Pagrindinis > Koncertai > „Moterys ir muzika“: Magdalēna Geka (smuikas, Latvija / Prancūzija), Iveta Cālīte (fortepijonas, Latvija / Švedija)

„Moterys ir muzika“: Magdalēna Geka (smuikas, Latvija / Prancūzija), Iveta Cālīte (fortepijonas, Latvija / Švedija)

Atlikėjai:
Magdalēna Geka (smuikas), Iveta Cālīte (fortepijonas)
Data:
2021 m. Spalio 16 d.
Pradžia:
16:00
Kaina:
20 - 30 - 40 €

Aprašymas

Smuikininkės Magdalena Geka ir pianistės Iveta Calite koncerto programa dedikuojama moterims kompozitorėms iš Latvijos, Lietuvos ir kitų Europos šalių. Pasak atlikėjų, visame pasaulyje, klasikinės muzikos scenoje iki šiandien moterys kūrėjos lieka šešėlyje. Tad Paliesiaus dvare Jūsų laukia išskirtinis koncertas – moterys atliks moterų kūrybą!
Plačiau

Smuikininkės Magdalena Geka ir pianistės Iveta Calite koncerto programa dedikuojama moterims kompozitorėms iš Latvijos, Lietuvos ir kitų Europos šalių. Pasak atlikėjų, visame pasaulyje, klasikinės muzikos scenoje iki šiandien moterys kūrėjos lieka šešėlyje. Tad Paliesiaus dvare Jūsų laukia išskirtinis koncertas – moterys atliks moterų kūrybą!

Smuikininkė Magdalena Geka gimė Latvijoje. Būdama 16-os, persikėlė į Paryžių studijuoti smuiko meno. M. Geka turi Paryžiaus nacionalinės konservatorijos smuiko ir kamerinės muzikos magistro laipsnį, taip pat Karalienės Elžbietos muzikos koledžo atlikėjo diplomą. Jos mokytojai – Svetlin Roussev, Wolfgang Marschner ir Philippe Graffin. Atlikėja griežia 1734 m. Alessandro Gagliano ir moderniu Philippe Mahu smuikais.

Smuikininkė yra koncertavusi su orkestrais Latvijoje, Prancūzijoje, Ukrainoje ir Vokietijoje. Dalyvavo festivaliuose – „Kuhmo fesitval“, „Musique à Giverny Festival“, „Newport Music Festival“, „Verbier festival“. Du kartus buvo nominuota Latvijos didžiajai muzikos premijai (Lielā Mūzikas balva). Yra itin sėkmingo Trio Sora narė.

Geka koncertuoja prestižinėse Europos koncertų salėse ir tarptautiniuose festivaliuose – „Wigmore Hall“, „Southbank Centre“, „Auditorium du Louvre“, „Verbier Festival“, „Kuhmo Festival“. Yra tarptautinių konkursų laureatė Vokietijoje, Prancūzijoje ir Didžiojoje Britanijoje.

Atlikėja yra orkestrų „Orchester Hexagone“, „Orchester de Chambre Nouvelle Europe“ ir „Ensemble Appassionato“ koncertmeisterė su tokiais pripažintais solistais kaip Andrea Bocelli ir Philippe Jaroussky. Buvo kamerinio orkestro „Kremerata Baltica“ narė ir kviestinė koncertmeisterė, glaudžiai bendradarbiavo su Gidonu Kremeriu. Stažavosi Filharmonijos orkestre, Prancūzijos radijo akademijoje. Smuikininkė mėgsta ir šiuolaikinę muziką, bendradarbiauja su tokiais kompozitoriais kaip Peteris Vasks, Platons Buravickis, Eric Tanguy, Camille Pépin, Santa Buss ir Gabriel Sivak.

Pianistė Iveta Calite, įgijusi pagrindinį muzikinį išsilavinimą Latvijoje, persikėlė į Paryžių studijų tęsti muzikos konservatorijoje „Ecole Normale de Musique de Paris Alfred Cortot“ pas Jean Marc Luisada. Nuo 2012 metų ji studijavo Karališkajame muzikos koledže Stokholme pas Stefan Bojsten ir nuo 2016 m. pas Stefan Bojsten ir Mats Widlund. 2016 m. įgijo fortepijono atlikimo meno ir kamerinės muzikos magistro laipsnį, 2017 m. – solisto diplomą.

Iveta reguliariai koncertuoja Švedijoje ir užsienyje, įskaitant tokius festivalius kaip Stokholmo pianistų festivalis (Stockholm Piano Festival), „Aurora“ (Aurora Music Festival), „Jaunieji Latvijos kamerinės muzikos atlikėjai – Saulkrasti“ (“Young Latvian chamber musicians Saulkrasti”) ir „Svensk musikvår“. Iveta yra atsidavusi kamerinės muzikos atlikėja, grojusi su geriausiais jaunosios kartos Latvijos kamerinės muzikos atlikėjais didžiosiose Latvijos koncertų salėse, įrašiusi D. Shostakovich Fortepijoninį kvintetą Latvijos radijuje, koncertavusi su KMH simfoniniu orkestru ir KMH styginių orkestru, diriguojamu Ola Karlsson.

Iveta yra Stokholmo karališkojo muzikos koledžo, Švedijos karališkosios akademijos ir Šiaurės šalių laisvųjų masonų stipendininkė.

PROGRAMA:

Lūcija Garūta (1902-1977) – Dramatic moment

Clara Schumann (1819-1896) – Three Romances for violin and piano op.22
I Andante molto
II Allegretto
III Leidenschaftlich schnell

Maija Einfelde (1939-) – Sonata for violin and piano no.3

Lili Boulanger (1893-1918) – Nocturne and Cortège for violin and piano

Žibuoklė Martinaitytė (1974-) – Šviesos gradacijos – VII – as in the darkness of night…Meteors for piano solo

Amanda Maier (1853-1894) – Sonata for violin and piano
I Allegro
II Andantino
III Allegro molto vivace