Pagrindinis > Koncertai > Muzikos ir poezijos vakaras „Gražus esi, gyvenime“

Muzikos ir poezijos vakaras „Gražus esi, gyvenime“

Atlikėjai:
Judita Leitaitė (mecosopranas), Andrius Bialobžeskis (skaitovas), Paulina Daukšytė-Šereckienė (smuikas), Jurijus Suchanovas (fortepijonas)
Data:
2022 m. Liepos 10 d.
Pradžia:
14:00
Kaina:
€ 20 - 30 - 40

Aprašymas

Kviečiame puikiai ir prasmingai praleisti vakarą, skambant E. Grieg, G. Fauré, F. Schubert, A.Raudonikio, T. Leiburo dainoms, kurias atliks solistė J. Leitaitė. P. Širvio, H. Radausko, V. Mačernio, J. Strielkūno eiles skaitys aktorius A. Bialobžeskis. Vakarą muzikos garsais papuoš smuikininkė Paulina Daukšytė-Šereckienė bei pianistas Jurijus Suchanovas.
Plačiau

Kviečiame puikiai ir prasmingai praleisti vakarą, skambant E. Grieg, G. Fauré, F. Schubert, A.Raudonikio, T. Leiburo dainoms, kurias atliks solistė Judita Leitaitė. P. Širvio, H. Radausko, V. Mačernio, J. Strielkūno eiles skaitys aktorius Andrius Bialobžeskis. Vakarą muzikos garsais papuoš smuikininkė Paulina Daukšytė-Šereckienė bei pianistas Jurijus Suchanovas.

Tarptautinių konkursų laureatė, LMTA docentė, solistė Judita Leitaitė yra viena aktyviausių ir ryškiausių Lietuvos kamerinės muzikos atlikėjų. Solistė stažavo pas garsius vokalo pedagogus: E. Schwarzkopf (Zalcburgas, Austrija, 1990), italų tenorą C. Bergonzi (Sienna, Italija, 1996), T. Kraus (Hamburgas, Vokietija, 2000),  J. Goldberg (Vaasa, Švedija, 2003), prof. Malcev (Sankt-Peterburgas, Rusija, 2007-2013).

Judita Leitaitė koncertavo daugelyje pasaulio šalių: JAV, Kanadoje, Suomijoje, Švedijoje, Norvegijoje, Danijoje, Izraelyje, Pietų Afrikos Respublikoje, Didžiojoje Britanijoje, Vokietijoje, Liuksemburge, Prancūzijoje, Lenkijoje, Gruzijoje, Azerbaidžane, Baltarusijoje, Latvijoje, Estijoje ir kt.

Solistė dalyvavo daugelyje  festivalių ir muzikinių švenčių, iš kurių paminėtinos: „Artgenda“ (Danija), „Sankt –Peterburgo rūmai“ (Rusija), „Svečiuose pas Larisą Georgijevą“ (Rusija), karaliaus rūmų šventėje „Muzika ant vandens“ (Švedija). Švedijoje vykusioje Baltijos šalių muzikos šventėje solistės pasirodymas tapo tikra seansacija: „Nuostabi dainininkė Judita Leitaitė sužavėjo ne tik gražiu balsu, bet ir įtaigiu muzikinės minties perteikimu“. Niuporto (JAV) festivalyje solistė buvo išrinkta „Vasaros žvaigžde“, o spaudoje rašė: „Lietuvos mecosoprano Juditos Leitaitės debiutas Šiaurės Amerikoje sulaukė audringų ovacijų“. Dainuota ir daugelyje Lietuvoje vykstančių festivalių – „Pažaislio“, „Gaida“, „Šv. Kristoforo“, „Pax et bonum“, „Skamba Aukštaitijos vargonai“ ir kt.

Solistė kviečiama dainuoti renginiuose, kurie reprezentuoja Lietuvą ir jos kultūrą -Harvardo (JAV), Hamiltono (Kanada) universitetuose, Diasporos salėje Tel Avive, (Izraelis), muzikos akademijoje Tbilisyje (Sakartvelas), koncerte skirtame Vilniaus žydų geto likvidavimo 70 –čiui paminėti Vašingtone (JAV). Jos balsas skambėjo Baku filharmonijoje (Azerbaidžanas), Kopenhagoje (Danija), Liuksemburge, Maskvoje (Rusija), Čikagoje ir Denveryje (JAV) renginiuose, skirtuose Vasario 16-osios šventei paminėti. Solistė – laukiamas svečias užsienio lietuvių bendruomenėse. Koncertuota Niujorke, Porlende, Sietle, Atlantoje, St.Louis, Klivlende, Harforde, Omahoje.

Solistė yra daugelio lietuvių kompozitorių kūrinių pirmoji atlikėja. Jos repertuare –A. Šenderovo, O. Balakausko, F. Bajoro, V. Striaupaitės –Beinarienės, M. Urbaičio, V. Bartulio, J. Tamulionio, K. Vasiliauskaitės, G. Gudauskienės, A. Martinaičio, A. Bražinsko, A. Raudonikio ir kt. kūriniai.

Solistė aktyviai bendrauja ne tik su lietuvių muzikos kūrėjais, bet ir su atlikėjais – M. K. Čiurlionio, Vilniaus valstybiniu, „Mettis“ kvartetais, su ansambliu „4Tango“, Valstybiniu pučiamųjų orkestru „Trimitas“, su senosios muzikos ansambliu „Banchetto musicale“, su šv.Kristoforo „Europos virtuozai“, Maskvos kameriniais orkestrais. Reiktų paminėti vaisingą bendradarbiavimą su pianistu, prof. S. Malcevu (Rusija). Kasmet koncertuojama Lietuvoje, taip pat Sankt-Peterburgo filharmonijose. Paruoštos ir sudainuotos programos, kuriose skamba R. Šumano, J. Bramso, P. Čaikovskio, S. Rachmaninovo, I. Dunajevskio, V. Gavrilino, M. Legrano, N. Rimskio–Korsakovo kūriniai.

Solistė daug dėmesio ir laiko skiria įrašams. Lietuvos radijo fonduose yra sukaupta apie 300 jos įrašų. Išleista 17 CD plokštelių: muzika kino filmui „Vilniaus getas“, O. Balakausko „Requiem S.Lozoraičiui atminti“, krikščioniškų giesmių plokštelė „Tau, mano angele“, „Menu kerinčius valso garsus“, „Rusų romansai“ (su prof. pianistu S. Malcevu), „Nuostabus vakaras“(su šv. Kristoforo kameriniu orkestru), „Mano mėgiamos Skandinavijos dainos“, sulaukusios palankaus Švedijos kritikų dėmesio, išleistos CD plokštelės su XX amžiaus populiariomis dainomis „Renkuosi meilę“, „Nuoširdžiai jūsų“, „Dainuoju meilę“. Solistės balsas skamba CD plokštelėje, skirtoje popiežiaus Jono Pauliaus II vizitui Lietuvoje.

Solistė didelį dėmesį skiria labdarigiems renginiams. Ji visada randa laiko aplankyti senelių namus, vaikų namus, ligonines, socialinės paskirties namus, kalėjimus. Dalyvauja renginiuose „Ištiesk pagalbos ranką vaikui“, „Žydintis medis“, „Gerumo sparnai“, taip pat renginiuose-koncertuose, kuriuos organizuoja G. Labanausko labdaros ir paramos fondas, skirtas paremti onkologinėmis ligomis sergantiems vaikams.

Šalia intensyvios koncertinės veiklos reikšmingą vietą solistės gyvenime užima pedagoginė veikla. Ji yra LMTA docentė, jos kamerinio dainavimo klasę yra baigę žymūs atlikėjai – A. Grigorian, K. Smoriginas, J. Tretjakova, S. Liamo, V. Miškūnaitė, E. Chrebtovas ir kt. Taip pat Judita Leitaitė dėsto dainavimą Balio Dvariono dešimtmetėje muzikos mokykloje. Solistė konsultuoja jaunuosius dainininkus ne tik mūsų šalyje, bet ir užsienyje, veda dainavimo meistriškumo kursus Vaasa(Suomija), Krasnojarsko muzikos akademijoje (Rusija).

Už nuopelnus Lietuvos kultūrai Judita Leitaitė apdovanota Vytauto Didžiojo ordino Riterio kryžiumi, 2005 metais jai paskirta Vyriausybės kultūros ir meno premija, 2007 metais ji tapo „Auksinio disko“ laureate. 2015 metais solistė buvo apdovanota medaliu „Už nuopelnus Vilniui ir tautai“ bei Lietuvos kultūros ministerijos apdovanojimu „Nešk savo šviesą ir tikėk“. Taip pat solistė yra gavusi daugybę padėkos raštų už nepailstantį švietėjišką darbą.

 

Ne vieną poetinę programą paruošęs Valstybinio jaunimo teatro aktorius, puikiai pažįstamas publikai iš savo vaidmenų teatre, kine, televizijos serialuose – Andrius Bialobžeskis – šįkart parinko savo mėgiamų poetų: P. Širvio, H. Radausko, V. Mačernio, J. Strielkūno  ir kit. eiles. „Niekaip nesutikčiau, kad dabar poezijos žmonėms nereikia. Juk poezijos ateina pasiklausyti tie, kuriems būtent jos, o ne šou reikia, todėl neįprastų skaitymo formų neieškau. Eilėms atiduodu daugiau energijos. Su teatru yra kitaip, nes tai kaip sportas, o poezija – man kaip kalnas, visada įdomus.“