Pagrindinis > Koncertai > Jean-Marc Luisada (fortepijonas, Prancūzija)

Jean-Marc Luisada (fortepijonas, Prancūzija)

Atlikėjai:
Jean-Marc Luisada (fortepijonas)
Data:
2022 m. Liepos 16 d.
Pradžia:
16:00
Kaina:
€ 25 - 40 - 50

Aprašymas

Jean-Marc Luisada teigia esąs XIX a. žmogus ir dažnai pabrėžia mylintis praeitį, slypinčią muzikoje. Pianistas garsėja kaip fortepijono poetas, pasižymintis išskirtine gracija ir netikėtomis interpretacijomis. Šarmingasis J.M. Luisada groja publikos sielai.
Plačiau

Jean-Marc Luisada teigia esąs XIX a. žmogus ir dažnai pabrėžia mylintis praeitį, slypinčią muzikoje. Pianistas garsėja kaip fortepijono poetas, pasižymintis išskirtine gracija ir netikėtomis interpretacijomis. Šarmingasis J.M. Luisada groja publikos sielai. Kartais scenoje jam patinka pajuokauti.

Į pirmąją savo fortepijono pamoką pianistas nuėjo būdamas šešerių Paryžiuje – jį mokė Denyse Riviere ir Marcel Ciampi. Vėliau muzikantas savo studijas tęsė Didžiojoje Britanijoje, Yehudi Menuhin muzikos mokykloje, ir Paryžiaus nacionalinėje aukštojoje muzikos ir šokio konservatorijoje. Muzikantas fortepijono paslapčių mokėsi iš Dominique Merlet, Geneviève Joy-Dutilleux, Nikita Magaloff, Paul Badura-Skoda, Milosz Magin ir kt.

J.M. Luisada yra tarptautinių Dino Ciani Milane (1983) ir Fryderyk Chopin Varšuvoje (1985) konkursų laureatas. Muzikantas bendradarbiauja su žymiais Europos orkestrais, diriguojamais Charles Dutoit, Adam Fischer, Michael Plasson ir kitų batutos meistrų. Kamerinę muziką pianistas groja su „Fine Arts“, „Sine Nomine“, Kociano ir Talicho kvartetais bei garsiais instrumentininkais. Jo karjerą lydi gastrolės po visą pasaulį, albumai, išleisti su įrašų studijomis „Deutche Grammophon“, „Sony“, „RCA Red Seal“ ir kt., bei apdovanojimai Prancūzijos ordinais už nuopelnus meno ir literatūros srityje. Šiuo metu pianistas dėsto Alfred Cortot muzikos mokykloje Paryžiuje.


Programa:

N. Rota – La Dolce Vita

W. A. Mozart – Fantasia No. 3 in D minor

J. Brahms – 3 Intermezzi, Op. 117

J. Brahms – Variations in D minor

F. Chopin – Mazurka, Op. 17, No. 4

F. Chopin – Scherzo, No. 2 in B♭ minor, Op. 31

Petrauka

R. Wagner – Elegy in A♭ major, WWV 93

G. Mahler / A. Tharaud – Symphony No. 5 (Adagietto)

G. Gershwin – Rhapsody in Blue

 

Pasiklausyti:

Informacinis partneris: