Pagrindinis > Koncertai > Juventus ad Astra. Jaunieji talentai Paliesiaus dvare

Juventus ad Astra. Jaunieji talentai Paliesiaus dvare

Atlikėjai:
Pijus Pirogovas (fortepijonas), Joris Mikužis (fortepijonas) | Lietuva
Data:
2024 m. Gegužės 11 d.
Pradžia:
16:00
Kaina:
15 - 20 €
VAKARIENĖ

Aprašymas

Paliesiaus dvare kviečiame palaikyti jaunuosius talentus! Pijus Pirogovas ir Joris Mikužis abu groja nuo šešerių metų ir jau yra pasižymėję įvairiuose konkursuose, koncertavę su orkestrais. Pijus dalyvavo daugiau kaip 40-yje įvairių konkursų, iš kurių 25-iuose tapo I-osios vietos laureatu bei 8 GRAND PRIX laimėtoju, o Joris pelnė pagrindinį prizą tarptautiniame pianistų forume „Bieszczady bez granic“ Lenkijoje, pirmąsias premijas tarptautiniame konkurse-festivalyje „Muzika be sienų“ bei 2021 m. XIII nacionaliniame jaunųjų muzikų konkurse. Tad praleiskime popietę su muzika – jaunieji atlikėjai paruošė mums žavią klasikinę programą!
Plačiau

Gegužės 11 d. Paliesiaus dvare kviečiame palaikyti jaunuosius talentus! Pijus Pirogovas ir Joris Mikužis abu groja nuo šešerių metų ir jau yra pasižymėję įvairiuose konkursuose, koncertavę su orkestrais. Pijus dalyvavo daugiau kaip 40-yje įvairių konkursų, iš kurių 25-iuose tapo I-osios vietos laureatu bei 8 GRAND PRIX laimėtoju, o Joris pelnė pagrindinį prizą tarptautiniame pianistų forume „Bieszczady bez granic“ Lenkijoje, pirmąsias premijas tarptautiniame konkurse-festivalyje „Muzika be sienų“ bei 2021 m. XIII nacionaliniame jaunųjų muzikų konkurse. Tad praleiskime popietę su muzika – jaunieji atlikėjai paruošė mums žavią klasikinę programą!

Pijus Pirogovas gimė 2008 metais Lietuvos sostinėje Vilniuje. Pradėjo groti nuo 2014 metų, Šilutės meno mokykloje, Liudmilos Kašėtienės-Mikkelsen fortepijono klasėje. Dėl didelio darbštumo ir talento yra daugybės regioninių, nacionalinių ir tarptautinių konkursų laureatas. Yra grojęs su ne vienu kameriniu bei simfoniniu orkestru. Pijus jau dalyvavo įvairiuose konkursuose, koncertuose bei festivaliuose ne tik Lietuvoje, bet ir Latvijoje, Estijoje, Lenkijoje, Slovakijoje, Rusijoje, Armėnijoje, Šveicarijoje, Italijoje, Jungtinėje Karalystėje, ne kartą koncertavo Lietuvos Respublikos ambasadoje Prancūzijoje. Jaunasis atlikėjas dalyvavo daugiau kaip 40-yje įvairių konkursų, iš kurių 25-iuose tapo I-osios vietos laureatu bei 8 GRAND PRIX laimėtoju. Nuolat tobulinasi meistriškumo pamokose ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Taip pat jis yra globojamas tarptautinio Michel Sogny fondo „SOS TALENTS“ bei buvo M. Rostropovičiaus labdaros ir paramos fondo „Pagalba Lietuvos vaikams“ stipendininkas. Nuo 2023 m. rugsėjo mėnesio Pijus mokosi H. Purcello jaunųjų muzikų mokykloje Jungtinėje Karalystėje, dėstytojos Mortos Grigaliūnaitės fortepijono klasėje.

Tarptautiniame jaunųjų pianistų, violončelininkų ir smuikininkų konkurse, vykusiame 2017 metais Estijoje, Tartu mieste, Pijus tapo I-ojo prizo laimėtoju bei grojo su kameriniu orkestru. Taip pat tapo I-ojo prizo laimėtoju Tarptautiniame PETER TOPERCZER pianistų konkurse (2019 m. Slovakija) bei I-ojo prizo nugalėtoju Tarptautiniame Šopeno konkurse, Narvos mieste (2020 m. Estija). Pijus taip pat buvo GRAND PRIX premijos nugalėtojas Tarptautiniame lenkų fortepijoninės muzikos festivalyje-konkurse, skirtame F. Šopenui (2021 m. Lietuva). 2022 m. rudenį VI Vilniaus tarptautiniame jaunimo muzikos konkurse „PREMIO SCARLATTI“ iškovojo GRAND PRIX ir spec. prizą „Premio Scarlatti“ už geriausią Domenico Scarlatti atlikimą. Pijus taip pat dalyvavo Tarptautiniame jaunųjų pianistų konkurse „Euterpe“, Korato mieste (Italija), laimėdamas absoliučią pirmąją vietą, 100/100. 2024 m. Pijus buvo pakviestas dalyvauti „Feuerwerk“ akademijoje Einbeck mieste (Vokietija), kurioje vyksta fortepijono kursai ir koncertai, organizuojami Gintaro Januševičiaus.

Joris Mikužis gimė 2006 m. Šilutėje. Fortepijonu groti pradėjo būdamas 6 metų Šilutės meno mokykloje, Liudmilos Kašėtienės-Mikkelsen klasėje, o nuo 2021 m. mokosi Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje pas prof. Aleksandrą Žvirblytę.

2023 metais Joris dalyvavo tarptautiniame pianistų forume „Bieszczady bez granic“ Sanoke, Lenkijoje, kur pelnė pagrindinį prizą – Auksinį parnasą. Nuo 2023 m. Joris yra M. Rostropovičiaus labdaros ir paramos fondo „Pagalba Lietuvos vaikams“ stipendininkas. Jis taip pat yra daugelio respublikinių ir tarptautinių konkursų laureatas: 2022 m. tarptautiniame konkurse-festivalyje „Muzika be sienų“ bei 2021 m. vykusiame XIII nacionaliniame jaunųjų muzikų konkurse, skirtame Ludwigui van Beethovenui, pelnė I premijas, o pianistų konkurse Lisztofonija-IV pelnė II premiją. Joris taip pat yra pasižymėjęs ir kompozicijos muzikos konkursuose. Jis buvo apdovanotas pirmąja premija XIV Nacionaliniame moksleivių muzikos kūrinių konkurse „Mano nata“.

Joriui taip pat teko galimybė koncertuoti su Varšuvos nacionalinės filharmonijos kameriniu orkestru, Šv. Kristoforo kameriniu orkestru bei Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos simfoniniu orkestru. Jis tobulinosi profesorių E. Indjic, M. Rubackytės, K. Kenner, M. Voskresensky, N. Trull, A. Jasinsky, P. Geniušo, P. Giusiano, V. Berman, ir kt. meistriškumo pamokose.

 

Informacinis partneris:

     

Programa

L. van Beethoven – Sonata No. 30 E-dur, Op. 109
F. Liszt – Funérailles iš ciklo Harmonies poétiques et religieuses, S. 173

Atlieka: Joris Mikužis

 

J. Haydn – Sonata in C minor, Hob.HVI:20
F. Liszt – Venezia e Napoli (Années de pèlerinage II, Supplément, S.162)
I. Gondoliera
II. Canzone
III. Tarantella

Atlieka: Pijus Pirogovas

 

C. Debussy – „Petite Suite“, L65

Atlieka: Joris Mikužis ir Pijus Pirogovas

Šio koncerto pasiūlymai

VAKARIENĖ
Eršketo filė, keptos kaliaropės, grietinėlės česnakų padažas

27.00 Į krepšelį

Degustacinė 5 patiekalų vakarienė (Užtepėlė su Paliesiaus duonele | Jautienos tartaras su Paliesiaus dvaro duonelės traškučiais | Žuvies sultinys su menke | Eršketo filė | Desertas)

48.00 Į krepšelį

Anties krūtinėlė, kalafiorų salierų tyrė, bruknių padažas

26.00 Į krepšelį

Degustacinė 5 patiekalų vakarienė (Užtepėlė su Paliesiaus duonele | Jautienos tartaras su Paliesiaus dvaro duonelės traškučiais | Žuvies sultinys su menke | Anties krūtinėlė | Desertas)

47.00 Į krepšelį

Kiaulienos skruostai, bulvių košė su raugintais kopūstais, kreivabudės, rudasis padažas

16.00 Į krepšelį

Degustacinė 5 patiekalų vakarienė (Užtepėlė su Paliesiaus duonele | Jautienos tartaras su Paliesiaus dvaro duonelės traškučiais | Žuvies sultinys su menke | Kiaulienos skruostai | Desertas)

37.00 Į krepšelį

Įvairiaspalvės morkos, morkų apelsinų padažas, kepintos kanapių sėklos ir riešutai, topinambų traškučiai

11.00 Į krepšelį

Degustacinė 5 patiekalų vakarienė (Užtepėlė su Paliesiaus duonele | Jautienos tartaras su Paliesiaus dvaro duonelės traškučiais | Žuvies sultinys su menke | Įvairiaspalvės morkos | Desertas)

32.00 Į krepšelį

Desertas: Juodasis miškas

6.00 Į krepšelį

 

Vakarienę būtina užsisakyti iš anksto, likus ne mažiau 24 val. iki koncerto.

Gėrimus prie patiekalų kviečiame užsisakyti papildomai vietoje.

KELIONĖ AUTOBUSU

Galite rinktis kelionę į koncertą mūsų transportu!

Pageidaujantys atvykti iš Vilniaus į Paliesiaus dvare vyksiantį koncertą ir grįžti atgal registruojasi el.p. info@paliesiausdvaras.lt, Tel.: +370 626 82 760

Kelionės į koncertą ir namo kaina asmeniui – 25 Eur.

*Kelionė autobusu organizuojama susidarius 10-ties žmonių grupei.

** Susidarius virš 15 žmonių grupei, kelionės kaina asmeniui – 20 Eur.

*** Kelionės organizuojamos iki koncerto likus ne mažiau nei 7 dienoms.

PARDUOTUVĖLĖ

Paliesiaus dvaro ledaunėje įsikūrusioje krautuvėlėje „Laukinės žąsys“ slepiasi istorijos iš viso pasaulio… Kviečiame jas atrasti! O jeigu dar negalite atvykti į dvarą, bet jau labai smalsu pasižiūrėti, pasižvalgykite mūsų el. parduotuvėje.

KEPYKLĖLĖ

Paliesiaus dvare įsikūrusi kepyklėlė nėra didelė, bet čia viskas daroma nuoširdžiai. Bandelėms, pyragams ir duonai perkame miltus iš vietinių ūkininkų, stengiamės naudoti kuo daugiau kokybiškų vietos produktų, laikomės autentiškų receptų. Mūsų kepiniai ir didžiausiems smaližiams, ir išrankiesiems.

DVARO VYNO RŪSYS

Prieš koncertą kviečiame aplankyti išskirtinį Paliesiaus dvaro vyno rūsį.

Kviečiame registruotis el.p. info@paliesiausdvaras.lt, Tel.: +370 626 82 760

Dvaro rūsyje laikoma virš 200 rūšių rinktinių Prancūzijos vynų.