Pagrindinis > Koncertai > Jean-Marc Luisada (fortepijonas, Prancūzija) ir Talich Quartet (styginių kvartetas, Čekija)

Jean-Marc Luisada (fortepijonas, Prancūzija) ir Talich Quartet (styginių kvartetas, Čekija)

Atlikėjai:
Jean-Marc Luisada (fortepijonas, Prancūzija) ir Talich Quartet (styginių kvartetas, Čekija): Jan Talich (I Smuikas), Roman Patočka (II Smuikas), Michal Kaňka (violončelė), Radim Sedmidubský (altas)
Data:
2023 m. Rugpjūčio 12 d.
Pradžia:
17:00
Kaina:
30 - 40 - 50 €

Aprašymas

Rugpjūčio 12 d. kviečiame visus muzikos mylėtojus į Prancūzijos pianisto Jean-Marc Luisada ir Talich kvarteto iš Čekijos koncertą Paliesiaus dvare. Talich kvartetas žinomas kaip vienas geriausių styginių kvartetų pasaulyje, puikiai reprezentuojančių Čekijos muzikos meną ir tradicijas, o šarmingasis J. M. Luisada garsėja kaip išskirtinės gracijos fortepijono poetas. Nepraleiskite šios unikalios sąjungos!
Plačiau

Rugpjūčio 12 d. kviečiame visus muzikos mylėtojus į Prancūzijos pianisto Jean-Marc Luisada ir Talich kvarteto iš Čekijos koncertą Paliesiaus dvare. Talich kvartetas žinomas kaip vienas geriausių styginių kvartetų pasaulyje, puikiai reprezentuojančių Čekijos muzikos meną ir tradicijas, o šarmingasis J. M. Luisada garsėja kaip išskirtinės gracijos fortepijono poetas. Nepraleiskite šios unikalios sąjungos!

Jean-Marc Luisada teigia esąs XIX a. žmogus ir dažnai pabrėžia mylintis praeitį, slypinčią muzikoje. Pianistas garsėja kaip fortepijono poetas, pasižymintis išskirtine gracija ir netikėtomis interpretacijomis. Šarmingasis J.M. Luisada groja publikos sielai. Kartais scenoje jam patinka pajuokauti.

Į pirmąją savo fortepijono pamoką pianistas nuėjo būdamas šešerių Paryžiuje – jį mokė Denyse Riviere ir Marcel Ciampi. Vėliau muzikantas savo studijas tęsė Didžiojoje Britanijoje, Yehudi Menuhin muzikos mokykloje, ir Paryžiaus nacionalinėje aukštojoje muzikos ir šokio konservatorijoje. Muzikantas fortepijono paslapčių mokėsi iš Dominique Merlet, Geneviève Joy-Dutilleux, Nikita Magaloff, Paul Badura-Skoda, Milosz Magin ir kt.

J.M. Luisada yra tarptautinių Dino Ciani Milane (1983) ir Fryderyk Chopin Varšuvoje (1985) konkursų laureatas. Muzikantas bendradarbiauja su žymiais Europos orkestrais, diriguojamais Charles Dutoit, Adam Fischer, Michael Plasson ir kitų batutos meistrų. Kamerinę muziką pianistas groja su „Fine Arts“, „Sine Nomine“, Kociano ir Talicho kvartetais bei garsiais instrumentininkais. Jo karjerą lydi gastrolės po visą pasaulį, albumai, išleisti su įrašų studijomis „Deutche Grammophon“, „Sony“, „RCA Red Seal“ ir kt., bei apdovanojimai Prancūzijos ordinais už nuopelnus meno ir literatūros srityje. Šiuo metu pianistas dėsto Alfred Cortot muzikos mokykloje Paryžiuje.

Talich kvartetas, kurį sudaro prestižiniai muzikantai, auga ir vystosi jau daugiau kaip penkiasdešimt metų bei reprezentuoja čekų muzikos meną visame pasaulyje.

Kelis dešimtmečius Talich kvartetas buvo tarptautiniu mastu pripažįstamas kaip vienas geriausių styginių kvartetų pasaulyje ir kaip puikių Čekijos muzikos tradicijų įkūnijimas. Kvartetą 1964 m. įkūrė Janas Talichas vyresnysis savo studijų Prahos konservatorijoje metu ir taip kvartetą pavadino savo dėdės Václavo Talicho, žymaus pagrindinio Čekijos filharmonijos orkestro dirigento, dirigavusio 1919‒1939 m., garbei. Dešimtajame dešimtmetyje kvarteto sudėtis palaipsniui visiškai pasikeitė – šitaip kvartetas atsinaujino, bet taip pat išlaikė pirmtakų tradiciją, tęsdamas dalyvavimą įvairiuose muzikiniuose projektuose ir įrašinėjimo veiklą. Janas Talichas jaunesnysis, dabartinis pirmasis smuikininkas, yra kvarteto įkūrėjo sūnus.

Talich kvartetas nuolat kviečiamas į tokius prestižinius kamerinės muzikos festivalius kaip Pablo Casalso festivalį Prade, „Prahos pavasario“ muzikos festivalį, „Europalia“ festivalį, „Printemps des Arts“ festivalį Monte Karle, Tiboro Varga muzikos festivalį ir tarptautinį styginių festivalį Otavoje. 2015 m. festivalis pirmą kartą pasirodė Maltos menų festivalyje ir Kuhmo kamerinės muzikos festivalyje Suomijoje.

Talich kvartetas dažnai lankosi tokiose žymiose salėse kaip Niujorko „Carnegie Hall“ salėje, „Le Théâtre des Champs-Elysées“ ir „Salle Gaveau“ salėse Paryžiuje, Londono „Wigmore Hall“ salėje ir Amsterdamo „Het Concertgebouw“ salėje.

Talich kvarteto įrašyti F. Mendelssohno styginių kvartetai, išleisti įrašų leidyklos „Calliope“ 2001‒2004 m., buvo labai išgirti. Jie taip pat 2003 m. išleido A. Dvorako „Amerikietiškojo“ kvarteto ir alto kvinteto įrašus ir B. Smetanos du styginių kvartetus, o 2004 m. – F. Schuberto „Mirtis ir mergelė“ gyvą įrašą ir A. Dvorako kvinteto įrašą. Kvarteto atlikto L. Janáčeko kūrinio įrašas pelnė „Gramophone“ nominaciją už geriausią kamerinį 2006 m. įrašą – ir tai buvo vienintelis „Gramophone“ išrinktas styginių kvartetas.

2015 m. gegužę BBC muzikos žurnalas įvertino naujausią Talich kvarteto įrašą „Dvorak: String Quartets No. 10 &11“ penkiomis žvaigždutėmis, o 2014 m. gruodžio mėnesio „Forbes“ žurnale Talich kvarteto L. Janáčeko and E. Schulhoffo styginių kvartetų įrašas buvo nurodytas kaip antras geriausias 2014 m. klasikinis įrašas (perleidimas). Pastaruoju metu kvartetas įrašinėjo B. Smetanos, A. Dvorako, L. Janačeko, J. Kalivodos, Z. Fibicho, E. Schulhoffo, F. Schuberto, J. Brahmso, Cl. Debussy, M. Ravelio ir D. Šostakovičiaus kūrinius.

Paskutinį sezoną kvartetą paliko altininkas Vladimír Bukačas. Poziciją užėmė Radimas Sedmidubskis, buvęs Skampa kvarteto ir Pavel Haas kvarteto narys. Talich kvartetas yra koncertavęs Los Andžele, JAV, Monrealyje, Kanadoje (Misqua kvartetų festivalyje) ir daug kartų Prancūzijoje, Belgijoje, Vokietijoje ir Šveicarijoje.

 

Koncerto partneris – Čekijos Respublikos ambasada

 

Informacinis partneris:

     

 

Programa

Antonín Dvořák – Quartet movement in F major, B.120

Antonín Dvořák – Piano Quintet in A major, B.155, Op. 81
Allegro, ma non tanto
Dumka: Andante Con Moto
Scherzo Furiant: Molto Vivace
Finale: Allegro

Johannes Brahms – Piano Quintet in F minor, Op. 34
Allegro non troppo
Andante, un poco adagio
Scherzo: Allegro
Finale: Poco sostenuto – Allegro non troppo – Presto, non troppo

Šio koncerto pasiūlymai

VAKARIENĖ
Kiaulienos nugarinės suktinukas su daržovėmis

16.00 Į krepšelį

Patarškos krūtinėlė su saldžiųjų bulvių kremu

25.00 Į krepšelį

Sterko kepsnys su apelsininiu padažu

24.00 Į krepšelį

Baklažanų sluoksniuotis su mozzarella sūriu

11.00 Į krepšelį

Desertas (slyvų pyragas, kava ar arbata)

7.00 Į krepšelį

Turite klausimų dėl vakarienės, paskambinkite +37062682760 arba parašykite info@paliesiausdvaras.lt

KELIONĖ AUTOBUSU

Galite rinktis kelionę į koncertą mūsų transportu!

Pageidaujantys atvykti iš Vilniaus į Paliesiaus dvare vyksiantį koncertą ir grįžti atgal registruojasi el.p. info@paliesiausdvaras.lt, Tel.: +370 626 82 760

Kelionės į koncertą ir namo kaina asmeniui – 25 Eur.

*Kelionė autobusu organizuojama susidarius 10-ties žmonių grupei.

** Susidarius virš 15 žmonių grupei, kelionės kaina asmeniui – 20 Eur.

*** Kelionės organizuojamos iki koncerto likus ne mažiau nei 7 dienoms.

PARDUOTUVĖLĖ

Prieš koncertą kviečiame aplankyti ypatingų prekių Paliesiaus dvaro parduotuvėlę.

KEPYKLĖLĖ

Užsakykite lauktuvėms kepinius iš anksto. Užsakymui taikome 10% nuolaidą.

DVARO VYNO RŪSYS

Prieš koncertą kviečiame aplankyti išskirtinį Paliesiaus dvaro vyno rūsį.

Kviečiame registruotis el.p. info@paliesiausdvaras.lt, Tel.: +370 626 82 760

Dvaro rūsyje laikoma virš 200 rūšių rinktinių Prancūzijos vynų.
Dvaro darbuotojai mielai Jus palydės ir supažindins.