Pagrindinis > Koncertai > Šeštasis Alexander Paley muzikos maratonas „Mocartas Paliesiuje“

Šeštasis Alexander Paley muzikos maratonas „Mocartas Paliesiuje“

Atlikėjai:
Alexander Paley (fortepijonas), Raimondas Butvila (smuikas), Tomas Savickas (altas), Marius Dominykas Sakavičius (violončelė)
Data:
2024 m. Rugsėjo 7 d.
Pradžia:
11:00
Bilietai:
Visos dienos abonementas

50.00 Į krepšelį

Norimą bilietų kiekį galite pasirinkti laukelyje ,,Kiekis” būdami krepšelio žingsnyje.

Neturintiems galimybės dalyvauti visame vienos dienos maratone ir norintiems įsigyti bilietus į pasirinktą koncertą, kviečiame teirautis dėl bilietų: Tel.: +370 626 82 760, El. p.: info@paliesiausdvaras.lt

11:00 | Rytinis koncertas – 20 / 30 / 40 €
15:00 | Dieninis koncertas – 20 / 30 / 40 €
19:00 | Finalinis koncertas – 20 / 30 / 40 €

Aprašymas

Lai rudens pradžia būna kupina muzikos! Pasaulinio lygio fortepijono virtuozas Alexander Paley rugsėjo 7 d. Paliesiaus dvaro publikai pristatys jau šeštąjį muzikos maratoną. Šių metų muzikos maratono tema – muzikos genijaus W. A. Mocarto kūryba. Per vieną dieną nuskambės net trys koncertai ir patys gražiausi legendomis apipinto kompozitoriaus kūriniai. A. Paley juokauja, kad maratono idėja kilo ne iš užgaidos parodyti, kad gali ištisas valandas be pertraukos skambinti fortepijonu – jis tenori kartu suburti atlikėjus ir klausytojus ir drauge mėgautis muzikos gausa. Tad kviečiame praleisti rudens popietę muzikos pasaulyje, kur tarp laukinės gamtos ir istorinių mūrų kaip žvaigždės sušvis žaviausios klasikinės melodijos!
Plačiau

Lai rudens pradžia būna kupina muzikos! Pasaulinio lygio fortepijono virtuozas Alexander Paley rugsėjo 7 d. Paliesiaus dvaro publikai pristatys jau šeštąjį muzikos maratoną. Šių metų muzikos maratono tema – muzikos genijaus W. A. Mocarto kūryba.

Per vieną dieną nuskambės net trys koncertai ir patys gražiausi legendomis apipinto kompozitoriaus kūriniai. A. Paley juokauja, kad maratono idėja kilo ne iš užgaidos parodyti, kad gali ištisas valandas be pertraukos skambinti fortepijonu – jis tenori kartu suburti atlikėjus ir klausytojus ir drauge mėgautis muzikos gausa. Tad kviečiame praleisti rudens popietę muzikos pasaulyje, kur tarp laukinės gamtos ir istorinių mūrų kaip žvaigždės sušvis žaviausios klasikinės melodijos!

Ugningasis fortepijono virtuozas Alexander Paley savo talentu ir charizma nepalieka abejingų. Publika jam ploja atsistojusi, o kritikai negaili pagyrų. Svajonė skambinti fortepijonu užgimė jau ankstyvoje vaikystėje, kai jaunasis pianistas nekantraudamas laukė galimybės pirmą kartą prisiliesti prie pianino „Belarus“ klavišų.

Gausybe pasaulinio lygio apdovanojimų įvertintas pianistas savo pasirodymus yra surengęs ir visada laukiamas prestižiškiausiose koncertų salėse ir festivaliuose. Jų sąraše puikuojasi „Radio France“, „Theatre des Champs-Elysees“, „Salle Pleyel“, „Salle Gaveau“ (Paryžius), „Grands Interprètes“ (Lijonas), Lilio fortepijono festivalis, Bezansono operos teatras, „Leipzig Gewandhaus“, „Concertgebouw“ (Amsterdamas), „Laeiszhalle“ (Hamburgas), koncertų salės Kinijoje ir kitur.

Bėgant metams, A. Paley žvaigždė negęsta – tarp Niujorko, Paryžiaus ir Vilniaus gyvenantis pianistas kasmet surengia apie 80 koncertų visame pasaulyje.

Smuikininkas Raimondas Butvila 1993 m. pagal Lietuvos-Venesuelos kūrybinio bendradarbiavimo sutartį išvyko į šią Pietų Amerikos šalį. Karakase buvo Emil Friedman koledžo muzikiniu direktoriumi ir Menų universiteto (UNEARTE) profesoriumi, per 18 metų paruošė kelias profesionalių muzikų kartas. Kaip solistas, dažnai grojo su Venesuelos orkestrais, atlikdamas pagrindinį koncertų smuikui repertuarą. Grojo daug kamerinės muzikos, buvo „Trio Academico Emil Friedman“ narys.

2011 m. grįžo į Lietuvą, yra Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos akademijos Styginių instrumentų katedros vedėjas, profesorius.

Nuo 2013 m. užsimezgė labai aktyvus meninis bendradarbiavimas su buvusiu bendramoksliu Maskvoje, pasaulinio garso pianistu virtuozu Alexander Paley. Surengti filharmoniniai rečitaliai Lietuvoje, koncertas su VDU kameriniu orkestru, kurio metu buvo atlikti J. Haydn ir F. Mendelssohn koncertai smuikui ir klavyrui. Nuo 2016 m. R. Butvila dalyvauja A. Paley rengiamame kasmetiniame festivalyje Moulin d’Ande mieste Prancūzijoje.

Altininkas Tomas Savickas mokėsi J. Naujalio muzikos gimnazijoje ir Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (prof. Petro Radzevičiaus alto klasėje), 2005 m. jam suteiktas magistro laipsnis. Studijas Lietuvoje derino su studijomis Paryžiaus nacionalinėje muzikos ir teatro konservatorijoje (prof. Pierre-Henri Xuereb klasėje). Altininkas yra respublikinių stygininkų bei kamerinės muzikos konkursų laureatas, grojo solo su šv. Kristoforo kameriniu orkestru. Kaip kvarteto „Sensus“ bei Kristupo styginių kvarteto narys Tomas Savickas surengė koncertus įvairiuose pasaulio miestuose (Prahoje, Vienoje, Budapešte, Rygoje, Taline, Bordo ir kt.), dalyvavo įvairiuose festivaliuose (tarp jų „Praha – Viena – Budapest“, Villecroze akademija, Kristupo vasaros festivalis).

Tomas Savickas yra kviečiamas vesti alto meistriškumo kursus (Taline, Vigo, Klaipėdoje, LMTA). Tarp altininko mokinių yra nacionalinių ir tarptautinių stygininkų konkursų laureatų. Tomas Savickas yra dažnas įvairių konkursų vertinimo komisijų narys. Nuo 2006 m. jis yra LNOBT orkestro altų grupės koncertmeisteris.

Violončelininkas Marius Dominykas Sakavičius gimė 1994 metais. Jis baigė violončelės specialybę Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje, mokytojo Romano Armono klasėje. Taip pat baigė bakalauro ir magistro atlikimo meno (violončelės) studijas VDU Muzikos akademijoje, doc. Ramutės Kalnėnaitės klasėje.

Atlikėjas yra įvairių respublikinių ir tarptautinių meistriškumo kursų, konkursų dalyvis bei laureatas, grojęs kaip solistas su įvairiais orkestrais. Jaunasis violončelininkas taip pat yra naujai susikūrusio fortepijoninio trio „Vytautas magnus trio“ narys, o šiuolaikinio meno scenoje jis aktyviai dalyvauja įvairiuose projektuose bendradarbiaudamas su šiuolaikinio šokio atlikėjų ir kūrėjų komanda „Šeiko šokio teatras“. Jo atliekama muzika skambėjo ne tik Lietuvos, bet ir Lenkijos, Čekijos, Rusijos, Estijos, Latvijos, Portugalijos, Danijos, Izraelio bei Didžiosios Britanijos scenose.

 

Informacinis partneris:

     

Programa

11:00 | Rytinis koncertas

W. A. Mozart – Sonata smuikui ir fortepijonui D-dur, K. 306

W. A. Mozart – Trio smuikui, violončelei ir fortepijonui, C-dur, K. 548

W. A. Mozart – Sonata smuikui ir fortepijonui, D-dur, K. 79

W. A. Mozart – Trio smuikui, violončelei, fortepijonui, B-dur, K. 502

 

15:00 | Dieninis koncertas 

W. A. Mozart – Kvartetas smuikui, altui, violončelei ir fortepijonui , G-moll, K. 478

W. A. Mozart – Kvartetas smuikui, altui, violončelei, fortepijonui, Es-dur, K. 493

 

19:00 | Finalinis koncertas

W. A. Mozart – Sonatos fortepijonui
C-dur, K. 279
F-dur, K. 280
B-dur, K. 281
Es-dur, K. 282
G-dur, K. 283

Šio koncerto pasiūlymai

PATOGUS BŪDAS PASIEKTI PALIESIAUS DVARĄ – KELIONĖ TRAUKINIU IKI IGNALINOS!

Traukiniai į Ignaliną iš Vilniaus (ir kitų miestų) keliauja kelis kartus per dieną, kelionė patogi ir ekologiška.

Bilietų kainas ir tvarkaraštį galite rasti ČIA

Patogia kelione nuo Ignalinos iki Paliesiaus dvaro ir atgal galime pasirūpinti mes.

Susisiekite su mumis: el.p. info@paliesiausdvaras.lt, tel.: +370 626 82 760 ir padėsime pasiekti Paliesiaus dvarą!
P.S. Dėl pavėžėjimo paslaugos prašome susisiekti su mumis ne vėliau kaip 3 d.d. iki atvykimo datos.

PARDUOTUVĖLĖ

Paliesiaus dvaro ledaunėje įsikūrusioje krautuvėlėje „Laukinės žąsys“ slepiasi istorijos iš viso pasaulio… Kviečiame jas atrasti! O jeigu dar negalite atvykti į dvarą, bet jau labai smalsu pasižiūrėti, pasižvalgykite mūsų el. parduotuvėje.

KEPYKLĖLĖ

Paliesiaus dvare įsikūrusi kepyklėlė nėra didelė, bet čia viskas daroma nuoširdžiai. Bandelėms, pyragams ir duonai perkame miltus iš vietinių ūkininkų, stengiamės naudoti kuo daugiau kokybiškų vietos produktų, laikomės autentiškų receptų. Mūsų kepiniai ir didžiausiems smaližiams, ir išrankiesiems.

DVARO VYNO RŪSYS

Prieš koncertą kviečiame aplankyti išskirtinį Paliesiaus dvaro vyno rūsį.

Kviečiame registruotis el.p. info@paliesiausdvaras.lt, Tel.: +370 626 82 760

Dvaro rūsyje laikoma virš 200 rūšių rinktinių Prancūzijos vynų.