Pagrindinis > Koncertai > „Drauge aplink pasaulį“

„Drauge aplink pasaulį“

Atlikėjai:
Ieva Pranskutė (smuikas, Lietuva / Austrija), Mislav Brajković (violončelė, Kroatija / Austrija)
Data:
2023 m. Gruodžio 26 d.
Pradžia:
16:00
Kaina:
20 - 30 - 40 €

Aprašymas

Kviečiame Šv. Kalėdas švęsti gamtos apsuptyje kartu su talentingaisiais atlikėjais – smuikininke Ieva Pranskute ir violončelininku Mislav Brajković. PASAGOS akustikoje skambanti muzika sušildys klausytojų širdis bei sukurs tikrą grožio ir garsų šventę!
Plačiau

Kviečiame Šv. Kalėdas švęsti gamtos apsuptyje kartu su talentingaisiais atlikėjais – smuikininke Ieva Pranskute ir violončelininku Mislav Brajković. PASAGOS akustikoje skambanti muzika sušildys klausytojų širdis bei sukurs tikrą grožio ir garsų šventę!

Muzikinę kelionę duetas pradeda vietoje, kurioje jie ir susipažino – Austrijoje, Vienos klasiko W. A. Mozart gimtinėje. Kompozitorius sukūrė du nuostabius duetus smuikui ir altui, kurių aranžuotę violončelei Paliesiaus dvare išgirsime pirmą kartą.

W. A. Mozart duetą K.423 kompozitorius sukūrė jau sukaupęs nemažą patirtį rašydamas instrumentinę muziką. Šiame duete neabejotinai atsispindi Mozart kamerinės muzikos rašymo meistriškumas. Išlikę gandai, kad šį kūrinį galėjo parašyti Michael Haydn (žymiojo Joseph brolis), tačiau duete išlikęs labai aiškus Mozart kūrybos braižas – virtuoziškumas, lengvumas, „griežtumas“. Ir vis dėlto tai yra aukščiausios rūšies meno kūrinys, kurio šviežumas, humoras ir tinkamumas instrumentams daro šį kūrinį unikaliu.

Toliau pasiruoškite išgirsti litvakų kompozitoriaus A. Šenderovo 2 Dialogus smuikui ir violončelei. Žydiškos autentiškos melodijos, besiliejančios dviejų instrumentų komunikacijoje, atskleidžiamos įvairiomis moderniosios muzikos kūrybos technikomis.

Antrojoje koncerto dalyje smuikininkė Ieva Pranskutė ir violončelininkas Mislav Brajković linksminasi drauge keliaudami į kitų kultūrų šalis atlikdami komiko, smuikininko ir kompozitoriaus A. Igudesman duetus. Tai lyg pasaulinis turas, vykstantis per Škotiją, Airiją, Izraelį, Kazachstaną ir daugelį kitų šalių. Kūriniai apima daugybę skirtingų stilių, bet visada su kompozitoriaus individualiu prisilietimu. Igudesman labai rūpinosi violončelės partija, nes norėjo, kad šios aranžuotės būtų tokios pat vertingos muzikiniu požiūriu kaip ir jo originalios versijos. Jis skatina muzikus būti kūrybingus, pridedant improvizacijų ar net choreografijas. Ir visgi svarbiausia yra smagiai praleisti laiką tiek atliekant, tiek klausant šių kūrinių!

Ieva Pranskutė yra viena ryškiausių jaunosios kartos Lietuvos smuikininkių. Ieva gimė Vilniuje, būdama penkerių pradėjo mokytis groti smuiku ir šešerių jau griežė kaip solistė su Lietuvos kameriniu orkestru. Ieva yra pasaulinių kompanijų GEWA ir LarsenStrings artistė, socialinių medijų kūrėja. Ieva kaip solistė ir kamerinės muzikos artistė koncertavo daugelyje Europos valstybių, Indijoje, Kinijoje, griežė solo su šv. Kristoforo, Kauno simfoniniu, Wiener Mozart Orchester, Imperial Philharmonie, Junge Philharmonie, Orpheus orkestrais.

Smuikininkė studijavo Vienoje, Austrijoje, žymiojo Pavel Vernikov klasėje Vienos miesto muzikos ir menų universitete bei Johannes Meissl klasėje, Vienos muzikos ir vaizduojamųjų menų universiteto Artis-Quartett nario klasėje.

Įvairiuose projektuose Ieva kviečiama būti koncertmeistere. Jos pasirodymus transliavo ORF, Ö1 Austrijoje, Radio France ir Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija. Ieva bendradarbiavo su tokiais kompozitoriais kaip K. Penderecki, F. Cerha bei modernios muzikos ansamblis „Platybus“.

Ieva dalyvavo tokiuose tarptautiniuose klasikinės muzikos festivaliuose kaip „MUSIQUE AUX QUATRES HORIZONS“ (Prancūzija), „Wien Modern“, „Steirisches Kammermusik Festival“, „ISA Festival“ (Austrija), „Holland Music Sessions“ (Nyderlandai), „Accademia e Festival Internazionale di Musica di Cagliari“ (Italija), „Academie-villecroze“ (Prancūzija), „„National Young String Quartet Weekend“ JK, Europos Parlamente (Briuselis) ir garsiojoje „Wigmore“ salėje (Londonas).

Ieva yra sero Yehudi Menuhin organizacijos „Live Music Now“ atlikėja. Nuo 2021 m. ji kviečiama koncertuoti Vienos Operos „Bühneorchester“. Nuo 2022 m. rugpjūčio Ieva yra „Wiener Mozart“ orkestro koncertmeisterė. Gruodžio mėnesį ji debiutavo kaip solistė žymiausioje „Wiener Musikverein Goldene Saal“ salėje. Ieva Pranskutė taip pat buvo iškilaus smuikininko Gidono Kremerio vadovaujamo orkestro „Kremerata Baltica“ narė, su kuriuo apkeliavo tris žemynus.

Būdama aktyvi smuikininkė, koncertuojanti Austrijoje, Ieva Pranskutė gavo specialų Lietuvos Respublikos ambasados ​​Vienoje įvertinimą už Lietuvos kultūros propagavimą tarptautiniu mastu. Už tarptautinius apdovanojimus ir pasiekimus Ieva taip pat yra gavusi Lietuvos Prezidentūros padėkas.

Mislav Brajković yra daugelio tokių tarptautinių konkursų kaip CARSA, „Lions Grand Prix“, Antonio Janigro, „Fidelio Interpretation“, CIMA, Rudolf Matz, Ars Nova, HDGPP ir Kroatijos nacionalinio konkurso laureatas.

Jis dalyvavo tokiuose pasaulyje pripažintuose festivaliuose kaip Amsterdamo violončelės Bienale, Štirijos kamerinės muzikos festivalis, festivalis Loisiarte, ISA festivalis, „Wien Modern Festival“, Dubrovniko vasaros festivalis ir Osoro muzikiniai vakarai.

Jis koncertavo tokiose koncertų salėse kaip „Wiener Musikverein“, „Wiener Konzerthaus“, Lisinski koncertų salėje, Muth koncertų salėje, „ORF Radiokulturhaus“ ir kt.

Violončelininko įrašai skambėjo HRT, Ö1 ir Lietuvos Radijuje.

Mislav studijavo prof. Valter Dešpalj klasėje Zagrebe, prof. Rainhard Latzko klasėje muzikos ir vaizduojamųjų menų universitete Vienoje bei kamerinę muziką prof. Johannes Meissl klasėje.

 

Informacinis partneris:

     

Programa

W. A. Mozart – duetas smuikui ir altui G-Dur K.423 (Allegro, Adagio, Rondo)

P. Vasks – „Castillo Interior“

A. Šenderovas – „Dialogues“ I – II

O. Kukal – Duo smuikui ir violončelei

A. Igudesman – Duos

Šio koncerto pasiūlymai

VAKARIENĖ
Anties šlaunelė „Confit“
Nebeturime
BBQ kiaulienos šonkauliukai su kimchi salotomis
Nebeturime
Šamo filė su saliero tagliatelle
Nebeturime
Vištienos krūtinėlė įdaryta mocarela ir špinatais su sūrio padažu
Nebeturime
Kepto burokėlio kilimas su ožkos sūriu
Nebeturime
Desertas su pasirinktu karštu gėrimu: Crème brûlée
Nebeturime

 

Vakarienę būtina užsisakyti iš anksto, likus ne mažiau 24 val. iki koncerto.

KELIONĖ AUTOBUSU

Galite rinktis kelionę į koncertą mūsų transportu!

Pageidaujantys atvykti iš Vilniaus į Paliesiaus dvare vyksiantį koncertą ir grįžti atgal registruojasi el.p. info@paliesiausdvaras.lt, Tel.: +370 626 82 760

Kelionės į koncertą ir namo kaina asmeniui – 25 Eur.

*Kelionė autobusu organizuojama susidarius 10-ties žmonių grupei.

** Susidarius virš 15 žmonių grupei, kelionės kaina asmeniui – 20 Eur.

*** Kelionės organizuojamos iki koncerto likus ne mažiau nei 7 dienoms.

PARDUOTUVĖLĖ

Paliesiaus dvaro ledaunėje įsikūrusioje krautuvėlėje „Laukinės žąsys“ slepiasi istorijos iš viso pasaulio… Kviečiame jas atrasti! O jeigu dar negalite atvykti į dvarą, bet jau labai smalsu pasižiūrėti, pasižvalgykite mūsų el. parduotuvėje.

KEPYKLĖLĖ

Paliesiaus dvare įsikūrusi kepyklėlė nėra didelė, bet čia viskas daroma nuoširdžiai. Bandelėms, pyragams ir duonai perkame miltus iš vietinių ūkininkų, stengiamės naudoti kuo daugiau kokybiškų vietos produktų, laikomės autentiškų receptų. Mūsų kepiniai ir didžiausiems smaližiams, ir išrankiesiems.

DVARO VYNO RŪSYS

Prieš koncertą kviečiame aplankyti išskirtinį Paliesiaus dvaro vyno rūsį.

Kviečiame registruotis el.p. info@paliesiausdvaras.lt, Tel.: +370 626 82 760

Dvaro rūsyje laikoma virš 200 rūšių rinktinių Prancūzijos vynų.