Pagrindinis > Koncertai > Giedrius Nakas – The Dream I Forgot (džiazas, Lietuva)

Giedrius Nakas – The Dream I Forgot (džiazas, Lietuva)

Atlikėjai:
Giedrius Nakas (fortepijonas), Gediminas Stepanavičius (kontrabosas), Augustas Baronas (mušamieji), Deimantas Balys (gitara), Tomas Botyrius (saksofonas), Dominykas Vyšniauskas (trimitas)
Data:
2022 m. Balandžio 9 d.
Pradžia:
16:00
Kaina:
€ 20 - 30 - 40

Aprašymas

Pianistas, kompozitorius ir dainininkas Giedrius Nakas pristatys savo neseniai išleistą naują džiazo albumą „The Dream I Forgot“ (liet. „Sapnas, kurį pamiršau”), kurį 2021 m. pavasarį įrašė Rygoje. „Pavadinimo reikšmė gali būti suprantama, kaip sapnas, kurio vos prabudus nebeatsimename, tik jaučiame, kad sapnavom kažką ypatingo ir įspūdingo. Arba svajonė, kurios siekėm, bet dabar ją pamiršom, apleidom arba esam priversti ją pamiršti“, – teigia atlikėjas.a
Plačiau

Pianistas, kompozitorius ir dainininkas Giedrius Nakas pristatys savo neseniai išleistą naują džiazo albumą „The Dream I Forgot“ (liet. „Sapnas, kurį pamiršau”), kurį 2021 m. pavasarį įrašė Rygoje. „Pavadinimo reikšmė gali būti suprantama, kaip sapnas, kurio vos prabudus nebeatsimename, tik jaučiame, kad sapnavom kažką ypatingo ir įspūdingo. Arba svajonė, kurios siekėm, bet dabar ją pamiršom, apleidom arba esam priversti ją pamiršti“, – teigia atlikėjas.

„The Dream I Forgot“ muzika balansuoja tarp džiazo, klasikos, roko bei filmų muzikos ribų, taip sukuriant įtraukiančią atmosferą, išlaikant gyvumą, natūralumą. Muzikos atlikimas svyruoja tarp užrašytos ir suimprovizuotos medžiagos, kuri tarsi susipina į vienumą. Dažnai kompozicijos ilgesnės trukmės ir iš daugiau nei 2-3 dalių – tarsi pasakojimas, kuris turi keletą personažų, skirtingas, kontrastuojančias lokacijas ar besivystantį siužetą. Kūriniai nėra orientuoti į vien individualų artistiškumą, o daugiau į grupinį skambesį, dramaturginę liniją ir iš lėto išsiskleidžiantį naratyvą, paliekant vietos klausytojo interpretacijoms.

Giedriaus muzikinėje veikloje – daug garsių Lietuvos kūrėjų: „Saulės kliošas“, Jurga, A. Mamontovas, L. Somovas, „Kitas Kampas“ ir daug kitų. Muzikos G. Nakas mokėsi Vilniuje, Hagoje, Groningene ir Niujorke. 2018 m. jo išleistas modernaus džiazo albumas „No Fear, Full Of Love“, įrašytas Niujorke su džiazo žvaigždėmis, sulaukė didelio susidomėjimo ir pademonstravo jo rafinuotas kompozicijas bei subtilų ansambliškumo pajautimą. 2020 m. jis debiutavo ir kaip vokalistas su savo kūrybos lietuvišku soul/rnb albumu „Burtai“.

 

Programoje: G. Nakas – „The Dream I Forgot“

 

Pasiklausyti: