Pagrindinis > Koncertai > Hélène Papadopoulos (fortepijonas, Prancūzija)

Hélène Papadopoulos (fortepijonas, Prancūzija)

Atlikėjai:
Hélène Papadopoulos (fortepijonas)
Data:
2022 m. Spalio 22 d.
Pradžia:
16:00
Kaina:
€ 20 - 30 - 45

Aprašymas

Pianistė Hélène Papadopoulos apie šį koncertą sako: „Aš nenoriu tiesiog sugroti J. S. Bacho kūrinius publikai – aš noriu, kad modernioji karta pajustų J. S. Bacho muziką, išgirstų ją.“
Plačiau

Pianistė Hélène Papadopoulos apie šį koncertą sako: „Aš nenoriu tiesiog sugroti J. S. Bacho kūrinius publikai – aš noriu, kad modernioji karta pajustų J. S. Bacho muziką, išgirstų ją.“

Hélène Papadopoulos yra jautrios sielos pianistė, ieškanti gylio muzikoje ir fortepijono atlikimo mene. Nėra nė vienos detalės, kuria ji nepasirūpina atlikdama kiekvieną kūrinį.

Hélène Papadopoulos gimė Paryžiuje, Prancūzijoje. Strasbūro konservatorijoje pradėjo mokytis skambinti fortepijonu – Amy Lin klasę baigė su pagyrimu. Tuomet grįžo į Paryžių ir tęsė savo studijas „École Normale de Musique Cortot“, kur mokėsi pas Jean-Marc Luisada.

Vos pradėjus mokytis skambinti, ją kaip mat pakerėjo J.S. Bacho muzika. Hélène repertuare radosi daug barokinės muzikos. Kadangi atlikėja nepaliaujamai ieško naujų žinių bei įkvėpimo šaltinių, yra išleidusi Leonhard Euler (1707–1783) muzikos teorijos veikalą su savo komentarais.

Hélène Papadopoulos dalyvavo meistriškumo kursuose su Sergueï Maltsev, Jean-Jacques Dünki, Charles Rosen. Jai buvo suteiktos „Accademia Musicale Chigiana“ stipendijos Sienos mieste, Italijoje, kur ji studijavo fortepijono meną pas Michele Campanella ir kamerinę muziką su ansambliu „Trio di Trieste“. Hélène įrašė Mozart sonatą K380 fortepijonui ir smuikui. Buvo pakviesta groti įvairiuose Europos festivaliuose (šiuolaikinės muzikos festivalyje „Musica“, Strasbūro muzikos festivalyje, Sienos muzikos festivalyje, Paliesiaus dvare …). Atlikėja groja tiek solo, tiek įvairių ansamblių sudėtyse Europoje ir Šiaurės Amerikoje.

 

Programoje:

J. S. Bach Clavier-Übung Part II: susidūrimas su dviem iškiliausiais XVIII a. Europos muzikos stiliais

Four Duets BWV 802-805
Duetto I In E Minor, BWV 802
Duetto II In F Major, BWV 803
Duetto III In G Major, BWV 804
Duetto IV In A Minor, BWV 805

Italian Concerto in F Major BWV 971
[Untitled]
Andante
Presto

French Overture in B Minor BWV 831
Ouverture
Courante
Gavotte I & II
Passepied I & II
Sarabande
Bourrée I & II
Gigue
Echo

Paklausyti: