Pagrindinis > Koncertai > Koncertas „Je t’aime!“

Koncertas „Je t’aime!“

Atlikėjai:
Karolina Glinskaitė (sopranas, Belgija/Lietuva), Birutė Asevičiūtė (fortepijonas, Lietuva), Saulė Asevičiūtė (smuikas, Lietuva)
Data:
2022 m. Balandžio 30 d.
Pradžia:
16:00
Kaina:
15 - 20 - 30 €

Aprašymas

Sopranas Karolina Glinskaitė, pianistė Birutė Asevičiūtė ir smuikininkė Saulė Asevičiūtė ragins atverti širdis pačiam meilės jausmui. Ir visai nesvarbu, kam tas meilės jausmas skirtas – žmogui, tėvynei, gamtai ar gyvenimui... Menininkės kuria savitą himną jausmui, kuris pažadina kūrybiškas galias, polėkį, fantaziją. Meilė yra tokia, kokią mes išgyvename. Ji gali būti audringa, beribė, gal net nežinanti saiko arba tyli, sėjanti ramybę ir susitelkimą. Kaip ir muzika, kurią išgirsite koncerte. Skambės arijos iš žymiausių pasaulio operų, subtilios prancūzų melodijos, aistringi tango ritmai. Išgirsite G. Fauré, C. Debussy, F. Lizst, G. Puccini bei kitų kompozitorių kūrinius. Juos papildys ištraukos iš didžiosios odės meilei „Giesmių giesmė".
Plačiau

Kas yra ta, kuri sušvinta tarsi aušra, graži kaip mėnulis, šviesi tartum saulė, pagarbią baimę kelianti lyg pulkas su vėliavomis? (Ištrauka iš „Giesmių giesmės”)

Balandžio 30 d. sopranas Karolina Glinskaitė, pianistė Birutė Asevičiūtė ir smuikininkė Saulė Asevičiūtė ragins atverti širdis pačiam meilės jausmui. Ir visai nesvarbu, kam tas meilės jausmas skirtas – žmogui, tėvynei, gamtai ar gyvenimui… Menininkės kuria savitą himną jausmui, kuris pažadina kūrybiškas galias, polėkį, fantaziją. Meilė yra tokia, kokią mes išgyvename. Ji gali būti audringa, beribė, gal net nežinanti saiko arba tyli, sėjanti ramybę ir susitelkimą. Kaip ir muzika, kurią išgirsite koncerte. Skambės arijos iš žymiausių pasaulio operų, subtilios prancūzų melodijos, aistringi tango ritmai. Išgirsite G. Fauré, C. Debussy, F. Lizst, G. Puccini bei kitų kompozitorių kūrinius. Juos papildys ištraukos iš didžiosios odės meilei „Giesmių giesmė”.

Karolina Glinskaitė (sopranas), baigusi dainavimo studijas prof. V. Noreikos klasėje, tapo 2014-2015 m. sezono operos solistų stažuotoja Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre. Jame sukūrė Anninos ir Giovannos vaidmenis G. Verdi operose „Traviata” ir „Ernani” bei pagrindinį – Leonoros – vaidmenį vienintelėje L. van Beethoveno operoje „Fidelio”.

K. Glinskaitė koncertuoja Lietuvoje, Italijoje, Belgijoje, dalyvauja tarptautiniuose muzikos festivaliuose, Vilnius City Opera spektaliuose. 2019 m. vasarą kartu su Birute ir Saule Asevičiūtėmis koncertavo JAV. Jau septintus metus dainininkė yra jungtinio klasikos ir džiazo projekto „Baroque Contempo” narė.

„Manyje gyva meilės idėja. Ji auga ir transformuojasi kartu su patirtimi. Aš, kaip menininkė, gyvenu jausmų chaose. Mano susižavėjimo objektu gali tapti ne tik realūs žmonės, jų talentai, scenos herojai, vaidmenys, kuriuos įkūniju dainuodama, bet ir pats išgyvenimas. Meilė – gyvenimo variklis, muzika – jausmų kurstytoja, aistra – noras gyventi ir kurti”, – atvirai mintimis apie meilę ir kūrybinį gyvenimą dalijasi K. Glinskaitė.

Pianistė Birutė Asevičiūtė – tarptautinių konkursų laureatė, nuolatinė festivalių dalyvė. Ją dažnai išvysime festivaliuose „Permainų muzika”, „Tebūnie naktis”, „Pavasario gaida”, „Mūsų miesteliai”, „Kai skamba gatvės” (Rusija), M. K. Oginskio tarptautiniame festivalyje (Baltarusija- Lietuva) ir kt. B. Asevičiūtė dalyvavo meistriškumo kursuose pas prof. Jack Weinrock (JAV), prof. A. Juozapėnaitė – Eesmaa (Estija), prof. Ulrich Eisenlohr (Vokietija), prof. Heike-Dorothee Alardt (Vokietija), prof. Helene Luyten (Belgija), prof. Michel Tranchant (Prancūzija), S. Malcev (Rusija) ir kt. Pianistė koncertuoja su tokiomis scenos žvaigždėmis, kaip M. Vitulskis, L. Mikalauskas, J. Vaškevičiūtė, O. Kolobovaitė ir kitais atlikėjais.

Saulė Asevičiūtė Nacionalinėje M. K. Čiurlionio mokykloje mokosi griežti smuiku nuo šešerių. Pirmus aštuonerius metus Saulė mokėsi smuiko pas mokytoją Beatą Šmidtienę, išugdžiusią daugybę garsių Lietuvos smuikininkų. Saulė buvo įvertinta įvairiuose solo ir kameriniuose konkursuose tiek Lietuvoje, tiek užsienyje. 2017 m. Ispanijoje vykusiame konkurse „Summertalent league“ Saulė laimėjo Grand-Prix, ansamblių konkurse „Sąskambiai“ 2019 metais Saulė laimėjo laureato diplomus, 2020 m. konkurse „Čekų parafrazės“ laimėjo 1-ąją vietą ir diplomą už geriausią čekų kūrinio atlikimą.  Su orkestru bei soloji yra koncertavusi Rusijoje, Ispanijoje ir Jungtinėse Amerikos Valstijose. Taip pat Saulė tobulino savo grojimą pas įvairius lietuvių, estų ir vokiečių profesorius. Dabar Saulė mokosi pas mokytoją Ingą Gylytę.

PROGRAMOJE:
G. Fauré, C. Debussy, V. Bellini, F. Liszt ir kitų kompozitorių kūriniai.

 

Paklausyti: