Pagrindinis > Koncertai > Gaublio siuita. Vytautas Kiminius (birbynė), Tadas Motiečius (akordeonas)

Gaublio siuita. Vytautas Kiminius (birbynė), Tadas Motiečius (akordeonas)

Atlikėjai:
Vytautas Kiminius (birbynė), Tadas Motiečius (akordeonas)
Data:
2022 m. Spalio 8 d.
Pradžia:
16:00
Kaina:
€ 20 - 30 - 40

Aprašymas

Gaublio siuita – tai muzikinė kelionė, supažindinanti mus su skirtingomis tautomis ir jų kultūra. Birbynės ir akordeono duetas – tai sąstatas, skaičiuojantis ne vieną dešimtmetį. Vytautas Kiminius ir Tadas Motiečius pradėjo kartu muzikuoti dar studijų metais LMTA. Atlikėjų sąstatas autentiškas ir savitas. Koncerte bus galima išgirsti platų muzikinį spektrą, nuo muzikos „senajam stiliui“ iki šiuolaikinių suomių bei lietuvių kompozicijų.
Plačiau

Gaublio siuita – tai muzikinė kelionė, supažindinanti mus su skirtingomis tautomis ir jų kultūra. Edukacinis koncertas skirtas tiek vaikams, tiek suaugusiems. Įdomiausia tai, kad visi kūriniai bus atliekami birbyne ir akordeonu.

Birbynės ir akordeono duetas – tai sąstatas, skaičiuojantis ne vieną dešimtmetį. Vytautas Kiminius ir Tadas Motiečius pradėjo kartu muzikuoti dar studijų metais LMTA. Atlikėjų sąstatas autentiškas ir savitas. Koncerte bus galima išgirsti platų muzikinį spektrą, nuo muzikos „senajam stiliui“ iki šiuolaikinių suomių bei lietuvių kompozicijų.

Birbynė – iš pažiūros nesudėtingos struktūros instrumentas, kurio istorija siekia XVI a. Pirmosios birbynės buvo gaminamos piemenų, tačiau XIX a. neišvengė klasikinių instrumentų įtakos (tokių kaip klarnetas ir obojus). Birbynė buvo tobulinama ir po truputį imta groti sudėtingesnę profesionalią muziką. Instrumentas atskleidžia netikėtas garso tembrines ir dinamines spalvas, puikiai ima derėti platus ir sodrus garsas su virtuoziška technika.

Vytautas Kiminius yra vienas ryškiausių Lietuvos birbynininkų. Pedagogas, Alytaus miesto jaunimo simfoninio orkestro „Svajonė“ dirigentas. 2018 m. baigė atlikimo meno magistrantūros studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, obojininko prof. dr. R. Beinario klasėje. Tais pačiais studijų metais Vytautas studijavo Italijoje „Conservatorio di V erona Evaristo Felice Dall‘abaco“ obojininko Alessandro Baccini klasėje.

2016 m. įgijo operos ir simfoninio orkestro dirigento magistrantūros laipsnį prof. Juozo Domarko klasėje. Norėdamas tobulėti ir plėsti savo žinias, Vytautas tais pačiais metais įstojo į Lietuvos muzikos ir teatro akademiją. Pradėjo birbynės magistrantūros studijas, kur sėkmingai gilino žinias ir tobulino įgūdžius kartu su vienu ryškiausių Lietuvos obojininkų, prof. dr. Robertu Beinariu.

Tais pačiais metais Švietimo ir mokslo ministrė įteikė padėkos raštą už kūrybines idėjas ir jų įgyvendinimą rengiant Lietuvos moksleivių dainų šventę „Tu mums viena“ programą, ir kultūros vertybių puoselėjimą dirbant su Lietuvos jaunimu. Taip pat dirigavo Lietuvos kameriniam orkestrui, buvo paruošta programa su Klaipėdos kameriniu orkestru. 2016 m. buvo Lietuvos moksleivių dainų šventės „Ansamblių vakaro“ dirigentas.

Solistas 2015 m. Lietuvos nacionalinį instrumentą pristatė visam pasauliui, projekto „The sound of Europe“ tiesioginės transliacijos metu, „Deustche Welle“ kanale. Tos pačios kelionės metu, Vytautas pristatė Lietuvos kultūrą Berlyno Finansų ministerijoje, atlikdamas savo programą.

V. Kiminius 2014 m. baigė birbynės specialybės bakalauro studijas Lietuvos muzikos ir tetaro akademijoje, lekt. Kęstučio Lipeikos klasėje. Dar studijų metais pelnė „Grand Prix“ Armėnijoje vykusiame tarptautiniame atlikėjų konkurse „Renaissance“.

Tris kartus tapo Jono Švedo atlikėjų konkurso nugalėtoju ir pelnė pirmąją vietą tarptautinės asociacijos „Menas ir švietimas XXI amžiuje“ konkurse.

2013 m. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė įteikė padėkos raštą už tarptautinį įvertinimą.

Atlikėjui teko garbė dalyvauti projekte „Traveling Youth Orchestra“ (Lietuva; Latvija; Estija; Prancūzija), koncertavo su orkestru kaip solistas ir orkestro narys visoje Europoje.

Muzikos kelią Vytautas pradėjo Šilutės meno mokykloje Vytauto Vaičionio birbynės klasėje. 2010 m. baigė Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatoriją mokytojo Vytauto Zelenio klasėje.

Solistas aktyviai dalyvauja muzikinėje veikloje, plėtoja birbynės galimybes ir, naudodamas sudėtingą techniką, skatina novatorišką profesionalaus meno atlikimą.

Tadas Motiečius yra jaunas, perspektyvus akordeonistas. Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų mokyklos, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos docento Raimondo Sviackevičiaus akordeono klasės auklėtinis. 2014 m. dalyvavo tarptautinėje mainų programoje ERASMUS pas vieną žymiausių pasaulio pedagogų G. Draugsvoll Karališkoje Danijos muzikos akademijoje. Dalyvavo žymiausių pasaulio pedagogų meistriškumo pamokose: G. Draugsoll (Danija); O. Murray (D. Bitanija); J. Rattya, M. Luomma (Suomija); S. Hussong, E. Moser (Vokietija); G. Stopa (Vokietija/Austrija) M. Bjeletic (Serbija); B. Zagoranski (Kroatija); D. Vendramin, C. Jaccomucci, C. Rojac, S. Zanchini, M. Pittocco, G. Dellarole (Italija); B. Lenko (Slovakija); K. Baran, Z. Ignaczewski, G. Palus, R. Grzaka (Lekija); S. Osokin, V. Semionov, F. Lips, A. Ledeniov, A. Dmitriev (Rusija); N. Sevriukov, M. Bula (Baltarusija).

Atlikėjas jau yra Karalienės Mortos premijos, daugkartinis šalies ir tarptautinių konkursų laureatas, seminarų, festivalių, projektų dalyvis. Tadas yra apdovanotas V. Adamkaus bei D. Grybauskaitės padėkos raštais, ministrų, merų padėkomis. Pastaruoju metu aktyviai atstovauja Lietuvos muzikos ir teatro akademiją, o taip pat ir visą Lietuvą daugelyje prestižinių renginių užsienio šalyse.

Jau po dvejų muzikos mokymosi metų prasidėjo Tado konkursinė ir koncertinė veikla. Daugiau nei trisdešimties konkursų Lietuvoje, Lenkijoje, Latvijoje, Čekijoje, Baltarusijoje, Ukrainoje, Estijoje, Italijoje, Rusijoje, Prancūzijoje, Kroatijoje, Kinijoje laureatas. Tadas koncertavo Talino, Rygos, Gdansko, Kopenhagos muzikos akademijų, Suomijos, Baltarusijos, Latvijos, Estijos, JAV, Australijos, Centrinės Amerikos koncertų salėse. Dalyvavo Šveicarijos, Italijos, Prancūzijos, Estijos, Latvijos, Lenkijos, Suomijos šalies ir tarptautiniuose festivaliuose–seminaruose. 2012 m. vasarą dalyvavo keliaujančio tarptautinio orkestro projekte ir koncertiniame ture po Europą.

Akordeonistas aktyviai koncertuoja Lietuvoje įsitraukdamas į unikalius meninius projektus, bendradarbiaudamas su įvairialypiais teatro kūrėjais, tokiais kaip: Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras, Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras, Baltijos kamerinis operos teatras, Vilniaus teatras „Lėlė“, Valstybinis choras „Vilnius“.

Šis gabus akordeonistas, įtaigiai grodamas tiek solo, tiek įvairios sudėties ansambliuose itin aktyviai bendradarbiauja su kitų instrumentų atstovais inovatyviuose kamerinės, šiuolaikinės, džiazo, vokalinės muzikos projektuose.

 

Programoje:

Alfred Schnittke – Siuita senajam stiliui (1973) birbynė ir akordeonas
Pastoralė
Baletas
Menuetas
Fuga
Pantomima

Osvaldas Balakauskas – Gaublio siuita (1974) birbynė ir akordeonas
Rytai
Pietūs
Vakarai
Šiaurė

Vytautas Mikalauskas „Rauda f – moll“ Solo birbynė

Edvard Grieg – „Lyrinės pjesės“ op. 43; (1886) Solo akordeonas
Drugelis
Gimtinėje
Paukštelis

Bela Bartok – „6 Rumunų šokiai“ (1915) birbynė ir akordeonas; 6. Matti Murto – Šokių siuita (1992) birbynė ir akordeonas
Bouree
Burlesque
Tango
Tarantella

 

Pasiklausyti: