Pagrindinis > Koncertai > Gérard Lesne & Le Concert Universel: „Kvintesencija“

Gérard Lesne & Le Concert Universel: „Kvintesencija“

Atlikėjai:
Gérard Lesne (kontratenoras, Prancūzija) | Le Concert Universel (Šveicarija): Juliette Roumailhac (smuikas), Tami Troman (smuikas), Mathurin Bouny (altas), Félix Knecht (violončelė), Charles-Édouard Fantin (archiliutnia, barokinė gitara), Violaine Cochard (Klavesinas)
Data:
2025 m. Kovo 22 d.
Pradžia:
18:00
Kaina:
40 - 50 - 60 €

Aprašymas

Kovo 22 d. Paliesiaus dvare – pirmasis legendinio dainininko, kontratenoro Gérard Lesne ir barokinio ansamblio „Le Concert Universel” pasirodymas Baltijos šalyse! Kontratenoras apskritai yra labai retas balso tipas ir pats aukščiausias iš vyrų operinių balsų – be to, G. Lesne yra apdovanotas balsu, kurio viršutinis registras ryškus, o galingas žemasis registras pasižymi ypatingu švelnumu, kurį daugelis dainininkų pasiekia tik po ilgų sunkaus darbo metų. Nors muzikinę karjerą pradėjo kaip roko dainininkas, dabar G. Lesne yra vienas svarbiausių senovinės muzikos atlikėjų visame pasaulyje, laukiamas garsiausiose salėse, išleidęs virš 70 puikiai įvertintų ir apdovanotų albumų, gavęs garbingą Prancūzijos meno ir literatūros kavalieriaus ordiną. Kartu su ansamblio „Le Concert Universel” įkūrėja, smuikininke Juliette Roumailhac, jis Paliesiaus publikai paruošė ypatingą programą, tad kviečiame nepraleisti šio neeilinio pasirodymo!
Plačiau

Kovo 22 d. Paliesiaus dvare – pirmasis legendinio dainininko, kontratenoro Gérard Lesne ir barokinio ansamblio „Le Concert Universel” pasirodymas Baltijos šalyse!

Kontratenoras apskritai yra labai retas balso tipas ir pats aukščiausias iš vyrų operinių balsų – be to, G. Lesne yra apdovanotas balsu, kurio viršutinis registras ryškus, o galingas žemasis registras pasižymi ypatingu švelnumu, kurį daugelis dainininkų pasiekia tik po ilgų sunkaus darbo metų. Nors muzikinę karjerą pradėjo kaip roko dainininkas, dabar G. Lesne yra vienas svarbiausių senovinės muzikos atlikėjų visame pasaulyje, laukiamas garsiausiose salėse, išleidęs virš 70 puikiai įvertintų ir apdovanotų albumų, gavęs garbingą Prancūzijos meno ir literatūros kavalieriaus ordiną. Kartu su ansamblio „Le Concert Universel” įkūrėja, smuikininke Juliette Roumailhac, jis Paliesiaus publikai paruošė ypatingą programą, tad kviečiame nepraleisti šio neeilinio pasirodymo!

 Žymiojo kontratenoro Gérard Lesne ir smuikininkės, ansamblio „Le Concert Universel“ įkūrėjos Juliette Roumailhac sukurta programa gimė iš džiaugsmo, susitikus ir žmonėms, ir menui. Ji sumanyta kaip knyga, kurios kiekvienas atverstas puslapis kelia nuostabą, leidžia atrasti kiekvieno žmogaus gyvenimo centre esančią meno kvintesenciją. Ši muzika – tarsi sugrįžimas prie esminių dalykų, dalijimasis grožio paprastumu ir kūrybine energija.

Skambės balsas, paliečiantis pačią mūsų esybės gelmę, virpesiai, nuaidintys knygos puslapiais, išaustais iš vokalinių ir instrumentinių kūrinių, gija, kurios vidinė dinamika niekad nenutrūksta ir kurioje kaitaliojasi gylys, meditacija ir džiaugsmas. Kruopščiai parengta programa tarsi gyvenimo siūlas įsups į emocijų ir muzikinio spindesio kupiną vakarą, garsus į bendrą melodiją subtiliai pinant Gérard Lesne ir ansambliui „Le Concert Universel“.

Kontratenoras Gérard Lesne yra įrašęs daugiau kaip 70 įrašų (iš jų 30 su savo ansambliu „Il Seminario Musicale“), pelnęs 3 „Victoires de la Musique Classique“ apdovanojimus, koncertavęs geriausiose tarptautinėse scenose ir yra viena iš labiausiai vertinamų muzikos pasaulio asmenybių. Jis – savamokslis muzikantas su turtinga įvairių muzikos stilių (džiazo, poproko, elektronikos) patirtimi, padaręs puikią karjerą senosios muzikos srityje. Tačiau jo misija toli gražu neapsiriboja kūrinių interpretacija. Jam būti menininku – tai būti tarpininku, kone šamanu.

YouTube | Facebook

Profesionalų barokinį ansamblį „Le Concert Universel“ 2017 m. įkūrė smuikininkė Juliette Roumailhac. Jame groja su prestižiškiausiais ansambliais koncertuojantys atlikėjai, pripažinti dėl virtuoziškumo, subtilumo ir gilios kūrinių interpretacijos senoviniais instrumentais.

Ansamblis savo pavadinimą ir meninį identitetą kildina iš humanistinės koncepcijos, kurią apibendrina XVIII a. pasaka apie visus pasaulio paukščius, kurie bandė vieningai giedoti vadovaujant Neapolio lakštingalai, tačiau visiškai nesėkmingai – kilo tik baisi kakofonija. Tuomet kitas, labiau į kompromisus linkęs paukštis leido kiekvienam giedoti savo tonu, natūraliai – kad darnoje gimtų „didysis visuotinis koncertas“, kuriame „konkretūs disonansai sudaro visumos harmoniją“.

Ansamblis „Le Concert Universel“ išleido Jean-Marie Leclair (1697–1764) skirtą kompaktinę plokštelę („Claves“), kuri sukurta kaip šio smuikininko, šokėjo, kompozitoriaus ir apskritai iškilaus menininko portretas.

YouTubeFacebook

 

 

Informacinis partneris:

     

Programa

Nežinomas portugalų autorius – „Senhora del mundo“

Maurizio Cazzati  – Passacaglia (iš „Trattenimenti per camera“)

Francesco Cavalli – „Delizie contente“ (iš operos „Il Giasone“)

Georg Friedrich Händel
Sinfonia (iš operos „King Arthur“)
Simfonija ir arija „Cara Sposa, amante cara“ (iš operos „Rinaldo“)

Improvizacija (vokalas, archiliutnia)

Henry Purcell – „Music for a while“

Nicola Matteis – „Aria amorosa“

Georg Friedrich Händel – „Ombra mai fù“ (iš operos „Xerxes“)

Antonio Vivaldi – „La Follia“ dviems smuikams ir klavesinui

Nežinomas autorius – „Ave nobilis“ (iš rinkinio „Carmina Burana“)

Alessandro Stradella
Arija „Se pegno gradito voi siete di morte“
Rečitatyvas „Godete pur, godete“
Arija  „Io per me“
(iš oratorijos „San Giovanni Battista“)

Marc-Antoine Charpentier – „Il faut aimer, c’est un mal nécessaire“

Jean-Baptiste Lully – Arija „Ô tranquille Sommeil, que vous êtes charmant!“ (iš operos „Persée“)

Henry Purcell – „Air du froid“ (iš operos „King Arthur“)

Šio koncerto pasiūlymai

PATOGUS BŪDAS PASIEKTI PALIESIAUS DVARĄ – KELIONĖ TRAUKINIU IKI IGNALINOS!

Traukiniai į Ignaliną iš Vilniaus (ir kitų miestų) keliauja kelis kartus per dieną, kelionė patogi ir ekologiška.

Bilietų kainas ir tvarkaraštį galite rasti ČIA

Patogia kelione nuo Ignalinos iki Paliesiaus dvaro ir atgal galime pasirūpinti mes.

Susisiekite su mumis: el.p. info@paliesiausdvaras.lt, tel.: +370 626 82 760 ir padėsime pasiekti Paliesiaus dvarą!
P.S. Dėl pavėžėjimo paslaugos prašome susisiekti su mumis ne vėliau kaip 3 d.d. iki atvykimo datos.

PARDUOTUVĖLĖ

Paliesiaus dvaro ledaunėje įsikūrusioje krautuvėlėje „Laukinės žąsys“ slepiasi istorijos iš viso pasaulio… Kviečiame jas atrasti! O jeigu dar negalite atvykti į dvarą, bet jau labai smalsu pasižiūrėti, pasižvalgykite mūsų el. parduotuvėje.

KEPYKLĖLĖ

Paliesiaus dvare įsikūrusi kepyklėlė nėra didelė, bet čia viskas daroma nuoširdžiai. Bandelėms, pyragams ir duonai perkame miltus iš vietinių ūkininkų, stengiamės naudoti kuo daugiau kokybiškų vietos produktų, laikomės autentiškų receptų. Mūsų kepiniai ir didžiausiems smaližiams, ir išrankiesiems.

DVARO VYNO RŪSYS

Prieš koncertą kviečiame aplankyti išskirtinį Paliesiaus dvaro vyno rūsį.

Kviečiame registruotis el.p. info@paliesiausdvaras.lt, Tel.: +370 626 82 760

Dvaro rūsyje laikoma virš 200 rūšių rinktinių Prancūzijos vynų.