Pagrindinis > Koncertai > Let The Mountain In: KerenDun & Nitai Hershkovits (džiazas, vokalas, fortepijonas, Izraelis)

Let The Mountain In: KerenDun & Nitai Hershkovits (džiazas, vokalas, fortepijonas, Izraelis)

Atlikėjai:
KerenDun (vokalas, Izraelis), Nitai Hershkovits (fortepijonas, Izraelis)
Data:
2022 m. Balandžio 23 d.
Pradžia:
18:00
Kaina:
€ 25 - 40 - 50

Aprašymas

Ryšys, gimęs tarp pasaulinio garso pianisto iš Niujorko Nitai Hershkovits ir Tel Avive gyvenančios rašytojos bei vokalistės Keren Dun, išaugo į kerintį ir dar negirdėtą fortepijono bei vokalo duetą. Nitai ir Keren unikaliai jaučia muziką, kalbą, pasaulį. Nors abu atėjo iš tradicinių džiazo ir klasikinės muzikos mokyklų, mėgsta nuklysti į avangardą, folką, tyrinėti ir narplioti garsus.
Plačiau

Ryšys, gimęs tarp pasaulinio garso pianisto iš Niujorko Nitai Hershkovits ir Tel Avive gyvenančios rašytojos bei vokalistės Keren Dun, išaugo į kerintį ir dar negirdėtą fortepijono bei vokalo duetą. Nitai ir Keren unikaliai jaučia muziką, kalbą, pasaulį. Nors abu atėjo iš tradicinių džiazo ir klasikinės muzikos mokyklų, mėgsta nuklysti į avangardą, folką, tyrinėti ir narplioti garsus.

„Let The Mountain In“ – tai jųdviejų kelionė, apnuoginanti fortepijono ir balso duetą ir atskleidžianti šio muzikinio santykio su visomis ribomis ir galimybėmis paslaptį.

Nitai apie kolaboraciją pasakoja: „Keren vokaliniai gebėjimai – nuo fleitos iki styginio instrumentų garsų – mūsų kuriamai muzikai pridavė daug įvairių skonių. Tai yra viskas, ko muzikantas gali norėti iš partnerio. Vos nutarę bendradarbiauti, nėrėme į kūrybą – užsidarėme studijoje dviem dienoms ir improvizavome, gaudėme garso peizažus, įrašinėjome.“

Keren: „Abu į kūrybą žiūrime atvirai. Iš pradžių nežinojome, ko tiksliai norime. Žinojome tik tiek, kad ieškosime fortepijono ir balso dermės, nesidangstysime kaukėmis, atsispirsime nuo pirmykščių ir natūralių garsų. Nusprendėme likti intymioje erdvėje, todėl neįtraukėme daugiau instrumentų. Man didžiulė garbė muzikuoti kartu su Nitai. Jo netradicinis požiūris į muziką ir gyvenimą įkvepia.“

 

„Nitai Herchkovits – įsimintinas pianistas… Primena šilkinį džiazo pianistą Hank Jones.“
– John Fordham, The Guardian

„Hershkovits šoka klavišais su Fred Astaire elegancija ir melancholišku Charlie Chaplin sąmoju.“
– Cem Akalin, „General Anzeiger Bonn“

Pianistą ir kompozitorių Nitai Hershkovits BBC pavadino „tikru vunderkindu“. Charizmatiškasis atlikėjas turi nepaprastai stiprų balsą ir išsiskiriančią muzikinę viziją. Nitai, priešingai nei dauguma kitų atlikėjų, iš pradžių studijavo džiazą ir vėliau perėjo prie klasikos. Toks unikalus derinys prideda žavios eklektikos jo atlikimo stiliui.

Nitai gimė marokietės ir lenko šeimoje. Sulaukęs 12-os, pradėjo groti klarnetu ir, neilgai trukus, jau koncertavo profesionalioje scenoje. Būdamas penkiolikos, atrado meilę fortepijonui ir pasinėrė į improvizacijos pasaulį. Septyniolikos pirmą kartą laimėjo konkursą „Jazz Signs“ ir persikėlė į Tel Avivą, kad galėtų mokytis pas džiazo meistrus Amito Golano ir Yuvalo Coheno.

„Man patiko skambinti fortepijonu taip, tarsi gročiau saksofonu – po vieną natą.“ – apie savo tuometinius muzikinius atradimus pasakojo Nitai.

Vėliau menininkas susidomėjo kompozicija ir pradėjo kurti įvairiems atlikėjams iš Izraelio konservatorijos. Galiausiai ėmėsi klasikinės muzikos studijų, žinių sėmėsi iš garsaus Izraelio kompozitoriaus ir mokytojo Dr. Menahem Weisenberg ir klasikinio fortepijono mokytojo Amir Pedorovits.

Šiandien Nitai gali pasigirti tarptautiniais apdovanojimais, stipendijomis ir muzikos albumais, išleistais su įrašų milžinėmis. Jo koncertai vyksta prestižinėse koncertų salėse ir festivaliuose: „Salle Pleyel“, „Vienna Konzerthaus“, „l’Olympia“, „Alter Oper“, „North Sea Jazz Festival“, „Village Vanguard“, „Antibes Jazz Festival“, „Jazz à Vienne“, „Montreux Jazz Festival“, „Barbican Center“.

Nitai nuolat bendradarbiauja su pasaulinio garso atlikėjais ir kitų disciplinų menininkais – Avishai Cohen, Ari Hoenig group, Oded Tzur, Rejoicer (Yuvi Havkin), Georgia Anne Muldrow, Kurt Rosenwinkel, Mndsgn, Felix Colgrave, Amir Bresler, Yonatan Albalak ir kt.

Keren Dun yra multiinstrumentalistė (perkusija ir saksofonas), dainininkė, dainų autorė, „Buttering Trio“ narė ir prodiuserė.

1986 m. gimusi Keren savo muzikinį kelią pradėjo kaip perkusininkė ir vokalistė, studijavo džiazą Thelma Yelin menų mokykloje. Keren buvo įvairių ansamblių narė – nuo ​​salsos iki prog roko ir eksperimentinės muzikos. 2012 m. muzikantėišleido savo pirmąjį solinį albumą pavadinimu „Subconscious Leak “, 2013 m. – išgirtąjį „Shakin’ The Tips“, o 2015 m. –dar vieną albumą „What It Is“.

Keren kuria solo ir daug bendradarbiauja su kitais atlikėjais – Dj Mesh, CohenBeats, Rejoicer, Echo, Sol Monk ir kt.

Keren muzika yra pasaulio muzika. Afrikietiški ritmai, hip hopas, džiazas, gausybė perkusijų ir švelnių sintezatorių tonų,šiltas vokalas ir unikalios istorijos – visa tai sukuria kerinčią atmosferą ir nepakartojamą skambesį.

 

Programoje: KerenDun & Nitai Hershkovits „Let The Mountain In“