Pagrindinis > Koncertai > „Kremerata Baltica“ festivalis Paliesiaus dvare

„Kremerata Baltica“ festivalis Paliesiaus dvare

Atlikėjai:
Gidon Kremer (smuikas), kamerinis orkestras „Kremerata Baltica”, ansamblis „Kremerata Lettonica“. Kviestiniai solistai: Yulianna Avdeeva (fortepijonas), Andrejs Osokins (fortepijonas), Andrius Žlabys (fortepijonas), Madara Pētersone (smuikas), Emma Wernig (altas)
Data:
Rugpjūčio 10-11 d.
Pradžia:
17:30
Bilietai:
Festivalio abonementas (Rugpjūčio 10-11 d.)

70.00 Į krepšelį

Norimą bilietų kiekį galite pasirinkti laukelyje ,,Kiekis” būdami krepšelio žingsnyje.

Neturintiems galimybės dalyvauti visame dviejų dienų festivalyje ir norintiems įsigyti bilietus į pasirinktą koncertą, kviečiame teirautis dėl bilietų: Tel.: +370 626 82 760, El. p.: info@paliesiausdvaras.lt

Rugpjūčio 10 d., 17:30 koncertas – 40 / 50 / 60 €
Rugpjūčio 11 d., 17:00 koncertas – 40 / 50 / 60 €

Aprašymas

Pirmą kartą istorijoje Paliesiaus dvare organizuojamas maestro Gidon Kremer ir kamerinio orkestro „Kremerata Baltica“ festivalis! Rugpjūčio 10–11 d. Jūsų laukia net du virtuoziški koncertai, kurių metu talentingiausi atlikėjai meistriškai atskleis Lietuvos ir užsienio kompozitorių kūrinių grožį. Prie vieno žinomiausių šių laikų smuikininkų Gidon Kremer, „Grammy“ apdovanojimą pelniusio orkestro „Kremerata Baltica“ ir ansamblio „Kremerata Lettonica“ prisijungs penki garsūs kviestiniai solistai. Fortepijonu gros pianistė Yulianna Avdeeva, prestižinio F. Chopino konkurso pirmosios premijos laureatė, pianistas Andrejs Osokins, laimėjęs pirmąsias premijas A. Rubinsteino, Leeds ir kituose svarbiuose konkursuose, ir vienas įdomiausių Lietuvos pianistų, „Grammy“ apdovanojimui nominuotasis Andrius Žlabys. Taip pat pasirodys ne vieną nacionalinį bei tarptautinį konkursą laimėjusi smuikininkė Madara Pētersone ir dėl autentiško muzikinio balso žinoma, aktyviai festivaliuose dalyvaujanti altininkė Emma Wernig. Kviečiame nepraleisti šio žvaigždžių koncerto!
Plačiau

Pirmą kartą istorijoje Paliesiaus dvare organizuojamas maestro Gidon Kremer ir kamerinio orkestro „Kremerata Baltica“ festivalis! Rugpjūčio 10–11 d. Jūsų laukia net du virtuoziški koncertai, kurių metu talentingiausi atlikėjai meistriškai atskleis Lietuvos ir užsienio kompozitorių kūrinių grožį.

Prie vieno žinomiausių šių laikų smuikininkų Gidon Kremer, „Grammy“ apdovanojimą pelniusio orkestro „Kremerata Baltica“ ir ansamblio „Kremerata Lettonica“ prisijungs penki garsūs kviestiniai solistai. Fortepijonu gros pianistė Yulianna Avdeeva, prestižinio F. Chopino konkurso pirmosios premijos laureatė, pianistas Andrejs Osokins, laimėjęs pirmąsias premijas A. Rubinsteino, Leeds ir kituose svarbiuose konkursuose, ir vienas įdomiausių Lietuvos pianistų, „Grammy“ apdovanojimui nominuotasis Andrius Žlabys. Taip pat pasirodys ne vieną nacionalinį bei tarptautinį konkursą laimėjusi smuikininkė Madara Pētersone ir dėl autentiško muzikinio balso žinoma, aktyviai festivaliuose dalyvaujanti altininkė Emma Wernig. Kviečiame nepraleisti šio žvaigždžių koncerto!

Gidon Kremer gimė 1947 m. vasario 27 d. Rygoje, Latvijoje. Būdamas ketverių metų pradėjo mokytis pas savo tėvą ir senelį, žymius stygininkus. Septynerių įstojo į Rygos muzikos mokyklą, kurioje sparčiai tobulėjo, o sulaukęs šešiolikos buvo apdovanotas Latvijos Respublikos pirmąja premija. Po dvejų metų pradėjo studijuoti Maskvos konservatorijoje pas David Oistrakh. G. Kremer pelnė daugybę prestižinių apdovanojimų: premijas 1967 m. Karalienės Elžbietos konkurse Briuselyje ir 1969 m. Monrealio tarptautiniame muzikos konkurse, pirmąsias premijas 1969 m. Paganini ir 1970 m. P. Čaikovskio tarptautiniuose konkursuose.

O per pastaruosius penkis dešimtmečius jis užsitarnavo pasaulinę reputaciją kaip vienas originaliausių ir įtaigiausių savo kartos atlikėjų. Jis koncertavo beveik visose svarbiausiose koncertų salėse kaip rečitalistas ir su garsiausiais Europos ir Šiaurės Amerikos orkestrais, bendradarbiavo su daugeliu žymiausių pastarojo pusšimčio metų dirigentų.

Smuikininko repertuaras yra neįprastai platus ir įvairus, apimantis klasikinį ir romantinį periodus. Atlikėjas taip pat puikiai išmano XX a. ir XXI a. kompozitorių darbus, pavyzdžiui, A. Berg, H. W. Henze ir K. Stockhausen kūrinius. G. Kremer vardas siejamas ir su tokiais pasaulinio garso kompozitoriais kaip Alfred Schnittke, Arvo Pärt, Giya Kanchel, Sofija Gubaidulina, Valentin Silvestrov, Luigi Nonu, Edison Denisov, Aribert Reimann, Pēteris Vasks, John Adams, Victor Kissine, Michael Nyman, Philip Glass, Leonid Desyatnikov ir Astor Piazzolla. Atlikdamas jų kūrinius, smuikininkas gerbia muzikines tradicijas ir šaknis, tačiau taip pat meistriškai išryškina jų šviežumą bei modernumą. Galima sakyti, jog šiandien nėra kito tokio aukšto lygio solisto, taip plačiai garsinančio modernių ir šiuolaikinių kompozitorių darbus, skirtus smuikui.

G. Kremer yra itin produktyvus atlikėjas, išleidęs daugiau kaip 120 albumų. Daug albumų apdovanoti: galima paminėti „Grand prix du Disque“, „Deutscher Schallplattenpreis“, „Ernst von Siemens Musikpreis“, „Bundesverdienstkreuz“, „Premio dell ‘Accademia Musicale Chigiana“, „Triumph“ premiją 2000 m. (Maskva), „Unesco“ premiją 2001 m., „Saeculum Glashütte Original MusikFestspielPreis“ 2007 m. (Drezdenas), Rolfo Schocko premiją 2008 m. (Stokholmas), Stambulo muzikos festivalio „Lifetime Achievement“ apdovanojimą, gautą 2010 m. ir „Una Vita Nella Musica – Artur Rubinstein“ premiją 2011 m. (Venecija). 2016 m. Gidon Kremer buvo įteikta „Praemium Imperiale“ premija, muzikos pasaulyje laikoma Nobelio premijos atitikmeniu.

1997 m. garsiojo G. Kremer įkurtas kamerinis orkestras „Kremerata Baltica“, pelnęs „Grammy“ apdovanojimą, laikomas vienu žymiausių tarptautinių kolektyvų Europoje.

Šiam orkestrui Maestro sąmoningai pasirinko jaunus, entuziastingus muzikantus. Esminis „Kremerata Baltica“, kaip meninės asmenybės, bruožas – kūrybiškas požiūris į programas, kurios dažniausiai neapsiriboja pagrindinėmis tendencijomis ir kurių metu buvo atliktos tokių kompozitorių kaip Arvo Pärt, Giya Kancheli, Pēteris Vasks, Leonid Desyatnikov ir Alexander Raskatov kūrinių pasaulinės premjeros. „Kremerata Baltica“ yra būdas žymiajam smuikininkui, kuris yra ne tik steigėjas, bet ir orkestro meno vadovas, dalytis menine patirtimi su naująja karta. Orkestras taip pat kartu skatina bei įkvepia Baltijos šalių muzikinį ir kultūrinį gyvenimą.

„Kremerata Baltica“ koncertavo daugiau nei 50 šalių, atliko per 1 000 koncertų 600 miestų. Ansamblio repertuaro platumas atsispindi apdovanojimus pelniusioje diskografijoje. ECM išleistas Mieczysławo Weinbergo kūrinių albumas buvo nominuotas 2015 m. „Grammy“ apdovanojimui, o Šostakovičiaus fortepijoninių koncertų su Anna Vinnickaja įrašas pelnė 2016 m. „ECHO Klassik“ apdovanojimą. Weinbergo simfonijų Nr. 2 ir Nr. 21 įrašas, atliktas kartu su Birmingemo miesto simfoniniu orkestru ir Mirga Gražinyte-Tyla, 2020 m. pelnė „Gramophone“ apdovanojimą.

Dėl COVID-19 apribojimų 2020 m. orkestras negalėjo kaip įprastai susitikti, repetuoti, rengti koncertų ir keliauti po pasaulį. Tačiau skirtingose šalyse gyvenantys orkestro nariai neprarado noro muzikuoti ir džiuginti žmones. Lietuvoje gyvenantys „Kremerata Baltica“ nariai pradėjo rengti programas ir koncertuoti Lietuvoje, o Latvijoje gyvenantys nariai pradėjo koncertuoti Latvijoje ir Estijoje. Šitaip gimė „Kremerata Lithuanica“ ir „Kremerata Lettonica“.

Yulianna Avdeeva pelnė pasaulinį pripažinimą 2010 m. F. Chopino  konkurse, kuriame laimėjo pirmąją premiją už „detalų grojimo būdą“, kuris „prilygsta paties F. Chopino grojimui“ („The Telegraph“). Ugningo temperamento ir virtuoziškumo pianistė J. Avdeeva groja galingai, įtaigiai ir jautriai ir pavergia viso pasaulio publiką. Atlikėja nuolat koncertuoja Varšuvos filharmonijoje, Prahos „Rudolfinum“, Pierre’o Boulezo salėje Berlyne, Vienos „Konzerthaus“ ir Hamburgo „Elbphilharmonie“, taip pat rengia koncertus „Ukrainian Relief“, įskaitant kartu su Anne-Sophie Mutter surengtą koncertą Liucernos kamerinės muzikos festivalyje.

Andrejs Osokins, Latvijos klasikinis pianistas, yra žymiausių pasaulio pianistų konkursų laureatas. Jis kritikų apibūdinamas kaip nepriekaištingai stilingas, giriamas už galingą intelektą ir charizmą, plačią išraiškingų garsų paletę, ypač įtikinamai atliekamą įvairią muziką. A. Osokins yra kasmetinio „Osokins Freedom Festival“ Latvijoje įkūrėjas ir meno vadovas, Londono Karališkosios muzikos akademijos (ARAM) asocijuotasis narys ir Londono Trejybės muzikos koledžo (FTCM) narys. 2008 m. jam buvo įteiktas „Didysis muzikos apdovanojimas“, kuris yra aukščiausia valstybės pripažinimo forma muzikos srityje Latvijoje. 2023 m. Andrejs Osokins apdovanotas aukščiausiu Latvijos valstybės apdovanojimu: „Trijų žvaigždžių ordinu“ už labdaringos veiklos ir koncertų organizavimą.

Andrius Žlabys daugeliui pažįstamas kaip išskirtinis menininkas, kuriam būdinga savita garso filosofija ir tiesiog puikios klasikos bei šiuolaikinių kūrinių fortepijonui interpretacijos. Jis yra vienas žymiausių šiuolaikinių lietuvių pianistų, pelnęs tarptautinį pripažinimą, nominuotas prestižiniam „Grammy“ apdovanojimui. Pasaulyje vertinamas už virtuoziškumą „be pastangų“, dosnų ir visaapimantį garso skambesį, užburiančias interpretacijas ir muzikinio suvokimo turtingumą. Pianistas fortepijono meno išvyko studijuoti į JAV ir netrukus ten buvo pastebėtas kaip „švytinti fortepijono viltis“ (dienraštis „The New York Sun“). Vėliau atlikėjas koncertavo su daugybe garsių pasaulio simfoninių orkestrų, tarp jų Niujorko filharmonijos, Bostono, Klivlando, Roterdamo, Buenos Airių ir kitais.

Smuikininkė Madara Pētersone yra kelių Latvijos ir tarptautinių konkursų laureatė. 2011 m. ji laimėjo 1-ąją vietą 19-ajame konkurse „Geriausias studentų ansamblis“ Jazeps Vitols Latvijos muzikos akademijoje. Jai teko garbė groti solo su pianistu Reinis Zarins, Vidzemes kameriniu orkestru (dirigentas A. Veismanis), taip pat groti solo Euroradijo koncerte Europos jaunųjų muzikų dienoje, Berlyno literatūros festivalyje ir kt. M. Pētersone taip pat dalyvavo 2013 m. sezone su Danijos styginių kvartetu, 2014 m. sezone su Gidon Kremer atliko M. Weinberg Sonatą dviem smuikams.

1999 m. gimusi Vokietijos ir Austrijos altininkė Emma Wernig garsėja autentišku muzikiniu balsu. Ankstyva konkursinė sėkmė, pavyzdžiui, 2019 m. Tertis tarptautiniame altininkų konkurse pelnytas Barbirolli prizas ir 2017 m. laimėtas Cecil Aronowitz tarptautinis altininkų konkursas, leido jai siekti tarptautinės karjeros. Ji ne tik išleido palankiai įvertintą retų austriškų kūrinių altui albumą su pianistu Albert Cano-Smit, taip pat kuria solines programas, dažnai pati aranžuoja violončelės, smuiko ir vokalinį repertuarą. Kaip 2021 m. Wilo fondo premijos laureatė ji ir toliau lieka stipendininke, o 2023–2024 m. sezone bus Dortmundo „Mozart Gesellschaft“ solistė. 2024 m. E. Werning taip pat eis Danijos radijo simfoninio orkestro pirmojo alto pareigas.

 

Informacinis partneris:

     

Programa

Rugpjūčio 10 d. | 17:30

Atlikėjai: Gidon Kremer (smuikas), „Kremerata Baltica“ solistai, „Kremerata Lettonica“ kvartetas. Kviestiniai solistai – Andrejs Osokins (fortepijonas), Andrius Žlabys (fortepijonas), Madara Pētersone (smuikas), Emma Wernig (altas)

 

Alfred Schnittke – Sonata smuikui Nr. 2, „Quasi una sonata”

Atlieka: Gidon Kremer (smuikas), Andrius Žlabys (fortepijonas)

 

Grażyna Bacewicz – Fortepijoninis kvintetas Nr.1
I. Moderato molto espressivo
II. Presto
III. Grave
IV. Con passione

Atlieka: Andrius Žlabys (fortepijonas), Džeraldas Bidva (smuikas), Dainius Peseckas (smuikas), Karolis Rudokas (altas), Rūta Balčiūtė (violončelė)

 

– – – – Pertrauka – – – –

 

Vytautas Bacevičius – „3 Pensees musicales“
I. Allegro moderato
II. Adagio
III. Vivace

Atlieka: Andrius Žlabys (fortepijonas)

 

Franz Schubert – Fortepijoninis kvintetas A-dur D667 („Trout quintet“)

Atlieka: Andrejs Osokins (fortepijonas), „Kremerata Lettonica“ kvartetas: Madara Pētersone (smuikas), Emma Wernig (altas), Magdalena Ceple (violončelė), Iurii Gavryliuk (kontrabosas)

 

– – – – Pertrauka – – – –

 

Ludwig van Beethoven – Styginių kvintetas C-dur, op. 29
I. Allegro moderato
II. Adagio molto espressivo
III. Scherzo. Allegro

IV. Presto

Atlieka: Sabine Sergejeva (smuikas), Rakelė Chijėnaitė (smuikas), Emma Wernig (altas), Karolis Rudokas (altas), Kristers Simanis (violončelė)

 

Alfred Schnittke – „Moz-Art a la Haydn“ for 2 violins and 2 small orchestras

Atlieka: Gidon Kremer (smuikas), Madara Pētersone (smuikas), „Kremerata Baltica“

 

 

Rugpjūčio 11 d. | 17:00

Atlikėjai: Gidon Kremer (smuikas), „Kremerata Baltica“ ir „Kremerata Lettonica“ solistai. Kviestiniai solistai – Yulianna Avdeeva (fortepijonas), Andrius Žlabys (fortepijonas), Andrejs Osokins (fortepijonas)

 

Ludwig van Beethoven – Sonata D-dur fortepijonui keturioms rankoms
I. Allegro molto
II. Rondo. Moderato

Atlieka: Andrius Žlabys (fortepijonas), Andrejs Osokins (fortepijonas)

 

Grażyna Bacewicz Divertismentas styginiams

Atlieka: „Kremerata Lettonica“: Madara Pētersone (smuikas), Zane Kalnina (smuikas), Alīna Vižine (smuikas), Marija Strapcāne (smuikas), Marta Rācene (altas), Zita Zemoviča (altas), Magdalena Ceple (violončelė), Peteris Cirksis (violončelė), Kristaps Petersons (kontrabosas)

 

Alfred Schnittke Concerto grosso Nr.6 smuikui, fortepijonui ir styginiams
I. Andante – Allegro
II. Adagio
III. Allegro vivace

Atlieka: Gidon Kremer (smuikas), Yulianna Avdeeva (fortepijonas), „Kremerata Baltica“

 

– – – – Pertrauka – – – –

 

Alfred Schnittke Koncertas fortepijonui ir styginiams

Atlieka: Yulianna Avdeeva (fortepijonas), „Kremerata Baltica“

 

Paskutinis kūrinys bus patikslintas netrukus

Šio koncerto pasiūlymai

PATOGUS BŪDAS PASIEKTI PALIESIAUS DVARĄ – KELIONĖ TRAUKINIU IKI IGNALINOS!

Traukiniai į Ignaliną iš Vilniaus (ir kitų miestų) keliauja kelis kartus per dieną, kelionė patogi ir ekologiška.

Bilietų kainas ir tvarkaraštį galite rasti ČIA

Patogia kelione nuo Ignalinos iki Paliesiaus dvaro ir atgal galime pasirūpinti mes.

Susisiekite su mumis: el.p. info@paliesiausdvaras.lt, tel.: +370 626 82 760 ir padėsime pasiekti Paliesiaus dvarą!
P.S. Dėl pavėžėjimo paslaugos prašome susisiekti su mumis ne vėliau kaip 3 d.d. iki atvykimo datos.

PARDUOTUVĖLĖ

Paliesiaus dvaro ledaunėje įsikūrusioje krautuvėlėje „Laukinės žąsys“ slepiasi istorijos iš viso pasaulio… Kviečiame jas atrasti! O jeigu dar negalite atvykti į dvarą, bet jau labai smalsu pasižiūrėti, pasižvalgykite mūsų el. parduotuvėje.

KEPYKLĖLĖ

Paliesiaus dvare įsikūrusi kepyklėlė nėra didelė, bet čia viskas daroma nuoširdžiai. Bandelėms, pyragams ir duonai perkame miltus iš vietinių ūkininkų, stengiamės naudoti kuo daugiau kokybiškų vietos produktų, laikomės autentiškų receptų. Mūsų kepiniai ir didžiausiems smaližiams, ir išrankiesiems.

DVARO VYNO RŪSYS

Prieš koncertą kviečiame aplankyti išskirtinį Paliesiaus dvaro vyno rūsį.

Kviečiame registruotis el.p. info@paliesiausdvaras.lt, Tel.: +370 626 82 760

Dvaro rūsyje laikoma virš 200 rūšių rinktinių Prancūzijos vynų.