Pagrindinis > Koncertai > Dmitrij Golovanov – albumo „Heritage“ pristatymas

Dmitrij Golovanov – albumo „Heritage“ pristatymas

Atlikėjai:
Dmitrij Golovanov (fortepijonas, semplavimas realiu laiku, Lietuva)
Data:
2022 m. Rugsėjo 24 d.
Pradžia:
16:00
Kaina:
€ 20 - 30 - 40

Aprašymas

Koncerto metu Dmitrij Golovanov pristatys savo naują darbą - solinį albumą „Heritage“ išleistą CD ir LP formatais, kurį atlikėjas įrašė Paliesiaus dvaro įrašų studijoje. Dmitrij Golovanov – vienas ryškiausių ir aktyviausių Lietuvos džiazo pianistų, išsiskiriantis savo intelektualiu ir aistringu stiliumi bei stulbinančiu laiko ir erdvės pojūčiu. Savo scenos patirtį jis kaupė su geriausiais Lietuvos džiazo atlikėjais bei tokiais meistrais kaip Richie Beirach (pas kurį jis studijavo), Seamus Blake, Byron Wallen, Eska ir daugybe kitų. Savo gyvuose pasirodymuose jis naudoja visą savo kūrybiškumą ir net daugiau tam, kad kalbėtų su klausytojais muzikos garsais.
Plačiau

Koncerto metu Dmitrij Golovanov pristatys savo naują darbą – solinį albumą „Heritage“ išleistą CD ir LP formatais, kurį atlikėjas įrašė Paliesiaus dvaro įrašų studijoje.

Dmitrij Golovanov – vienas ryškiausių ir aktyviausių Lietuvos džiazo pianistų, išsiskiriantis savo intelektualiu ir aistringu stiliumi bei stulbinančiu laiko ir erdvės pojūčiu. Savo scenos patirtį jis kaupė su geriausiais Lietuvos džiazo atlikėjais bei tokiais meistrais kaip Richie Beirach (pas kurį jis studijavo), Seamus Blake, Byron Wallen, Eska ir daugybe kitų. Savo gyvuose pasirodymuose jis naudoja visą savo kūrybiškumą ir net daugiau tam, kad kalbėtų su klausytojais muzikos garsais.

12-os džiazo albumų autorius, bendraautoris, prodiuseris ar aranžuotojas, 2021 metais Dmitrijus pristatė savo kūrybos viršūnę – antrą solinį albumą „Heritage“, kuriame jis demonstruoja net tik meistrišką instrumento valdymą, bet ir atsiskleidžia kaip gilus ir įdomus kūrėjas bei naudoja akustinio garso semplavimo ir perdirbimo realiu laiku techniką, taip sukurdamas užburiantį, beveik magišką ir savitą muzikos pasaulį. Būtent šio albumo muzika ir skambės koncerto metu.

Kaip įvairių grupių narys, Dmitrij Golovanov koncertavo daugelyje Europos šalių bei už jos ribų, dalyvavo Pori Jazz (Suomija), London Jazz (Jungtinė Karalystė), Jazz Jamboree (Lenkija), Montreux Jazz (Šveiciarija),12 points (Airija), Brugge Jazz (Belgija), North Sea Jazz Around the City (Olandija) festivaliuose bei daugelyje kitų. Dalyvavo 8 kompaktinių plokštelių įrašyme.

2007 metais jis tapo „Vilnius Jazz Young Power“ konkurso nugalėtoju, o 2008 m. – džiazo pianistų konkurso „Jazz Improvizacija“ Grand Prix laimėtoju. 2012 m. pateko į prestižinio Montreux Solo Jazz Piano konkurso Šveicarijoje pusfinalį, o 2013 m. tapo „European Jazz Competition“ Roterdame finalininku, 2018 gavo Muzikų sąjungos apdovanojimą “Auksinis diskas”. Šiemet Dmitrijui Golovanovui buvo įteiktas garbingas Birštono festivalio Grand-Prix, įteikiamas už nuopelnus Lietuvos džiazui, o visai neseniai jis buvo išrinktas naujuoju Lietuvos Džiazo Federacijos prezidentu.

Savo atlikimo maniera jis kaskart demonstruoja puikų džiazo kalbos išmanymą ir nebijo išeiti už tradicijų ribų. Užsienyje ir Lietuvoje įvertintas pianistas ir džiazmenas žaismingai keliauja tarp muzikinių žanrų, atlikdamas tiek tradicinį džiazą, tiek laisvojo džiazo improvizacijas. Taip pat muzikantas drąsiai eksperimentuoja elektroakustinėje muzikoje. D. Golovanovo atlikimas pasižymi ypatinga ekspresija: garsas kalba išraiškingai, melodijos linijos savaime skverbiasi į sąmonę, o ritmo pulsacija „pakrauna“ kiekvieną klausytoją.