Pagrindinis > Koncertai > „Miško elegija“ – Fortepijoninis duetas: Guoda Gedvilaitė ir Motiejus Bazaras

„Miško elegija“ – Fortepijoninis duetas: Guoda Gedvilaitė ir Motiejus Bazaras

Atlikėjai:
Guoda Gedvilaitė (fortepijonas) ir Motiejus Bazaras (fortepijonas)
Data:
2021 m. Liepos 25 d.
Pradžia:
14:00
Kaina:
25 - 30 - 45 €

Aprašymas

Pianistai Guoda Gedvilaitė ir Motiejus Bazaras pristato paslaptimi ir pušų sakais dvelkiančią programą „Miško elegija“. Koncerto metu skambės M.K. Čiurlionio simfoninė poema „Miške”, primenanti Druskininkų miškus ir Ottorino Respighi simfoninė poema „Romos pušys”, pasakojanti apie įspūdingas itališkas pušis, stovinčias skirtingose Romos vietose. Taip pat fortepijoninis duetas su publika dalinsis Poulenco elegiškąja nuotaika bei rachmaninovišku temperamentu.
Plačiau

„Norėčiau sudėti simfoniją iš bangų ošimo, iš šimtametės girios paslaptingos kalbos, iš žvaigždžių mirksėjimo, iš mūsų dainelių ir mano bekraščio ilgesio.“

M.K.Čiurlionis

Pianistai Guoda Gedvilaitė ir Motiejus Bazaras pristato paslaptimi ir pušų sakais dvelkiančią programą „Miško elegija“.

Koncerto metu skambės M.K. Čiurlionio simfoninė poema „Miške”, primenanti Druskininkų miškus  ir Ottorino Respighi simfoninė poema „Romos pušys”, pasakojanti apie įspūdingas itališkas pušis, stovinčias skirtingose Romos vietose. Taip pat fortepijoninis duetas su publika dalinsis Poulenco elegiškąja nuotaika bei rachmaninovišku temperamentu.

Apie idėją atlikti simfonines poemas fortepijonu Guoda Gedvilaitė sako: „Mane labai žavi simfoninė muzika. Džiaugiuosi pasirinkusi fortepijoną, nes šiuo instrumentu galiu paskambinti bet kokią simfoniją, parašytą orkestrui, tik kartais dviejų rankų neužtenka, reikia keturių, ar dar daugiau. Todėl, norėdama su publika pasidalinti dviem įspūdingais simfoniniais kūriniais, šį koncertą skambinsiu ne viena, o kartu su labai išradingu pianistu Motiejumi Bazaru.“

Motiejus Bazaras

6-ojo tarptautinio Stasio Vainiūno pianistų ir kamerinių ansamblių konkurso (2010) nugalėtojas Motiejus Bazaras gimė 1987 metais, muzikų šeimoje. Pirmieji muzikiniai įgūdžiai susiformavo namuose, kurie vėliau buvo tobulinami chorinio dainavimo mokykloje „Varpelis”. 1995 – 2004 m. mokėsi J. Naujalio muzikos gimnazijoje, Rymantės Šerkšnytės klasėje. Per šį laikotarpį Motiejus dalyvavo ir tapo laureatu daugelyje tarptautinių ir respublikinių konkursų. Yra grojęs su Kauno, Lietuvos, Talino kameriniais orkestrais. 2004 – 2006 m. Motiejus mokėsi J. Gruodžio konservatorijoje, Sonatos Bielionytės klasėje. Nuo 2006 m. mokosi LMTA, Kauno fakultete, profesoriaus Zbignevo Ibelhaupto klasėje. 2008 – 2009 m. pagal mainų programą studijavo Hamburgo aukštojoje muzikos mokykloje, profesoriaus Volkerio Banfieldo klasėje. Nuo 2003 m. Motiejus susidomi kamerine muzika, nuo mažens gyvuoja brolių Motiejaus ir Mykolo Bazarų fortepijonins duetas. Sukaupta nemažai repertuaro, kuris ne kartą buvo aukščiausiai įvertintas konkursuose ir festivaliuose. Motiejus taip pat domisi džiazu, yra daugelio šios muzikos ansamblių, projektų narys. Paties suburtas brolių Bazarų Trio yra laimėjęs ne vieną tarptautinį apdovanojimą. Motiejus yra atviras naujoms muzikinėms idėjoms, domisi ir gilinasi į skirtingus specifinius stilius, eksperimentuoja elektronines muzikos srityje.

Guoda Gedvilaitė

Pianistė Guoda Gedvilaitė pasižymi ryškiomis muzikinėmis idėjomis ir išskirtiniu jų atlikimu. Jos programos visuomet originalios ir naujos, pilnos fantazijos ir laisvės jas interpretuojant. Pianistė mielai eksperimentuoja ir meta iššūkį nusistovėjusioms klasikinės muzikos taisyklėms. Jos scenos partneriai ne tik žymūs klasikos muzikai, bet ir aktoriai, baleto artistai arba džiazo instrumentalistai.

Gedvilaitė sukūrė kamerinės muzikos koncertų ciklą „Claros Schumann Salonas“ – kuriam dažnai suburia Lietuvos bei Vokietijos atlikėjus bendriems koncertams šiose šalyse, taip pateikdama publikai patrauklų to meto salonų muzikavimą, atskleidžiant įdomius istorinius užkulisius.

Europos šalys, Šiaurės Amerika, Japonija ilgai prisimena čia koncertavusią lietuvių pianistę, druskininkietę Guodą Gedvilaitę. Ji koncertavo žymiausiuose tarptautiniuose renginiuose: Gštado vasaros muzikos festivalyje, Šveicarijoje, Meraner Wochen vasaros muzikos festivalyje Italijoje, Guil Durance fortepijono ir kamerimės muzikos festivalyje, Prancūzijoje, bei G.  Kremerio vasaros festivalyje Lokenhauze, Austrijoje, kuriame koncertavo kartu su violončelininku D. Geringu. 2000 m. Pianistė su ilgamečiu scenos partneriu smuikininku V. Čepinskiu debiutavo “Weill Recital Hall at Carnegie Hall” Niujorke.

1995 m. tarptautinio M. K. Čiurlionio konkurso nugalėtoja G. Gedvilaitė pelnė pirmąsias premijas šiuose užsienio konkursuose: N. Rubinšteino Paryžiuje (1997), “Chopin Gesellschaft“ Hanoveryje (1998), „Ennio Porrino“ Kaljaryje, Italijoje (2000), kamerinės muzikos Frankfurte (2002).

Gedvilaitė pirmuosius muzikos žingsnius žengė Druskininkų muzikos mokykloje su mokytoja O. Skairiene, vėliau studijavo M.K.Čiurlionio menų gimnazijoje ir Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, kur 1999 m. prof. V. Vitaitės klasėje įgijo magistro laipsnį. 2004 – aisiais baigė studijas Vokietijoje, Frankfurto prie Maino aukštosios muzikos mokykloje, vadovaujant prof. L. Natochenny.

Nuo 2002 m. G. Gedvilaitė dėsto Frankfurto prie Maino aukštojoje muzikos mokykloje, veda tarptautinius meistriškumo kursus Lietuvoje ir Vokietijoje. Nuo 2004 m. ji yra konkurso – festivalio “Muzika be sienų” Druskininkuose vertinimo komisijos narė, o nuo 2010 – tarptautinio festivalio „Klaviertage Bad Wildungen“ Vokietijoje meno vadovė.

 

„MIŠKO ELEGIJA“ KONCERTO PROGRAMA

M. K. Čiurlionis
Simfoninė poema
„MIŠKE“

O. Respighi
Simfoninė poema
„ROMOS PUŠYS“

I – Borghese vilos pušys (I pini di Villa Borghese)
II – Pušys prie katakombos (Pini presso una catacomba)
III – Gianicolo pušys (I pini del Gianicolo)
IV – Appia kelio pušys (I pini della Via Appia)

PERTRAUKA

F. Poulenc
Elegija

S. Rachmaninov
Siuita Nr. 2 Op. 17
Introduction – Valse – Romance – Tarantelle