Pagrindinis > Koncertai > „Susikalbėjimai“

„Susikalbėjimai“

Atlikėjai:
Dainius Puodžiukas (smuikas), Ieva Puodžiukė (smuikas), Darius Mažintas (fortepijonas) | Lietuva
Data:
2024 m. Balandžio 13 d.
Pradžia:
16:00
Kaina:
20 - 30 - 40 €

Aprašymas

Du smuikai ir fortepijonas – retai pasaulio scenose girdimas instrumentų derinys. Šis naujai susibūręs trio ansamblis – unikalus! Kviečiame išgirsti tris veržlius, drąsius, talentingus atlikėjus, suvienijusius jėgas bendram muzikiniam projektui, Paliesiaus dvare, klausantis muzikinio pokalbio. Dainius Puodžiukas – Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro koncertmeisteris, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos docentas. Bostono universiteto ir „Longy School of Music“ absolventas. Niujorko festivalyje-konkurse „Young Virtuosos 2001“ laimėtojas: laureato vardas suteikė galimybę griežti solo garsiojoje „Carnegie Hall“. Dainius yra Auksinio disko laureatas (Lietuvos Muzikų Sąjunga, 2009). Atlikėjas aktyviai dalyvauja ne tik solinėje veikloje, bet ir dažnai atlieka kamerinę muziką su pianistu A. Puodžiuku, kuriems teko groti Baltijos valstybių prezidentų susitikimo metu Vilniuje (2000), Baltijos koncertų cikle (2003), Nobelio premijos laureatų pagerbimo iškilmėse Bostone (2003). Taip pat atlieka kamerinę muzika su žmona I. Puodžiuke ir kitais atlikėjais. 7 metus grojo kameriniame orkestre „Kremerata Baltica“, buvo styginių kvarteto „Chordos“ narys.
Plačiau

Du smuikai ir fortepijonas – retai pasaulio scenose girdimas instrumentų derinys. Šis naujai susibūręs trio ansamblis – unikalus! Kviečiame išgirsti tris veržlius, drąsius, talentingus atlikėjus, suvienijusius jėgas bendram muzikiniam projektui, Paliesiaus dvare, klausantis muzikinio pokalbio.

Dainius Puodžiukas – Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro koncertmeisteris, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos docentas. Bostono universiteto ir „Longy School of Music“ absolventas. Niujorko festivalyje-konkurse „Young Virtuosos 2001“ laimėtojas: laureato vardas suteikė galimybę griežti solo garsiojoje „Carnegie Hall“. Dainius yra Auksinio disko laureatas (Lietuvos Muzikų Sąjunga, 2009). Atlikėjas aktyviai dalyvauja ne tik solinėje veikloje, bet ir dažnai atlieka kamerinę muziką su pianistu A. Puodžiuku, kuriems teko groti Baltijos valstybių prezidentų susitikimo metu Vilniuje (2000), Baltijos koncertų cikle (2003), Nobelio premijos laureatų pagerbimo iškilmėse Bostone (2003). Taip pat atlieka kamerinę muzika su žmona I. Puodžiuke ir kitais atlikėjais. 7 metus grojo kameriniame orkestre „Kremerata Baltica“, buvo styginių kvarteto „Chordos“ narys.

Ieva Puodžiukė – Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro artistė, pedagogė, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos absolventė, didelę duoklę atiduodanti kamerinei muzikai. Atlikėja nuolat dalyvauja muzikiniuose projektuose, kamerinę muziką dviem smuikams nuo 2016 m. atlieka kartu su vyru D. Puodžiuku. Grieždama kameriniame orkestre „Kremerata Baltica“, apkeliavo daugelį pasaulio koncertų salių.

Dariaus Mažinto skambinimas fortepijonu siejamas su ekspresyvumu, subtilumu ir emocine prieiga. Pianistas pasižymi muzikalumu ir unikalia interpretacija, netikėtais niuansais ir savitais muzikiniais įvaizdžiais. Darius Mažintas yra pelnęs įvertinimų tarptautiniuose konkursuose, kviečiamas muzikuoti festivaliuose, solidžių pasirodymų su įvairiais orkestrais ir pripažintais Lietuvos bei užsienio scenos partneriais surengė koncertų salėse. Taip pat jis yra edukacinių muzikos projektų autorius, labdaringų koncertų organizatorius ir kultūrinių institucijų steigėjas, paramos fondo „Looking at the stars“ meno vadovas.

2022 m. balandį ir gruodžio mėnesiais filantropo Dmitrijaus Kanovičiaus įkurtas Kanados labdaros fondas „Žiūrėdamas į žvaigždes“ („Looking at the Stars“) suorganizavo du unikalius pianisto koncertus Rusijos agresorių nuniokotoje Irpinėje ir Iziume Ukrainoje.

Tikėdamas Muzikos galia, pianistas kartu su fondu „Looking at the stars“ organizuoja klasikinės muzikos renginius įkalinimo įstaigose.

 

 

Informacinis partneris:

     

Programa

Rebecca Clarke – 3 pjesės dviems smuikams ir fortepijonui

Leonard Bernstein – Fortepijoninis trio aranžuotas dviems smuikams ir fortepijonui

Moritz Moszkowski – Siuita dviems smuikams ir fortepijonui, op.71

Šio koncerto pasiūlymai

VAKARIENĖ
Eršketo filė, keptos kaliaropės, grietinėlės česnakų padažas
Nebeturime
Degustacinė 5 patiekalų vakarienė (Užtepėlė su Paliesiaus duonele | Jautienos tartaras su Paliesiaus dvaro duonelės traškučiais | Žuvies sultinys su menke | Eršketo filė | Desertas)
Nebeturime
Anties krūtinėlė, kalafiorų salierų tyrė, bruknių padažas
Nebeturime
Degustacinė 5 patiekalų vakarienė (Užtepėlė su Paliesiaus duonele | Jautienos tartaras su Paliesiaus dvaro duonelės traškučiais | Žuvies sultinys su menke | Anties krūtinėlė | Desertas)
Nebeturime
Kiaulienos skruostai, bulvių košė su raugintais kopūstais, kreivabudės, rudasis padažas
Nebeturime
Degustacinė 5 patiekalų vakarienė (Užtepėlė su Paliesiaus duonele | Jautienos tartaras su Paliesiaus dvaro duonelės traškučiais | Žuvies sultinys su menke | Kiaulienos skruostai | Desertas)
Nebeturime
Įvairiaspalvės morkos, morkų apelsinų padažas, kepintos kanapių sėklos ir riešutai, topinambų traškučiai
Nebeturime
Degustacinė 5 patiekalų vakarienė (Užtepėlė su Paliesiaus duonele | Jautienos tartaras su Paliesiaus dvaro duonelės traškučiais | Žuvies sultinys su menke | Įvairiaspalvės morkos | Desertas)
Nebeturime
Desertas: Juodasis miškas
Nebeturime

 

Vakarienę būtina užsisakyti iš anksto, likus ne mažiau 24 val. iki koncerto.

Gėrimus prie patiekalų kviečiame užsisakyti papildomai vietoje.

PAVASARIŠKAS SAVAITGALIS PALIESIAUS DVARE | SPECIALŪS PASIŪLYMAI BALANDŽIO 12–14 D.

Pavasario saulei vis meiliau šildant, gamta taip ir vilioja leisti laiką kartu, gėrintis sužaliavusia žole, sprogstančiais medžiais, čiulbančių paukščių balsais. Pavasaris ypač gražus Paliesiaus dvare, kur lizdą jau susisuko gandras, o gamta skleidžiasi visiškoje ramybėje, toli nuo civilizacijos triukšmo. Kviečiame čia praleisti savaitgalį: pasivaikščioti pažintiniais takais, galbūt su mūsų parūpintomis šiaurietiškomis lazdomis, pasirinkti pirmųjų vaistažolių švariose dvaro pievose, pasimėgauti romantiška klasikine muzika ir vėlyvu išvykimu. Siūlome specialius pasiūlymus!

Plačiau

FOTOGRAFIJŲ PARODA „ŠVIESA“ PALIESIAUS DVAREnemokamai

Patyrę skaudžių pirmųjų kartų, žmonės dažnai nebedrįsta sugrįžti net prie to, kas juos šildo. Kai 1991 m. sausį Spaudos rūmuose pirmoji Monikos Šimonėlės (Miežanskaitės) grafikos darbų paroda buvo suniokota sovietų Omon’o skausmingų įvykių sūkuryje, viskas tarsi apmirė.

Monikai paėmus fotoaparatą į rankas, tėtis Antanas Miežanskas (vienas iš garsiojo Lietuvos fotomenininkų devintuko, kurių paroda, 1969 m. atidaryta Maskvoje, žymėjo ne tik Lietuvos fotografijos meno draugijos gyvavimo pradžią) dukrą sustabdė, prašydamas nefotografuoti. Kaip ir daugelis tėvų, linkinčių vaikams kuo geriausio, A. Miežanskas taip pat bandė apsaugoti dukrą nuo nusivylimų.

Ėjo metai. Monika, įgijusi net kelias profesijas ir, apkeliavusi gražiausius Europos kampelius, vieną dieną sugrįžusi į namus, nusprendė, kad palieka besikeičiantį sostinės šurmulį. Įkvėpimą ir palaikymą jos šeima rado gamtoje, kupinoje kaitos, stebuklų ir netikėtumų.

Dukrai Liepai išsistiebus į šviesą, Monika pastebėjo jos nenumaldomą norą fotografijai. Moteris palaikė besiskleidžiantį talentą.

Moniką žavėjo dukros užsidegimas: ji smalsiai stebėjo Liepos žygius dar prieš auštant į pelkes, tupinėjimą po sodybą, ieškant geriausios akimirkos užfiksuoti ŠVIESĄ. Šviesą visame kame: žydėjime, kalbėjime, tyloje, prunkštime, žvilgsnyje, tamsoje.

Pirmoji motinos ir dukros fotografijų paroda „Šviesa“ – filosofiškas žvilgsnis pro objektyvą į ŠVIESĄ. Kiekvienoje iš fotografijų atskleista paslaptis, išjausta šių dviejų menininkių širdimis.

 

Parodos pristatymas – 2024 m. balandžio 13 d., 15 val.
Paroda veiks iki 2024 m. balandžio 30 d.

KELIONĖ AUTOBUSU

Galite rinktis kelionę į koncertą mūsų transportu!

Pageidaujantys atvykti iš Vilniaus į Paliesiaus dvare vyksiantį koncertą ir grįžti atgal registruojasi el.p. info@paliesiausdvaras.lt, Tel.: +370 626 82 760

Kelionės į koncertą ir namo kaina asmeniui – 25 Eur.

*Kelionė autobusu organizuojama susidarius 10-ties žmonių grupei.

** Susidarius virš 15 žmonių grupei, kelionės kaina asmeniui – 20 Eur.

*** Kelionės organizuojamos iki koncerto likus ne mažiau nei 7 dienoms.

PARDUOTUVĖLĖ

Paliesiaus dvaro ledaunėje įsikūrusioje krautuvėlėje „Laukinės žąsys“ slepiasi istorijos iš viso pasaulio… Kviečiame jas atrasti! O jeigu dar negalite atvykti į dvarą, bet jau labai smalsu pasižiūrėti, pasižvalgykite mūsų el. parduotuvėje.

KEPYKLĖLĖ

Paliesiaus dvare įsikūrusi kepyklėlė nėra didelė, bet čia viskas daroma nuoširdžiai. Bandelėms, pyragams ir duonai perkame miltus iš vietinių ūkininkų, stengiamės naudoti kuo daugiau kokybiškų vietos produktų, laikomės autentiškų receptų. Mūsų kepiniai ir didžiausiems smaližiams, ir išrankiesiems.

DVARO VYNO RŪSYS

Prieš koncertą kviečiame aplankyti išskirtinį Paliesiaus dvaro vyno rūsį.

Kviečiame registruotis el.p. info@paliesiausdvaras.lt, Tel.: +370 626 82 760

Dvaro rūsyje laikoma virš 200 rūšių rinktinių Prancūzijos vynų.