Pagrindinis > Koncertai > STAR-CROSSED: Silvia Simionescu (altas, Rumunija), Ieva Jokubavičiūtė (fortepijonas, JAV / Lietuva)

STAR-CROSSED: Silvia Simionescu (altas, Rumunija), Ieva Jokubavičiūtė (fortepijonas, JAV / Lietuva)

Atlikėjai:
Silvia Simionescu (altas, Rumunija), Ieva Jokubavičiūtė (fortepijonas, JAV / Lietuva)
Data:
2022 m. Gegužės 28 d.
Pradžia:
16:00
Kaina:
€ 20-45

Aprašymas

Ši programa didžiosios operos ir baleto scenos magiją ir aistrą paverčia intymiu pianistės Ievos Jokubavičiūtės ir altininkės Silvia Simionescu dueto pokalbiu.
Plačiau

Ši programa didžiosios operos ir baleto scenos magiją ir aistrą paverčia intymiu pianistės Ievos Jokubavičiūtės ir altininkės Silvia Simionescu dueto pokalbiu.

Altininkė Silvia Simionescu yra pagarsėjusi kaip itin aistringa ir intelektuali atlikėja. Jos talentas atvėrė jai duris į prestižines koncertų sales visame pasaulyje ir karjeros aukštumas. Silvia nuolat koncertuoja Barselonos koncertų salėje „L’Auditori“, Sankt Peterburgo filharmonijoje, Buenos Airių „Teatro Colon“, Ciuricho „Tonhalle“, „Casals“ salėje, Tokijuje, Bethoveno koncertų salėje, Bonoje ir kitur.

Rumunijoje gimusi S. Simionescu smuiku pradėjo griežti būdama septynerių. Ji įstojo į tarptautinę Menuhino muzikos akademiją Šveicarijoje, kur mokėsi smuiko ir alto atlikimo meno pas Yehudi Menuhin, Alberto Lysy ir Johannes Eskaer.

S. Simionescu yra tarptautinių konkursų laureatė – iškovojo 1-ąją vietą tarptautiniame smuiko konkurse „Città di Brescia“, 1-ąją vietą Osakos tarptautiniame kamerinės muzikos konkurse (kaip trio „Ligeti“ narė). Kaip solistė yra koncertavusi Rumunijoje, Japonijoje ir Italijoje. Bėgant metams, Silvia buvo pakviesta koncertuoti svarbiuose kamerinės muzikos festivaliuose – „Fuji Mount“, „Folles Journées de Nantes“, „Kuhmo“, „Sangat“ (Bombėjus, Indija), „Menuhin“ (Šveicarija) ir „West Cork“ ( Airija). Kaip atsidavusi kamerinė muzikantė praturtino savo patirtį grodama su Joshua Bell, Carolin Widmann, Ana Chumachenco, Alberto Lysy, Bruno Giurana, Leon Fleischer, Alexander Lonquich, Jörg Widmann ir Christian Poltera. Nuo 2009 m. Silvia priklauso styginių kvartetui „Gringolts“.

Jos atliekamų Françaix, Reger, Dohnanyi, Schumann, Fauré, Franck, Chausson, Schumann, Brahms, Taneiev ir Glazunov kūrinių įrašus išleido „Ars“, „Leman Classics“, „Arion“, „Alpheé“, „Orion“ ir „Bis“. Silvia dėsto smuiką ir kamerinę muziką Bazelio muzikos akademijoje ir nuolat veda meistriškumo kursus Vokietijoje, Indijoje, Šveicarijoje ir Ispanijoje.

Lietuvių pianistės Ievos Jokubavičiūtės galingi ir įmantrūs pasirodymai pelnė kritikų pripažinimą JAV ir Europoje. Ji kritikų apibūdinama kaip „atlikėja, derinanti įspūdingą techniką, rafinuotą temperamentą ir įtikinantį įžvalgumą“ („New York Times“), o jos sugebėjimas tiksliai perduoti kūrinio esmę – kaip „aštraus proto ir sąmojingumo“ ženklas („The Washington Post“). 2006 m. atlikėja buvo įvertinta „Borletti-Buitoni Trust“ draugijos apdovanojimu.

I. Jokubavičiūtė išsilavinimą įgijo M. K. Čiurlionio menų gimnazijoje, V. Kulikauskienės ir N. Kersevičienės klasėse.

2021 m. „Sono Luminus“ išleido naujausią I. Jokubavičiūtės albumą „Northscapes“, kuriame atliekami XXI a. Šiaurės Europos ir Baltijos šalių kompozitorių kūriniai. Žurnalas „Gramophone“ apibūdino albumą kaip
„žavingą, harmoningą programą, atliekamą su dėmesį prikaustančiu, subtiliu virtuoziškumu… Nors kūriniai skirtingi, I. Jokubavičiūtė sugeba kiekvieną jų atlikti meistriškai.“

Įstabios I. Jokubavičiūtės rečitalio programos ir įrašų projektai atvedė ją į JAV ir Europos didmiesčių scenas. Nuo savo orkestrinio debiuto su Čikagos simfoniniu orkestru per „Ravinia“ festivalį, pianistė atliko koncertus su orkestrais Rio de Žaneire, Brazilijoje, Montevidėjuje, Urugvajuje, Vašingtone, Kolumbijos apygardoje, ir Farge, Šiaurės Dakotoje, JAV.

I. Jokubavičiūtė yra labai geidžiama kaip kamerinė atlikėja ir kaip pasirodymų partnerė, ypač su smuikininke Midori. Daug pasiekusi kamerinės muzikos srityje, I. Jokubavičiūtė dabar pasirodo didžiosiose Šiaurės Amerikos scenose, daug koncertuoja Europoje, Japonijoje, Indijoje ir Pietų Amerikoje. Atlikėja taip pat visada laukiama tarptautiniuose muzikos festivaliuose ir yra žinoma kaip „Marlboro“ muzikos festivalio Vermonte kuruojanti muzikantė. Jos fortepijoninis trio „Trio Cavatina“ laimėjo tarptautinį Naumburgo kamerinės muzikos konkursą.

I. Jokubavičiūtė yra Curtis muzikos instituto ir Mannes muzikos koledžo absolventė. Šiuo metu – Duke universiteto Darame, Šiaurės Karolinoje, docentė.

Programa:

L. van Beethoven – Septynios variacijos dueto „Bei Männern, welche Liebe fühlen“ tema altui ir fortepijonui, WoO 46

R. Clarke – Sonata altui ir fortepijonui
Impetuoso
Vivace
Adagio – Allegro

A. Dvorak – Sonatina smuikui ir fortepijonui G-dur, op. 100 (Dietmar Hallman)
Allegro risoluto
Larghetto
Scherzo: Molto vivace – Trio
Finale: Allegro

S. Prokofiev – Aštuoni kūriniai iš baleto „Romeo and Juliet“ (aranžuota Vadim Borisovsky)
Introduction
Julia the Young Girl
Dance of the Knights
Mercutio

Prieš koncertą kviečiame aplankyti Paliesiaus dvaro ypatingų prekių parduotuvėlę.
Nekantraujančius kviečiame pasižvalgyti ir mūsų el. parduotuvėje internete!