Pagrindinis > Koncertai > Japonų kultūros dienos Paliesiaus dvare: Tėkmės virsmo šokis vasaros saulėgrįžoje III

Japonų kultūros dienos Paliesiaus dvare: Tėkmės virsmo šokis vasaros saulėgrįžoje III

Atlikėjai:
Taeka Nakano (maldos šokių šokėja), Chie Narita (violončelininkė / dainininkė)
Data:
2022 m. Birželio 26 d.
Pradžia:
17:00
Kaina:
€ 25

Aprašymas

Japonių Taeka Nakano ir Chie Narita performansai – tai galimybė susipažinti su įspūdingos Japonijos kultūros dalele bei stebėti unikalią šokio ir gamtos sąjungą. Performansų metu bus atliekamas „Kannon-mai“, šokis, paremtas vienu seniausių Japonijos šventyklų maldos šokiu. Šio šokio judesiai lėti, atspindintys penkis in ir jang elementus – ugnį, vandenį, metalą, medį ir žemę. O tikslas yra susijungti su gamta. Šokis nėra griežtai surepetuotas, jis vyksta natūraliai, pagal gamtą ir aplinką. Tai tarsi malda, sujungianti muziką ir gamtą.
Plačiau

Japonių Taeka Nakano ir Chie Narita performansai – tai galimybė susipažinti su įspūdingos Japonijos kultūros dalele bei stebėti unikalią šokio ir gamtos sąjungą. Performansų metu bus atliekamas „Kannon-mai“, šokis, paremtas vienu seniausių Japonijos šventyklų maldos šokiu. Šio šokio judesiai lėti, atspindintys penkis in ir jang elementus – ugnį, vandenį, metalą, medį ir žemę. O  tikslas yra susijungti su gamta. Šokis nėra griežtai surepetuotas, jis vyksta natūraliai, pagal gamtą ir aplinką. Tai tarsi malda, sujungianti muziką ir gamtą.


Taeka Nakano
maldos šokių šokėja

Vaikystėje Taeka Nakano lankė baleto pamokas ir labai mėgo japonų „Bon Odori“ šokį. Po to, mokydamasi hulos šokio, ji suvokė, kur randasi siela, ir kaip dvasia reiškiasi per kūną. Dabar, čia, ji ieško savo stiliaus, jį vysto. O jo šerdyje – Japonijos dvasia.

Prieš 15 metų ji Japonijoje pristatė lietuviško prekinio ženklo „GIEDRIUS“ lininių drabužių liniją. Dabar ji keliauja piligriminę kelionę po savo šalį su lininiais drabužiais, o jos maldų šokiai įkvepiami įvairių ryšių ir sąryšių.

Taeka Nakano taip pat Kunitačyje, Japonijoje, įkūrė „Agréable*musée“ galeriją-erdvę, kur grožis įsikūnija į kasdienybę.


Chie Narita
violončelininkė, dainininkė, dainų autorė, improvizuotoja

Chie Narita pradėjo groti violončele 1994 m., griežė mokyklos orkestre. Pabaigusi universitetą, ji išvyko į Indiją studijuoti jogos. Keliaudama ir užsiimdama joga, ji tapo laisvesnė ir kūrybiškesnė, atrado gilius ryšius tarp muzikos ir dvasios. Vėliau ji pradėjo koncertuoti kaip violončelininkė su muzikos grupėmis, ieškojo įvairiausių išraiškos galimybių.

2011 m. menininkė išgyveno didelį žemės drebėjimą: tokia patirtis daug suteikė jos pačios kuriamai muzikai. Jos dainos primena nostalgiškus paveikslėlius, paliečia žmonių jausmus ir prisiminimus. Muzikantė parašė daug kūrinių šokių performansams. Buvo išleistos 3 jos kompaktinės plokštelės.

Šiuo metu Chie Narita toliau studijuoja klasiką ir, bendradarbiaudama su įvairiais menininkais, pasirodo įprastose ir kūrybinėse erdvėse.