 626 82 760

Dvaro rūsyje laikoma virš 200 rūšių rinktinių Prancūzijos vynų.