Pagrindinis > Koncertai > DUO VYTAUTAS LABUTIS / ANDRIUS BALACHOVIČIUS

DUO VYTAUTAS LABUTIS / ANDRIUS BALACHOVIČIUS

Atlikėjai:
Vytautas Labutis (saksofonai, bosinis klarnetas), Andrius Balachovičius (akordeonas) | Lietuva
Data:
2023 m. Lapkričio 11 d.
Pradžia:
16:00
Kaina:
20 - 30 - 40 €

Aprašymas

Kviečiame klausytis smagaus dviejų išskirtinai kūrybiškų asmenybių – akordeonininko Andriaus Balachovičiaus ir saksofonininko Vytauto Labučio – dueto! Savo programoje jie sujungia savąsias džiazo ir akordeono muzikos patirtis į naują visumą: kontrastais stebinančią, intriguojančią ir spalvingą programą. Laukia originali šių atlikėjų kūryba ir klasikos, džiazo, pop, rock, akordeono repertuaro kūrinių originaliai perkurtos versijos. Duetas susikūrė 2018 metais. Surengė solinius koncertus Birštono ir Vilniaus akordeono festivaliuose, Vilniaus Mama Jazz festivalyje, Tauragės džiazo dienose, Gariūnų verslo centro klasikinėje koncertų salėje, Piano LT salėje, Vilniaus Šv. Kotrynos bažnyčioje.
Plačiau

Lapkričio 11 d. kviečiame klausytis smagaus dviejų išskirtinai kūrybiškų asmenybių – akordeonininko Andriaus Balachovičiaus ir saksofonininko Vytauto Labučio – dueto! Savo programoje jie sujungia savąsias džiazo ir akordeono muzikos patirtis į naują visumą: kontrastais stebinančią, intriguojančią ir spalvingą programą. Laukia originali šių atlikėjų kūryba ir klasikos, džiazo, pop, rock, akordeono repertuaro kūrinių originaliai perkurtos versijos.

Duetas susikūrė 2018 metais. Surengė solinius koncertus Birštono ir Vilniaus akordeono festivaliuose, Vilniaus Mama Jazz festivalyje, Tauragės džiazo dienose, Gariūnų verslo centro klasikinėje koncertų salėje, Piano LT salėje, Vilniaus Šv. Kotrynos bažnyčioje.

Andrius Balachovičius (1980) mokytis muzikos pradėjo Vilniaus B. Dvariono VMM. Vėliau studijas tęsė Vilniaus konservatorijoje bei Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. 1996 m., 1998 m., 2000 m., 2002 m. vykusiuose Lietuvos akordeonistų konkursuose tapo laureatu kaip solistas ir kaip kamerinių ansamblių dalyvis. 2001 m. tarptautiniame akordeonistų konkurse Valtidone (Italija) pelnė II vietą. 2002 m. Montesse (Italijoje) – pirmąją premiją. 2003 m. Stefano Bizzari (Italija) konkurse dalyvavo koncertinių atlikėjų bei „variete“ kategorijose – iškovotos dvi laureato premijos. Andrius aktyviai koncertuoja Lietuvoje ir užsienyje. Ne kartą grojo prestižinėse Lietuvos bei užsienio koncertų salėse: Lietuvos nacionalinėje Filharmonijoje, Vilniaus Rotušėje, Vilniaus kongresų rūmuose, Poznanės Rotušėje (Lenkija), Fr. Schuberto konservatorijoje Vienoje (Austrija), taip pat dažnai kviečiamas muzikuoti į Lietuvos Respublikos Prezidentūrą bei Vyriausybės rūmus.

Andrius taip pat yra akordeonų kvinteto „Modus“ primarijus – su kvintetu\ ne kartą koncertavo Vokietijoje, Italijoje, Airijoje, Suomijoje, Lenkijoje, Baltarusijoje, Latvijoje bei Estijoje. Dalyvauja įvairiuose Lietuvos muzikų draugijos rengiamuose koncertuose, tarp jų ir „Muzikų parade“. Su ansambliu ne tik koncertuoja, bet ir sėkmingai dalyvauja tarptautiniuose konkursuose: 1998 m. konkurse „Premio Citta di Castelfidardo“ (Italija) laimėjo II vietą, 1999 m. akordeono muzikos konkurse Tartu mieste (Estija) – I vietą, 2000 m. Sanoke (Lenkija) – II vietą, 2000 m. konkurse Premio di Castelfidardo (Italija) – I vietą, 2001 m. kamerinių ansamblių konkurse Contesa Tina Orsi Anguissola Scotti (Italija) – I vietą, 2002 m. Montesse (Italija) – Grand Prix. Andrius yra įgrojęs koncertinių įrašų Vokietijoje bei Italijoje, taip pat Lietuvos nacionaliniame radijuje ir televizijoje. Be viso to, dirba pedagoginį darbą Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetėje muzikos mokykloje bei aktyviai koncertuoja su įvairiais ansambliais: Kasp Bigbandas, „Media Luna“, „Tango gatos“ (Tango katinai), „Modus“, „Vilniaus Klezmeriai“.

Vytautas Labutis (1960), kaip ir daugelis Lietuvos džiazo atlikėjų, muzikanto kelią pradėjo nuo akordeono Vilniaus B. Dvariono muzikos mokykloje, groti saksofonu ir džiazo improvizacijų mokėsi pas V. Čekasiną. Debiutavo 1982 m. su P. Vyšniausko kvartetu Birštono džiazo festivalyje. V. Labutis koncertavo bemaž visoje Europoje, taip pat JAV („Ford Montreux Jazz Festival“ Detroite), Australijoje, Azijoje (Kinijos, Indijos džiazo festivaliuose). Jis įvairiapusis muzikas: savitas improvizatorius, atlikėjas, kompozitorius, daugiainstrumentininkas, taip pat grupių lyderis. 1982–1988 m. buvo P. Vyšniausko kvarteto narys, nuo 1987 m. – didelį pasisekimą Vakarų Europoje turėjusio V. Čekasino kvarteto narys, nuo 1988 m. – V. Labučio trio lyderis, nuo 1995 m. – kvinteto „Džiazo nublokšti“ narys, 1997 m. subūrė oktetą, su kuriuo įrašė pirmąjį savo autorinį albumą „Terra Vandetuja“. O projektas „Orkestretto“ atliktas festivalyje „Kaunas Jazz 2002“.

Saksofonininkas grojo su dauguma Lietuvos džiazo muzikantų ir grupių: V. Tarasovo „Lithuanian Art Orchestra“, „Lithuanian Young Composers Orchestra“, „Vilnius Jazz“ kvartetu, D. Pulausko sekstetu, L. Šinkarenkos „Jazz 4“, Kauno bigbendu, 10 metų iš eilės buvo prestižinio „Jazz Baltica Ensemble“ narys (lyderiai – D. Murray, N. Pedersen. M. Schneider, D. Bates ir kt.) bei kitų tarptautinių projektų – „Octet Ost III“, „East- West Vapirov Project“, „New European Saxophone Quartet“ bei „Moscow Composers Orchestra” dalyvis. Be džiazo, V. Labutis ne kartą atliko šiuolaikinę akademinę muziką, dalyvavo performansuose, irašų sesijose atliko muziką teatrui ir kinui. Jis – festivalio „Birštonas 96“ „Grand Prix“, „Bliuzo Maratono 2002“ Kaune laimėtojas, Lietuvos muzikos akademijos dėstytojas (2000–2002 m.) Filmuose „Taxi blues“ (rež.P. Lungin), „Rojuje irgi sninga“, „Pelėdų kalnas“ (rež.A. Juzėnas) vaidino epizoduose.

Bendraautoriniai projektai ir programos: su šv. Kristoforo orkestru – „Pokalbių ratas“ ir „Night in Tunisia“, „Bio Jazz“ su O. Molokoedovu, projektas Sutaras+Vilnius Jazz Quartet (2003), grupė-projektas su dailininku Artūru Šlipavičiumi – „Haruspic“ (nuo 1985 m.), bendras Italijos-Lietuvos kvartetas (Pellegrini, Iena, Labutis, Kanevicius, 2009 m.), jaunųjų džiazo atlikėjų grupė „Silent Blast“. Nuo 2011 m. V. Labutis – Vilniaus B. Dvariono muzikos mokyklos pedagogas. Keletas jo mokinių sėkmingai tęsia studijas Europos ir JAV džiazo mokyklose.

Šiuo metu V. Labutis – savo muzikos projektų lyderis, kelių pastoviai veikiančių, kuriančių ansamblių arba projektų dalyvis, bendradarbiauja su daugeliu Lietuvos muzikantų: V. Čekasinu, V. Tarasovu, E. Kanevičiumi, A. Gotesmanu, A. Šlipavičiumi, R. Zubovu, A. Balachovičiumi, A. Joffe, A. Anusausku, L. Šinkarenka, Neda Malūnavičiūte, R. Baniu, D. Pulausku, M. Vadokliu, S. Petreikiu, D. Žeromsku, kuria ir atlieka muziką poezijos ir muzikos pasirodymuose su aktoriais D. Jankauskaite, P. Ganusausku, poetu G. Norvilu. V. Labučio diskografija: 3 autoriniai albumai, o 50-yje albumų dalyvavo kaip bendraautorius, atlikėjas arba muzikos prodiuseris.

 

Informacinis partneris:

     

Šio koncerto pasiūlymai

VAKARIENĖ
Vyne troškinti jautienos žandai su salierų kremu

25.00 Į krepšelį

Voveraitėmis įdaryta vištienos krūtinėlė su moliūgų kremu

17.00 Į krepšelį

Karpio filė kepsnys su raudonojo vyno padažu

23.00 Į krepšelį

Rizotas su keptomis miško gėrybėmis

16.00 Į krepšelį

Desertas su pasirinktu karštu gėrimu: Obuolių desertas su ledais

7.00 Į krepšelį

 

Vakarienę būtina užsisakyti iš anksto, likus ne mažiau 24 val. iki koncerto.

KELIONĖ AUTOBUSU

Galite rinktis kelionę į koncertą mūsų transportu!

Pageidaujantys atvykti iš Vilniaus į Paliesiaus dvare vyksiantį koncertą ir grįžti atgal registruojasi el.p. info@paliesiausdvaras.lt, Tel.: +370 626 82 760

Kelionės į koncertą ir namo kaina asmeniui – 25 Eur.

*Kelionė autobusu organizuojama susidarius 10-ties žmonių grupei.

** Susidarius virš 15 žmonių grupei, kelionės kaina asmeniui – 20 Eur.

*** Kelionės organizuojamos iki koncerto likus ne mažiau nei 7 dienoms.

PARDUOTUVĖLĖ

Paliesiaus dvaro ledaunėje įsikūrusioje krautuvėlėje „Laukinės žąsys“ slepiasi istorijos iš viso pasaulio… Kviečiame jas atrasti! O jeigu dar negalite atvykti į dvarą, bet jau labai smalsu pasižiūrėti, pasižvalgykite mūsų el. parduotuvėje.

KEPYKLĖLĖ

Paliesiaus dvare įsikūrusi kepyklėlė nėra didelė, bet čia viskas daroma nuoširdžiai. Bandelėms, pyragams ir duonai perkame miltus iš vietinių ūkininkų, stengiamės naudoti kuo daugiau kokybiškų vietos produktų, laikomės autentiškų receptų. Mūsų kepiniai ir didžiausiems smaližiams, ir išrankiesiems.

DVARO VYNO RŪSYS

Prieš koncertą kviečiame aplankyti išskirtinį Paliesiaus dvaro vyno rūsį.

Kviečiame registruotis el.p. info@paliesiausdvaras.lt, Tel.: +370 626 82 760

Dvaro rūsyje laikoma virš 200 rūšių rinktinių Prancūzijos vynų.