Aprašymas
Džiaukitės rudens pradžia su nuostabios muzikos gausa! Pasaulinio lygio fortepijono virtuozas Alexander Paley ir trys kiti talentingi atlikėjai rugsėjo 13 d. Paliesiaus dvaro publikai pristatys septintąjį muzikos maratoną. Šįkart jo tema – F. Schuberto kūryba.
F. Schubertas yra vienas svarbiausių kompozitorių muzikos istorijoje. Nors jis gyveno trumpai ir mirė labai jaunas, sukūrė nepaprastai daug muzikos ir, pasak A. Paley, kone visi jo kūriniai yra šedevrai. Būdamas gyvas kompozitorius nebuvo labai žinomas – didžiulės šlovės sulaukė tik gerokai po mirties. Muziką jis daugiausia rašė jaukiems muzikiniams susibūrimams – salonams, pasirodymams draugų kompanijoje. Šį intymų jausmą galėsite pajusti ir „Šubertiadoje Paliesiuje“. Per vieną dieną ir tris koncertus suskambs praktiškai visi didžiausi kompozitoriaus šedevrai – didingi fortepijoniniai trio, sonatos, kūriniai fortepijonui keturioms rankoms ir daug daugiau.
„Ši muzika, nepaprastoji F. Schuberto muzika, gali rasti kelią į kiekvieno širdį, ir muzikantų, ir ne“, – sako pianistas Alexander Paley, kuriam groti F. Schuberto muziką bei suburti muzikos mylėtojus Paliesiaus dvare kiekvieną kartą yra didelis džiaugsmas.
Ugningasis fortepijono virtuozas Alexander Paley savo talentu ir charizma nepalieka abejingų. Publika jam ploja atsistojusi, o kritikai negaili pagyrų. Svajonė skambinti fortepijonu užgimė jau ankstyvoje vaikystėje, kai jaunasis pianistas nekantraudamas laukė galimybės pirmą kartą prisiliesti prie pianino „Belarus“ klavišų.
Gausybe pasaulinio lygio apdovanojimų įvertintas pianistas savo pasirodymus yra surengęs ir visada laukiamas prestižiškiausiose koncertų salėse ir festivaliuose. Jų sąraše puikuojasi „Radio France“, „Theatre des Champs-Elysees“, „Salle Pleyel“, „Salle Gaveau“ (Paryžius), „Grands Interprètes“ (Lijonas), Lilio fortepijono festivalis, Bezansono operos teatras, „Leipzig Gewandhaus“, „Concertgebouw“ (Amsterdamas), „Laeiszhalle“ (Hamburgas), koncertų salės Kinijoje ir kitur.
Bėgant metams, A. Paley žvaigždė negęsta – tarp Niujorko, Paryžiaus ir Vilniaus gyvenantis pianistas kasmet surengia apie 80 koncertų visame pasaulyje.
Pei-Wen Chen, gimusi Taipėjuje, Taivane, vos baigusi fortepijono studijas debiutavo prestižinėje Niujorko koncertų salėje „Carnegie Hall“. Ji yra tarptautinių fortepijono konkursų laureatė, pasaulinio lygio projektų dalyvė. Pianistė nuolat koncertuoja tiek Europoje, tiek kituose žemynuose, yra bendradarbiavusi su daugeliu žymių atlikėjų, tokių kaip Licia Abanese, Elly Ameling, Regina Resnik, Jon Vickers, Evelyn Lear, Diane Soviero, Deborah Voigt, Ruth Falcon, Mignon Dunn, Sherril Milnes, Olga Peretyako ir kt. Dažnai koncertuoja ir su savo vyru Alexander Paley.
Ji buvo prisijungusi prie Vašingtono operos kompanijos operos „Fedora“ statymo, buvo pianistė „Metropolitan Opera“ ir „Amato Opera“ teatruose. Atlikėja taip pat vadovavo ir dirigavo kelioms operoms bei koncertams. Pianistė dėstė ne viename JAV universitete, dalyvauja akademiniame gyvenime. 2017 m. P. W. Chen buvo paskirta Šanchajaus klasikinių dainininkų konkurso pianiste, o 2020 m. buvo ne vieno tarptautinio vokalo konkurso, vykstančio internetu, žiuri narė.
Smuikininkas Raimondas Butvila 1993 m. pagal Lietuvos-Venesuelos kūrybinio bendradarbiavimo sutartį išvyko į šią Pietų Amerikos šalį. Karakase buvo Emil Friedman koledžo muzikiniu direktoriumi ir Menų universiteto (UNEARTE) profesoriumi, per 18 metų paruošė kelias profesionalių muzikų kartas. Kaip solistas, dažnai grojo su Venesuelos orkestrais, atlikdamas pagrindinį koncertų smuikui repertuarą. Grojo daug kamerinės muzikos, buvo „Trio Academico Emil Friedman“ narys.
2011 m. grįžo į Lietuvą, yra Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos akademijos Styginių instrumentų katedros vedėjas, profesorius.
Nuo 2013 m. užsimezgė labai aktyvus meninis bendradarbiavimas su buvusiu bendramoksliu, pasaulinio garso pianistu virtuozu Alexander Paley. Surengti filharmoniniai rečitaliai Lietuvoje, koncertas su VDU kameriniu orkestru, kurio metu buvo atlikti J. Haydn ir F. Mendelssohn koncertai smuikui ir klavyrui. Nuo 2016 m. R. Butvila dalyvauja A. Paley rengiamame kasmetiniame festivalyje Moulin d’Ande mieste Prancūzijoje.
Violončelininkas Marius Dominykas Sakavičius gimė 1994 metais. Jis baigė violončelės specialybę Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje, mokytojo Romano Armono klasėje. Taip pat baigė bakalauro ir magistro atlikimo meno (violončelės) studijas VDU Muzikos akademijoje, doc. Ramutės Kalnėnaitės klasėje.
Atlikėjas yra įvairių respublikinių ir tarptautinių meistriškumo kursų, konkursų dalyvis bei laureatas, grojęs kaip solistas su įvairiais orkestrais. Jaunasis violončelininkas taip pat yra naujai susikūrusio fortepijoninio trio „Vytautas magnus trio“ narys, o šiuolaikinio meno scenoje jis aktyviai dalyvauja įvairiuose projektuose bendradarbiaudamas su šiuolaikinio šokio atlikėjų ir kūrėjų komanda „Šeiko šokio teatras“. Jo atliekama muzika skambėjo ne tik Lietuvos, bet ir Lenkijos, Čekijos, Estijos, Latvijos, Portugalijos, Danijos, Izraelio bei Didžiosios Britanijos scenose.
Informacinis partneris:
Programa
11:00 | Rytinis koncertas
Fortepijoninis trio Nr.1, B-dur, D.898
I. Allegro moderato
II. Andante un poco mosso
III. Scherzo. Allegro
IV. Rondo. Allegro vivace
Notturno Es-dur, D.897 fortepijoniniam trio
Sonatensatz, B-dur, D.28 fortepijoniniam trio
15:00 | Dieninis koncertas
Arpeggione Sonata a-moll, D.821
I. Allegro moderato
II. Adagio
III. Allegretto
Sonata smuikui ir fortepijonui „Grand Duo” A-dur, D.574
I. Allegro moderato
II. Scherzo: presto
III. Andantino
IV. Allegro vivace
Fantazija f-moll, D.940 fortepijonui 4 rankom
I. Allegro molto moderato
II. Largo
III. Scherzo. Allegro vivace
IV. Finale. Allegro molto moderato
Divertissement à la hongroise g-moll, D.818 fortepijonui 4 rankom
I. Andante
II. Marcia: Andante con moto
III. Allegretto
19:00 | Finalinis koncertas
Rondo D-dur, D.608 fortepijonui 4 rankom
Sonata fortepijonui Es-dur, D.568
I. Allegro moderato
II. Andante molto
III. Menuetto: Allegretto – Trio
IV. Allegro moderato
Fortepijoninis trio Nr.2, Es-dur, D.929
I. Allegro
II. Andante con moto
III. Scherzando. Allegro moderato
IV. Allegro moderato
Šio koncerto pasiūlymai
Vakarienę būtina užsisakyti iš anksto, likus ne mažiau 24 val. iki koncerto.
Gėrimus prie patiekalų kviečiame užsisakyti papildomai vietoje.
Rugsėjo 13 d. dvaro vyno rūsyje Jūsų laukia atvira Prancūzijos vynų pažinimo popietė apie baltuosius Ronos slėnio vynus.
Nors baltųjų vynų, palyginti su raudonaisiais, Ronos slėnyje pagaminama tik nedidelė dalis, šie vynai tikrai ypatingi. Jie taip pat visi turi savitumų – pirmiausia tai nulemia geografinė padėtis.
Šiaurinė, daug mažesnė Ronos slėnio dalis pasižymi žemyniniu klimatu – žiemos šaltos, o vasaros karštos. Baltiesiems vynams auginamos „Viognier“, „Marsanne“ ir „Roussanne“ veislių vynuogės. „Viognier“, čia viena svarbiausių veislių, pasižymi intensyviu, egzotišku apelsinų žiedų, migdolų, persikų, abrikosų aromatu ir skoniu.
O pietinėje Ronos slėnio dalyje vyrauja Viduržemio jūros klimatas, su švelniomis žiemomis ir karštomis vasaromis, dažnomis sausromis. Baltiesiems vynams čia auginamos „Grenache Blanc“, „Roussanne“, „Bourboulenc“, „Picpoul Blanc“ ir „Clairette“ vynuogės. Dauguma baltųjų vynų čia maišomi.
Kviečiame pažinti šiuos vynus su gėrimų žinovu Paliesiaus dvaro vyno rūsyje. Bus ragaujami išskirtiniai Rono slėnio baltieji vynai iš net 8 skirtingų kaimelių AOC. Gėrimų ekspertas papasakos įvairių įdomybių ir padės ragaujant vyną kuo geriau pajusti visus jo ypatumus. Tai bus tikra skonių kelionė!
Traukiniai į Ignaliną iš Vilniaus (ir kitų miestų) keliauja kelis kartus per dieną, kelionė patogi ir ekologiška.
Bilietų kainas ir tvarkaraštį galite rasti ČIA
Patogia kelione nuo Ignalinos iki Paliesiaus dvaro ir atgal galime pasirūpinti mes.
Susisiekite su mumis: el.p. info@paliesiausdvaras.lt, tel.: +370 626 82 760 ir padėsime pasiekti Paliesiaus dvarą!
P.S. Dėl pavėžėjimo paslaugos prašome susisiekti su mumis ne vėliau kaip 3 d.d. iki atvykimo datos.
Paliesiaus dvaro ledaunėje įsikūrusioje krautuvėlėje „Laukinės žąsys“ slepiasi istorijos iš viso pasaulio… Kviečiame jas atrasti! O jeigu dar negalite atvykti į dvarą, bet jau labai smalsu pasižiūrėti, pasižvalgykite mūsų el. parduotuvėje.
Paliesiaus dvare įsikūrusi kepyklėlė nėra didelė, bet čia viskas daroma nuoširdžiai. Bandelėms, pyragams ir duonai perkame miltus iš vietinių ūkininkų, stengiamės naudoti kuo daugiau kokybiškų vietos produktų, laikomės autentiškų receptų. Mūsų kepiniai ir didžiausiems smaližiams, ir išrankiesiems.
Prieš koncertą kviečiame aplankyti išskirtinį Paliesiaus dvaro vyno rūsį.
Kviečiame registruotis el.p. info@paliesiausdvaras.lt, Tel.: +370 626 82 760
Dvaro rūsyje laikoma virš 200 rūšių rinktinių Prancūzijos vynų.


Naujienos