Pagrindinis > Koncertai > Paliesiaus Dvaro Konsortas: „Si vis pacem… para pacem“

Paliesiaus Dvaro Konsortas: „Si vis pacem… para pacem“

Atlikėjai:
Paliesiaus Dvaro konsortas, Bryndís Guðjónsdóttir (sopranas, Islandija), Mae Hayashi (kontraltas, Japonija), Christian Frattima Massimei Rubicondo princas (PDK dirigentas, Italija)
Data:
2022 m. Birželio 11 d.
Pradžia:
17:00
Kaina:
40 - 135 €

Aprašymas

Tęsiame stebuklingą Paliesiaus dvaro tradiciją! Pasitinkant vasarą į Paliesių sugrįžta nuostabusis Christian Frattima ir Paliesiaus dvaro konsortas. Šįkart renginio meno vadovas Jus pakvies į gurmanišką, gastronominę ir meninę kelionę po senovės Romą...
Plačiau

Tęsiame stebuklingą Paliesiaus dvaro tradiciją! Pasitinkant vasarą į Paliesiaus dvarą sugrįžta nuostabusis Christian Frattima ir Paliesiaus dvaro konsortas.

Praeitais metais vykusi „Naujametinė barokinė fejerija” nepaliko abejingų. Šventės meno vadovas Christian Frattima renginio dalyviams dovanojo gausybę malonių staigmenų ir akimirkų. Šventės metu pirmą kartą Lietuvoje pristatytas dokumentinis filmas ,,Retorika ir afektai‘‘ (aut. Ch. Frattima), svečiai mėgavosi barokinio laikotarpio Italijos ir LDK patiekalais bei delikatesais, susipažino su jų istorija bei mėgavosi nuostabia muzika..

Prisiminimai iš „Naujametinės barokinės fejerijos”

Šįkart, birželio 11 d., Christian Frattima vadovaujamas Paliesiaus dvaro konsortas, sopranas Bryndís Guðjónsdóttir (Islandija) bei kontraltas Mae Hayashi (Japonija) sugrįš į Paliesių stebuklingam pasimatymui, pasitinkant vasarą. Renginio meno vadovas Christian Frattima Jus pakvies į gurmanišką, gastronominę ir meninę kelionę po senovės Romą…

CHRISTIANAS FRATTIMA smuiką paėmė būdamas vos ketverių ir jau tuomet visus stebino savo talentu. Pirmąjį koncertą surengė dvylikos metų, atliko N. Paganini Cantabile, op. 17, ir kitus sunkiai „lukštenamus“ kūrinius. Vieną po kito skynė apdovanojimus konkursuose, 2003 m. gavo garbingą Italijos vyriausybės apdovanojimą.

2005 m. pradėjo dirigavimo studijas Sofijoje (Bulgarija) pas Deyaną Pavlovą. 2006 m. tęsė mokslus lydimas maestro Ennio Nicotros, dalyvavo įvairiuose tarptautiniuose tokių grandų, kaip Valerijus Gergijevas ir Jorma Panula, meistriškumo kursuose.

2007 m. pradėjo studijas pas profesorių Juozą Domarką. Ch. Frattimos dirigavimo orkestrui rezultatai buvo įvertinti maksimaliais balais. Netrukus pradėjo dirbti Nacionalinėje filharmonijoje Vilniuje dirigento padėjėju, 2010 m. tapo Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro dirigentu.

Ch. Frattima yra dirigavęs W. A. Mozarto „Figaro vedybų“ (rež. Emilio Sagi) ir G. Verdi „Otelo“ (rež. Eimuntas Nekrošius) nacionalinėms premjeroms, su žymiais orkestrais koncertavo Vilniaus, Maskvos, Sankt Peterburgo, Rygos ir Kaliningrado muzikos akademijų auditorijose.

Ch. Frattima nuolat diriguoja garsiausiose pasaulio operų scenose, koncertuoja su simfoninias orkestrais, jį lydi publikos simpatijos ir kritikų pripažinimas.

Šiuo metu Ch. Frattima – pirmosios ir vienintelės italų baroko operos kompanijos „Coin du Roi“ muzikos vadovas, Paliesiaus dvaro konsorto meno vadovas. Yra išleidęs daugiau kaip 10 monografijų anglų, italų ir lietuvių kalbomis.

 

Vakaro programa:

17:00 – 18:20 | Paliesiaus Dvaro Konsorto koncertas „Si vis pacem… para pacem“

18:30 | Vakarienė senovės Romos tema.

 

Koncerto programa:

Giovanni Battista Pergolesi – „Stabat Mater“ (P.77)

Antonio Lucio Vivaldi – „Stabat Mater“ RV 621

Antonio Lucio Vivaldi – „Nulla in mundo pax sincera“ RV630

 

Paklausyti:

 

Informacinis partneris: