Pagrindinis > Koncertai > Meta Piano Trio: „Café Music“

Meta Piano Trio: „Café Music“

Atlikėjai:
Marija Pranskutė (smuikas), Deividas Dumčius (violončelė), Julija Bagdonavičiūtė (fortepijonas) | Lietuva
Data:
2023 m. Spalio 1 d.
Pradžia:
14:00
Kaina:
20 - 30 - 40 €

Aprašymas

Įsibėgėjus rudeniui, fortepijoninis trio Meta kviečia į muzikinę popietę, kurioje klausytojai pasiners į skirtingais laikotarpiais sukurtus kamerinės muzikos šedevrus. Vienas jų – Felix Mendelssohn fortepijoninis trio Nr.1 , kuris iki šiol laikomas vienu didingiausių šio žanro kūrinių. Čia kiekvienas instrumentas atsiskleidžia pačiomis ryškiausiomis spalvomis bei tembrais, kurie klausytojui perteikia romantizmo epochos idealus, pasaulio suvokimą. Šis korifėjumi laikomas fortepijoninis trio kontrastingai dera su amerikiečių kompozitoriaus Paul Schoenfield „Cafe Music“, kuriame nuo pat pirmųjų akordų juntama stipri džiazo ir svingo įtaka. Kūrinys, pasak kompozitoriaus, parašytas atlikti ir džiazo baruose, ir didžiausiose koncertų salėse. Į koncerto programą spalvų bei naujų atmosferų įneš ir lietuvių kompozitorių kūriniai, kurie tarsi leis klausytojui sugrįžti į savą tapatybę bei muzikos kalbą.
Plačiau

Muzikologės Aušros Strazdaitės teigimu, „tokio aukšto lygio trio atliekama muzika yra tiesiog būtina tiek galvai, tiek sielai.“

Vieno perspektyviausių bei aktyviai koncertuojančio fortepijoninio trio Meta nariai – Marija Pranskutė (smuikas), Deividas Dumčius (violončelė) ir Julija Bagdonavičiūtė (fortepijonas). Pradėjęs bendrą kūrybinę veiklą 2018 metais, ansamblis pelnė aukščiausias prizines vietas tarptautiniuose konkursuose Lietuvoje, Estijoje, Švedijoje, Rusijoje. Fortepijoninis trio Meta pelnė tarptautinį pripažinimą tokiuose svarbiuose kamerinės muzikos festivaliuose kaip „Harmos“ (Porto, Portugalija) bei „ISA” (Reichenau, Austrija), kuriame ansamblis buvo apdovanotas ir publikos simpatijų prizu. Fortepijoninis trio Meta aktyviai ruošia koncertines programas ir pasirodo svarbiausiose šalies salėse bei festivaliuose: koncertus jie surengė Lietuvos nacionalinės filharmonijos, Kauno valstybinės filharmonijos, Klaipėdos koncertų salėse, taip pat „Užutrakio vakarai“, „Permainų muzika“, „Tytuvėnų vasaros festivalis“, „Muzika Jašiūnų dvare“, „Druskininkų vasara su M. K. Čiurlioniu“ festivaliuose.

Įsibėgėjus rudeniui, fortepijoninis trio Meta kviečia į muzikinę popietę, kurioje klausytojai pasiners į skirtingais laikotarpiais sukurtus kamerinės muzikos šedevrus. Vienas jų – Felixo Mendelssohno fortepijoninis trio Nr.1 , kuris iki šiol laikomas vienu didingiausių šio žanro kūrinių. Čia kiekvienas instrumentas atsiskleidžia pačiomis ryškiausiomis spalvomis bei tembrais, kurie klausytojui perteikia romantizmo epochos idealus, pasaulio suvokimą. Šis korifėjumi laikomas fortepijoninis trio kontrastingai dera su amerikiečių kompozitoriaus Paulo Schoenfieldo „Cafe Music“, kuriame nuo pat pirmųjų akordų juntama stipri džiazo ir svingo įtaka. Kūrinys, pasak kompozitoriaus, parašytas atlikti ir džiazo baruose, ir didžiausiose koncertų salėse. Į koncerto programą spalvų bei naujų atmosferų įneš ir lietuvių kompozitorių kūriniai, kurie tarsi leis klausytojui sugrįžti į savą tapatybę bei muzikos kalbą.

 

Informacinis partneris:

     

Programa

G. Rossini – uvertiūra iš operos „Sevilijos kirpėjas“
A. Šiurys – kūrinys, parašytas fortepijoniniam trio Meta. PREMJERA
A. Pärt – Mozart-Adagio
G. Fauré – Apres un reve
Á. Piazzolla – Adios Nonino
Á. Piazzolla – Oblivion
Á. Piazzolla – Le Muerte del Angel
P. Schoenfeld – Cafe Music

Šio koncerto pasiūlymai

VAKARIENĖ
Vyne troškinti jautienos žandai su salierų kremu

25.00 Į krepšelį

Voveraitėmis įdaryta vištienos krūtinėlė su moliūgų kremu

17.00 Į krepšelį

Karpio filė kepsnys su raudonojo vyno padažu

23.00 Į krepšelį

Rizotas su keptomis miško gėrybėmis

16.00 Į krepšelį

Desertas su pasirinktu karštu gėrimu: Obuolių pyragas su naminiais ledais

7.00 Į krepšelį

 

Vakarienę būtina užsisakyti iš anksto, likus ne mažiau 24 val. iki koncerto.

KELIONĖ AUTOBUSU

Galite rinktis kelionę į koncertą mūsų transportu!

Pageidaujantys atvykti iš Vilniaus į Paliesiaus dvare vyksiantį koncertą ir grįžti atgal registruojasi el.p. info@paliesiausdvaras.lt, Tel.: +370 626 82 760

Kelionės į koncertą ir namo kaina asmeniui – 25 Eur.

*Kelionė autobusu organizuojama susidarius 10-ties žmonių grupei.

** Susidarius virš 15 žmonių grupei, kelionės kaina asmeniui – 20 Eur.

*** Kelionės organizuojamos iki koncerto likus ne mažiau nei 7 dienoms.

PARDUOTUVĖLĖ

Paliesiaus dvaro ledaunėje įsikūrusioje krautuvėlėje „Laukinės žąsys“ slepiasi istorijos iš viso pasaulio… Kviečiame jas atrasti! O jeigu dar negalite atvykti į dvarą, bet jau labai smalsu pasižiūrėti, pasižvalgykite mūsų el. parduotuvėje.

KEPYKLĖLĖ

Atvykstate į koncertą ir norėtumėte namo parsivežti kvepiančių lauktuvių iš kepyklėlės? Užsisakykite kepinius iš anksto su 10 % nuolaida ir atsiimkite juos Paliesiaus dvare po koncerto!

DVARO VYNO RŪSYS

Prieš koncertą kviečiame aplankyti išskirtinį Paliesiaus dvaro vyno rūsį.

Kviečiame registruotis el.p. info@paliesiausdvaras.lt, Tel.: +370 626 82 760

Dvaro rūsyje laikoma virš 200 rūšių rinktinių Prancūzijos vynų.