Pagrindinis > Koncertai > Duo Andersson: „Dabartyje”

Duo Andersson: „Dabartyje”

Atlikėjai:
Julija Andersson (smuikas), Paulius Andersson (fortepijonas)
Data:
2023 m. Lapkričio 18 d.
Pradžia:
16:00
Kaina:
20 - 30 - 40 €

Aprašymas

Duo Andersson – tai vieni ryškiausių Lietuvos jaunosios kartos muzikų, smuikininkė Julija Andersson ir pianistas Paulius Andersson. Tarptautinių konkursų laureatai, nuolat garsinantys Lietuvos vardą svetur, siekia publikai pristatyti retai atliekamus klasikinės ir šiuolaikinės muzikos kūrinius. „Tikime, jog įdomios, praturtinančios muzikos, kuri sulaukia mažiau dėmesio, yra daug – tereikia jos paieškoti“, – sako atlikėjai. Paliesiaus dvaro publikai duetas pristato šiuolaikinės muzikos programą „Dabartyje“, atspindinčią aktualiausias šiuolaikinės visuomenės problemas.
Plačiau

Duo Andersson – tai vieni ryškiausių Lietuvos jaunosios kartos muzikų, smuikininkė Julija Andersson ir pianistas Paulius Andersson. Tarptautinių konkursų laureatai, nuolat garsinantys Lietuvos vardą svetur, siekia publikai pristatyti retai atliekamus klasikinės ir šiuolaikinės muzikos kūrinius. „Tikime, jog įdomios, praturtinančios muzikos, kuri sulaukia mažiau dėmesio, yra daug – tereikia jos paieškoti“, – sako atlikėjai. Paliesiaus dvaro publikai duetas pristato šiuolaikinės muzikos programą „Dabartyje“, kurioje aktualiai atsiskleis klasicizmo, romantizmo ir šiuolaikinės muzikos opusai.

Paulius Andersson – vienas perspektyviausių Lietuvos jaunosios kartos pianistų. Kilęs iš žinomos pianistų dinastijos, koncertinę veiklą Paulius pradėjo būdamas 5-erių metų. P. Andersson yra pelnęs penkiolikos tarptautinių konkursų apdovanojimus, dešimtyje jų – I‑ąsias premijas ir Grand Prix, o tarptautiniame pianistų forume „Beszczady bez granic“ (Lenkija) buvo apdovanotas pagrindiniu prizu – Auksinio Parnaso laureato titulu.

Pianistas yra surengęs koncertus JAV, Indonezijos, Lenkijos, Čekijos, Vengrijos, Vokietijos, Danijos, Suomijos, Švedijos, Olandijos, Prancūzijos, Ispanijos, Slovakijos, Gruzijos, Ukrainos, Rusijos, Baltarusijos ir Lietuvos koncertų salėse, tai pat skambinęs prestižiniuose Lietuvos (Pažaislio, Kristupo, Bistrampolio, M. K. Čiurlionio muzikos ir kt.) bei užsienio festivaliuose. 2005 m. P. Andersson atstovavo Lietuvą Japonijoje dalyvaudamas pasaulinės parodos EXPO koncertuose.

Paulius nuolat koncertuoja kaip solistas su žymiausiais Lietuvos ir Europos orkestrais: Lietuvos kameriniu orkestru, Lietuvos nacionalinės filharmonijos simfoniniu orkestru, Šv. Kristoforo kameriniu orkestru, Čenstahova filharmonijos simfoniniu orkestru, Stalowa Wola filharmonijos simfoniniu orkestru, Lvovo Muzikos akademijos simfoniniu orkestru, Kutaisi simfoniniu orkestru, Bresto teatro simfoniniu orkestru ir kitais.

P. Andersson aktyviai propaguoja lietuvišką muziką, skatina kompozitorius kurti naujus, specialiai pianistui dedikuotus kūrinius.

Julija Andersson – lietuvių jaunosios kartos smuikininkė ir altininkė, prestižinių respublikinių ir tarptautinių konkursų laureatė, kaip solistė nuolat koncertuojanti su Lietuvos Nacionaliniu simfoniniu orkestru, Latvijos Nacionaliniu simfoniniu orkestru, Lietuvos kameriniu orkestru, Šv. Kristoforo kameriniu orkestru ir kitais kolektyvais.

Nuo 2011-ųjų metų J. Andersson yra Naujų idėjų kamerinio orkestro (meno vadovas – Gediminas Gelgotas) narė. Kartu su ansambliu Julija koncertuoja žymiose koncertų salėse – Leipzigo Gewandhaus (Vokietija), St. Martin-in-the-Fields (Londonas, D. Britanija), bei festivaliuose – „Vilniaus Festivalis“, „Gaida“, „Usedomer Musikfestival” (Vokietija, Lenkija), „Toulon Music Festival“ (Prancūzija), „Ventura Music Festival” (Kalifornija, JAV) ir kituose.

Kartu su NIKO J. Andersson yra koncertavusi Jo Šventenybei Dalai Lamai ir Popiežiui Pranciškui, 2017 m. atstovavo Lietuvą pasaulinėje EXPO parodoje Astanoje, Kazachstane, o 2022 m. – EXPO parodoje Dubajuje, Jungtiniuose Arabų Emiratuose.

Julija ir Paulius Andersson kartu koncertuoja nuo 2014 metų. 2022 m. duetas apdovanotas diplomu ir publikos prizu Tarptautiniame Stasio Vainiūno kamerinių ansamblių konkurse.

 

Informacinis partneris:

     

Programa

Ludwig van Beethoven – Sonata smuikui ir fortepijonui c-moll Nr. 7, Op. 30
I. Allegro con brio
II. Adagio cantabile
III. Scherzo: Allegro
IV. Finale: Allegro; Presto

Johannes Brahms – Sonata smuikui ir fortepijonui d-moll Nr. 3, Op. 108
I. Allegro
II. Adagio
III. Un poco presto e con sentimento
IV. Presto agitato

Lera Auerbach – Sonata smuikui ir fortepijonui Nr. 3
I. Adagio tragico
II. Allegro marcato
III. Adagio pesante
IV. Allegro assai

Šio koncerto pasiūlymai

VAKARIENĖ
Anties šlaunelė „Confit“

24.00 Į krepšelį

BBQ kiaulienos šonkauliukai su kimchi salotomis

23.00 Į krepšelį

Šamo filė su saliero tagliatelle

21.00 Į krepšelį

Vištienos krūtinėlė įdaryta mocarela ir špinatais su sūrio padažu

16.00 Į krepšelį

Kepto burokėlio kilimas su ožkos sūriu

13.00 Į krepšelį

Desertas su pasirinktu karštu gėrimu: Crème brûlée

7.00 Į krepšelį

 

Vakarienę būtina užsisakyti iš anksto, likus ne mažiau 24 val. iki koncerto.

TRADICINIS KARŠTAS VYNASnemokamai

Nors dienos tamsėja ir vėsta, Paliesiuje sklando tik geros nuotaikos vėjai, įkvėpsiantys nusiteikimo visai savaitei! Čia bus galima sušilti ir kūnui, ir dvasiai.

Artėjantį šeštadienį pakviesime Jus į dviejų jaunų ir entuziastingų atlikėjų, pianisto Pauliaus ir smuikininkės Julijos dueto „Duo Andersson“, koncertą „Dabartyje“. Klasikinė muzika atsiskleis naujai, kaip dar nebuvo girdėta, išgirsite retesnių žymių kompozitorių kūrinių.

Artėjančios žiemos proga, visiems atvykusiems pasiūlysime karšto vyno. Šis tradicinis gėrimas su prieskoniais iškart atgaivina, stiprina imuninę sistemą, yra puikus vaistas nuo gripo ir įvairių peršalimo ligų.

Atvykite ir praleiskime popietę šiltai drauge!

KELIONĖ AUTOBUSU

Galite rinktis kelionę į koncertą mūsų transportu!

Pageidaujantys atvykti iš Vilniaus į Paliesiaus dvare vyksiantį koncertą ir grįžti atgal registruojasi el.p. info@paliesiausdvaras.lt, Tel.: +370 626 82 760

Kelionės į koncertą ir namo kaina asmeniui – 25 Eur.

*Kelionė autobusu organizuojama susidarius 10-ties žmonių grupei.

** Susidarius virš 15 žmonių grupei, kelionės kaina asmeniui – 20 Eur.

*** Kelionės organizuojamos iki koncerto likus ne mažiau nei 7 dienoms.

PARDUOTUVĖLĖ

Paliesiaus dvaro ledaunėje įsikūrusioje krautuvėlėje „Laukinės žąsys“ slepiasi istorijos iš viso pasaulio… Kviečiame jas atrasti! O jeigu dar negalite atvykti į dvarą, bet jau labai smalsu pasižiūrėti, pasižvalgykite mūsų el. parduotuvėje.

KEPYKLĖLĖ

Paliesiaus dvare įsikūrusi kepyklėlė nėra didelė, bet čia viskas daroma nuoširdžiai. Bandelėms, pyragams ir duonai perkame miltus iš vietinių ūkininkų, stengiamės naudoti kuo daugiau kokybiškų vietos produktų, laikomės autentiškų receptų. Mūsų kepiniai ir didžiausiems smaližiams, ir išrankiesiems.

DVARO VYNO RŪSYS

Prieš koncertą kviečiame aplankyti išskirtinį Paliesiaus dvaro vyno rūsį.

Kviečiame registruotis el.p. info@paliesiausdvaras.lt, Tel.: +370 626 82 760

Dvaro rūsyje laikoma virš 200 rūšių rinktinių Prancūzijos vynų.