Pagrindinis > Koncertai > Džiazo naktis Paliesiuje

Džiazo naktis Paliesiuje

Atlikėjai:
Vladimir Tarasov (perkusija, Lietuva) | „Čia nieko mūsų nėra“ (Lietuva): Dominykas Norkus (saksofonas, elektronika), Ieva Baranauskaitė (fortepijonas, vokalas); šokėjos: Gabrielė Bagdonaitė, Emilija Dūdaitė | CinAmono Duo (Lietuva): Laura Budreckytė (vokalas, perkusija), Vytis Nivinskas (kontrabosas) | Pavel Arakelian (fortepijonas, saksofonas, vokalas, Baltarusija), Alex Kryshtal (kontrabosas, Baltarusija)
Data:
2023 m. Liepos 8 d.
Pradžia:
18:00
Kaina:
60 - 99 €

Aprašymas

Praleiskite vasaros naktį Paliesiaus dvare ir įkvėpkite džiazo! Jums visą vakarą iki pat vėlumos gros talentingi Lietuvos ir užsienio atlikėjai, kviečiantys linguoti ir alsuoti džiazo ritmu tarp laukinės Paliesiaus gamtos ir istoriją menančių mūrų. O norintieji galės pamaloninti net tik ausis, bet ir skonio receptorius – vakarieniaudami Paliesiaus dvaro restorane arba užsisakydami džiazuojančio prancūziško vyno degustaciją. Šią naktį džiazas bus visur! Meistriškas perkusininkas Vladimir Tarasov tarsi orkestrą privers skambėti netikėtus objektus, išvysite šiuolaikinio šokio ir gyvos muzikos improvizacijos performansą „Čia nieko mūsų nėra“, CinAmono Duo pakvies į poetišką ir spalvingą skambesių pokalbį, o vakarą savo programa kartu su kontrabosininku Alex Kryshtal užbaigs žymiausiu Baltarusijos saksofonininku vadinamas Pavel Arakelian, pabėgęs nuo režimo ir radęs prieglobstį Lietuvoje. Trumpai tariant – bus džiazo magija.
Plačiau

Praleiskite vasaros naktį Paliesiaus dvare ir įkvėpkite džiazo! Jums visą vakarą iki pat vėlumos gros talentingi Lietuvos ir užsienio atlikėjai, kviečiantys linguoti ir alsuoti džiazo ritmu tarp laukinės Paliesiaus gamtos ir istoriją menančių mūrų. O norintieji galės pamaloninti net tik ausis, bet ir skonio receptorius – vakarieniaudami Paliesiaus dvaro restorane arba užsisakydami džiazuojančio prancūziško vyno degustaciją. Šią naktį džiazas bus visur!

Meistriškas perkusininkas Vladimir Tarasov tarsi orkestrą privers skambėti netikėtus objektus, išvysite šiuolaikinio šokio ir gyvos muzikos improvizacijos performansą „Čia nieko mūsų nėra“, CinAmono Duo pakvies į poetišką ir spalvingą skambesių pokalbį, o vakarą savo programa kartu su kontrabosininku Alex Kryshtal užbaigs žymiausiu Baltarusijos saksofonininku vadinamas Pavel Arakelian, pabėgęs nuo režimo ir radęs prieglobstį Lietuvoje. Trumpai tariant – bus džiazo magija.


Vladimir Tarasov – pasaulinio garso būgnininkas, išradingas perkusininkas, kompozitorius bei vizualiojo meno kūrėjas. Jis valdo daugybę muzikos stilių, tačiau pagrindiniai jo interesai – laisvasis džiazas ir improvizacinė muzika. Meistriško perkusininko paliesti instrumentai suskamba kaip orkestras, jis priverčia skambėti ir netikėtus objektus. Drauge su GTČ trio V. Tarasov klojo pamatus Lietuvos džiazo mokyklai, muzikavo su pasaulio improvizacinės muzikos žymūnais, vienas pirmųjų Europoje pradėjo groti solines mušamųjų instrumentų programas. Jis – menininkas konceptualistas, aktyviai dalyvaujantis plataus diapazono kūrybiniame gyvenime: komponuoja teatrui ir kinui, kuria vizualiojo meno bei tarpžanrinius projektus, rengia performansus, instaliacijas, bendradarbiauja su įvairių meno šakų kūrėjais – literatais, dailininkais, šokio ir plastikos meistrais.

Kad Vilnius buvo mums kaip akis,
Kad švietė jis
Lietuvai, musų tėvynei. – Jonas Maironis

Pasivaikščiojimas tarp Vilniaus garsų

„Po Vilnių vaikščioti malonu. Čia, mūsų mieste, kartu gyvena įvairių tautybių ir religijų atstovai. Nuostabus įvairių tautų kultūrų ansamblis Vilniuje skamba jau 700 metų. Kai vaikštai senomis miesto gatvėmis, praeini skirtingų konfesijų bažnyčias, girdi Laiko ir kiekvienos jų istoriją. Praeini ir pro kiemą, kuriame kadaise stovėjo Vilniaus didžioji sinagoga, ir namą, kuriame gyveno didysis filosofas, rabinas Gaonas.

Daugelį gražių, senovinių bažnyčių išvysi visiškai tokias pat, kokios jos nuo pat pradžių buvo – tačiau iš Didžiosios sinagogos liko labai mažai. Ir vis dėlto skamba pastarosios istorijos garsai…

Perkusija turbūt yra geriausia priemonė tai perteikti – todėl, kad perkusijos instrumentai yra labai seni. Jie atsirado gerokai anksčiau už melodinius instrumentus. Ir, kitaip nei jie, jie ne iliustruoja, o perteikia kai ką gilaus, ko neįmanoma užfiksuoti natomis…“ – Vladimir Tarasov


„Čia nieko mūsų nėra“ – tai šiuolaikinio šokio ir gyvos muzikos improvizacijos performansas. Atlikėjai atvirai dalinasi savo patirtimi, akimirkoje atsiradusiais pojūčiais ir mintimis. Šokėjai laisvos improvizacijos metu visa tai išreiškia kūno judesiais ir tekančia, kartais sprogstančia energija, kurią perteikia vieni kitiems. Kartu su jais energiją kuria muzikantai, garsu piešia atmosferas, erdves ir istorijas, taip nuspręsdami, į kokį pasaulį vieni kitus nuvesti. Kartais idėjų užuomazgas siūlo šokėjai, o kartais – muzikantai, tačiau sprendimų pradžios atsekti negali nei stebintieji, nei dalyviai, nes viskas išlieka tarp nematomo pajautimo. Ateikite patirti.

Šokėjai: Gabrielė Bagdonaitė, Emilija Dūdaitė | Muzikantai: Dominykas Norkus (saksofonas, elektronika), Ieva Baranauskaitė (fortepijonas, vokalas)


CinAmono Duo yra teatrinės atmosferos, šiek tiek magiško ceremonialo, įtraukiantis, labai įdomus ir profesionalus kolektyvas, kurio kūrybinę šerdį sudaro Lauros Budreckytės ir Vyčio Nivinsko šeimyninis tandemas. Dažnai jų bendros kūrybos ašimi tampa gera poezija, reikalaujanti išskirtinio garsyno ir sugestijos. Ryškūs būviai, ypatingos melodijos ir plačios, prireikus lengvai prasiplečiančios erdvės improvizacijai. Kadangi tai yra tikras solistų ansamblis, temų plėtojimas išauga į labai vešlias, turtingas monologų ir pokalbių serijas, papildomas padrąsinimo ir nuostabos emocijų ženklų iš publikos. Nuo 2013 m. (ankstyvieji CinAmono įrašai yra įamžinti virtualiame albume „Cinamono Collection 2013-2017“) gyvuojanti grupė, besitransformuojanti nuo dueto iki kvinteto, yra žinoma Lietuvoje, koncertavo Birštono, Vilnius Mama Jazz, Nidos, Druskininkų, Šiaulių, Tauragės ir Alytaus džiazo festivaliuose, pasirodė Vilniaus knygų mugėje, poetų ir bardų vakare Prie garažų, festivaliuose Būtent, Trakų fanfarinė savaitė, Poetinis Druskininkų ruduo, Vilniaus lapai, Jazz Camp ir Džiazas Prezidento rūmų parke bei koncertų salėse, muzikos klubuose ir parodų atidarymuose Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Trakuose, Druskininkuose, Jurbarke, Garliavoje, Visagine ir Palangoje, taip pat gastroliavo Vokietijoje, Latvijoje, Estijoje ir Vengrijoje. 2018 m. pristatė savo debiutinį albumą CinAmono, o 2021 m. – antrąjį albumą Music is the Ocean.

Pastaruoju metu CinAmono vėl grįžta prie dueto formato. Šis pasirodymas Paliesiaus dvare Džiazo nakties / festivalio metu neatsitiktinai yra Lauros ir Vyčio duetas. 2023 m. rudenį planuojamas įrašinėti naujas albumas „DuO“, kuris turėtų pasirodyti 2024 m. pradžioje, irgi bus dueto sudėtimi.


Kompozitorius, pianistas ir saksofonistas Pavel Arakelian – nuo Baltarusijos režimo į Lietuvą pabėgęs muzikantas, kuris, aktyviai įsiliejęs į džiazo gyvenimą, jau užkariavo tiek mūsų atlikėjų širdis, tiek klausytojų meilę.

Jis yra daugelio tarptautinių muzikinių festivalių dalyvis, tarptautinio konkurso „Usadba. Jazz“ pirmosios premijos laureatas. Atlikėjas valdo tiek improvizacinę, tiek šiuolaikinę ir tradicinę džiazo muziką, pasižymi ryškiu grojimu, kupinu energijos ir meilės muzikai.
Vienas garsiausių pasaulyje džiazo muzikos portalų „All About Jazz“ Pavelą pavadino žymiausiu Baltarusijos saksofonininku.

Alex Kryshtal – kontrabosistas, ilgametis Pavel scenos partneris, nemažai tarptautinės patirties turintis muzikantas. Paliesiaus dvare Džiazo naktį Pavel Arakelian ir Alex Kryshtal pristatys visiškai naują programą „Koncertas dviem“, sukurtą paties P. Arakelian.


PROGRAMA

18:00 – 19:00 | Vladimir Tarasov (perkusija, Lietuva)
19:00 – 20:00 | Degustacinė vakarienė
20:00 – 21:00 | Šiuolaikinio šokio ir gyvos muzikos improvizacijos performansas „Čia nieko mūsų nėra“ (Lietuva): Dominykas Norkus (saksofonas, elektronika), Ieva Baranauskaitė (fortepijonas, vokalas); šokėjos: Gabrielė Bagdonaitė, Emilija Dūdaitė
21:15 – 22:15 | CinAmono Duo (Lietuva): Laura Budreckytė (vokalas, perkusija), Vytis Nivinskas (kontrabosas)
22:30 – 23:30 | Pavel Arakelian (fortepijonas, saksofonas, vokalas), Alex Kryshtal (kontrabosas) | Baltarusija

 

PASIKLAUSYTI

Vladimir Tarasov:

CinAmono Duo:

Pavel Arakelian / Alex Kryshtal:

 

Informacinis partneris: