Aprašymas
Ukrainoje gimusio, Kanadoje gyvenančio pianisto ir kompozitoriaus Dmitrijaus Levkovičiaus pasirodymai giriami už „neeilinį meninį išprusimą“ (vokiečių dienraštis „Frankfurter Allgemeine Zeitung“) ir „muzikos supratimą, toli lenkiantį daugumą jo bendraamžių“ („American Record Guide“). O originalios jo kompozicijos sulaukė „Philadelphia’s Broad Street Review“ įvertinimų už „nuoširdžias melodijas“ ir „didžiules emocines bangas“.
Tarp naujausių D. Levkovičiaus pasirodymų – E. Griego koncertas su Drezdeno filharmonijos orkestru, F. Liszto Pirmasis fortepijoninis koncertas Berlyno filharmonijos Didžiojoje salėje, debiutas Ravinijos festivalyje ir 2-ajame tarptautiniame Mariinsky Tolimųjų Rytų festivalyje. Dmitrijus dalyvavo „ARTE TV“ laidų „Stars of Tomorrow“ (liet. „Rytojaus žvaigždės“) ir „Living the Classical Life“ (liet. „Gyventi klasikos gyvenimą“) interviu cikluose. Jo debiutinis Rachmaninovo 24 preliudų įrašas visame pasaulyje sulaukė kritikų pripažinimo ir pelnė 2016 m. Tarptautinės klasikinės muzikos apdovanojimo (ICMA) nominaciją.
Jis yra atlikęs daugiau kaip 30 skirtingų fortepijoninių koncertų su tokiais orkestrais kaip Klivlendo orkestras, Kinijos nacionalinis, Drezdeno filharmonijos, Gulbenkiano, Frankfurto HR radijo, Mariinsky, Slovakijos filharmonijos ir Jutos simfoninis orkestras, diriguojant V. Gergievui, J. Lingui, G. Pehlivanianui, V. Spivakovui, M. Stenzui ir S. Weigle’ui. Jis koncertavo Frankfurto „Alte Oper“ didžiosiose salėse, Pekino nacionaliniame scenos menų centre, Berlyno filharmonijoje, Gulbenkiano fonde, Maskvos konservatorijoje, Eliziejaus laukų teatre, Varšuvos filharmonijoje, taip pat Marijos teatro koncertų salėje ir „Carnegie Hall“ salėje.
D. Levkovičius 11 metų tobulino fortepijono įgūdžius pas Sergejų Babajaną, o kompozicijos įgūdžius „Curtis“ muzikos institute JAV. Jis yra daugiau kaip 20 tarptautinių pianistų konkursų laureatas, tarp jų Kinijos, Klivlendo, Vokietijos pianistų, Ginos Bachauer, Jose Iturbi ir Vandomo premijų laureatas. Atlikėjas yra pelnęs daugybę „publikos numylėtinio“ apdovanojimų ir specialių prizų, ypač už geriausią F. Chopino kūrinių atlikimą.
2021 m. rudenį D. Levkovičius gastroliavo Šveicarijoje su Beethoveno „Imperatoriškuoju“ koncertu, koncertuodamas Bazelio ir Berno filharmonijos salėse. Tą patį sezoną jo atlikti F. Chopino Koncerto Nr. 1 su „Sinfonia Toronto“ ir S. Rachmaninovo Antrojo koncerto su Baden Badeno simfoniniu orkestru (Frankfurto „Alte Oper“ salėje) pasirodymai buvo transliuojami internetu. Pastaruoju metu muzikantas sulaukia pripažinimo ir kaip kompozitorius. Kitų metų balandį Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras atliks jo „Fantasia“ fortepijonui ir orkestrui, o liepą jo fortepijoninis trio skambės prestižiniame Verbjė festivalyje Šveicarijoje.
PROGRAMA
F. Chopin –
Barcarolle, Op. 60 in F sharp Major
Etude Op. 10, No. 4 in C sharp Minor
Etude Op. 10, No. 5 in G flat Major “Black Keys” Etude op. 10 no. 3 in E Major “Tristesse”
Etude Op. 10 No. 12 in C Minor “Revolutionary”
W. A. Mozart – Sonata No.10 in C major, K.330 (Vienna/Salzburg, 1783)
Allegro Moderato
Andante Cantabile
Allegretto
A. Schulz-Evler / J. Strauss – Concert Arabesque on „By the Beautiful Blue Danube”
PERTRAUKA
J. S. Bach – Goldberg Variations, Aria and 30 Variations, BWV 988
Aria
Variations 1 & 2
Variation 3 Canon in Unison
Variations 4 & 5
Variation 6 Canon in Second
Variations 7 (Gigue) & 8
Variation 9 Canon in Third
Variations 10 (Fugetta) & 11
Variation 12 Canon in Fourth
Variations 13 & 14
Variation 15 Canon in Fifth (Andante, G minor)
Variations 16 (Ouverture) & 17 Variation 18 Canon in Sixth
Variations 19 & 20
Variation 21 Canon in Seventh (G minor) Variations 22 (alla breve) & 23
Variation 24 Canon in Octave
Variations 25 (Adagio, G minor, “Black Pearl”) & 26 Variation 27 Canon in Ninth
Variations 28 & 29
Variations 30 (Quodlibet)
Aria
PASIKLAUSYTI
Naujienos