Aprašymas
Menas ir muzika stipriai susiję su istoriniais įvykiais, jau šimtmečius kaip veidrodis atspindi žmogaus patirtis ir pasaulinius procesus. Latvijos pianisto Andrejs Osokins kovo 29 d. Paliesiaus dvare skambėsianti programa skirta vienam iškiliausių XIX a. kompozitorių, kurio gyvenimą itin paveikė ir sutrikdė Rusijos invazija į tėvynę, po kurios jis nebegrįžo į Lenkiją ir iki pat mirties muziką kūrė tremtyje – Frédéric Chopin.
Programą persmelks vyriška, galinga, tačiau kartu švelni bei meilės kupina F. Chopino fortepijoninė muzika, kurioje dažnai girdisi lenkų liaudies melodijos, šokiai ir stipri, nepriklausoma dvasia. Skambės populiarios miniatiūros: valsai, mazurkos ir etiudai, taip pat baladės ir polonezai. Koncerte skambės kompozitoriaus tremtyje parašyta muzika, spinduliuojanti jo gilią meilę tėvynei – o tai stipriai siejasi su mūsų laikais, kai daugybė ukrainiečių dėl Rusijos agresijos turėjo palikti savo šalį ir tapti pabėgėliais.
R. Schumanno fortepijoninė muzika – tikras langas į kompozitoriaus sielą. Ji, kaip ir dienoraštis, leidžia susipažinti su kompozitoriaus patirtais sunkumais, pergalėmis ir kūrybinėmis kelionėmis. Vienas emociškai intensyviausių jo kūrinių yra „Fantazija“ – techniškai ir emociškai sudėtingas kūrinys, reikalaujantis ne tik virtuoziškumo, bet ir gilaus muzikinio jautrumo. R. Schumannas kompoziciją sukūrė nuoširdaus įkvėpimo akimirką, būdamas toli nuo mylimosios Clara Wieck, kuri vėliau tapo jo žmona.
Andrejs Osokins, Latvijos klasikinis pianistas, yra žymiausių pasaulio pianistų konkursų laureatas. Jis kritikų apibūdinamas kaip nepriekaištingai stilingas, giriamas už galingą intelektą ir charizmą, plačią išraiškingų garsų paletę, ypač įtikinamai atliekamą įvairią muziką. A. Osokins yra kasmetinio „Osokins Freedom Festival“ Latvijoje įkūrėjas ir meno vadovas, Londono Karališkosios muzikos akademijos (ARAM) asocijuotasis narys ir Londono Trejybės muzikos koledžo (FTCM) narys. 2008 m. jam buvo įteiktas „Didysis muzikos apdovanojimas“, kuris yra aukščiausia valstybės pripažinimo forma muzikos srityje Latvijoje. 2023 m. Andrejs Osokins apdovanotas aukščiausiu Latvijos valstybės apdovanojimu: „Trijų žvaigždžių ordinu“ už labdaringos veiklos ir koncertų organizavimą.
Jo dažni scenos partneriai yra sopranai Marina Rebeka, Inese Galante, styginių ansamblis „Kremerata Lettonica“, aktoriai Chulpan Khamatova, Gundars Aboliņš, Dita Lūriņa ir kt. Nuo 2015 m. Andrejs tapo pianistų dinastijos projekto „Three Osokins“ nariu ir organizatoriumi – šis projektas tapo vienu reikšmingiausių koncertų Latvijos klasikinės muzikos scenoje. 2015 m. šios dinastijos fortepijono virtuozai, broliai Andrejs ir Georgijs bei jų tėvas, profesorius Sergejs Osokins, pirmą kartą grojo kartu – Jūrmalos koncertų salė „Dzintaric“ buvo visiškai užpildyta. Kitais metais jų koncertą Latvijos nacionalinėje operoje visame pasaulyje transliavo Vokietijos internetinė televizija „Klassik.TV“.
Pianistas A. Osokins yra išleidęs du solinius studijinius albumus: „Dedication“, kuriame skamba F. Liszto ir R. Schumanno muzika (leidykla „DUX Recording Producers“), „Two Worlds“, kuriame skamba C. Debussy ir G. Gershwino fortepijoninė muzika (leidykla „Prima Classic“), vieną koncertinį albumą „Osokins Andrejs | Pianist — Live“ (leidykla „International Piano Forum“) ir albumą „Stardiving“, kuriame skamba Andrejs Osokins originalios fortepijoninės kompozicijos. Jis taip pat yra išleidęs albumą su broliu Georgijs ir tėvu Sergejs Osokins: „The Three Osokins in Latvian Piano Music“ ir „I Berzs, i Smilgas“ kartu su mecosopranu Ieva Parša (abu išleisti leidyklos „Skani“). Jo albumas „Two Worlds“ buvo nominuotas prestižiniam „Opus Klassik“ apdovanojimui keturiose nominacijose, tarp jų – „Geriausias metų instrumentalistas“.
Jis dirbo su daugeliu garsių pianistų, tarp jų: Paul Badura-Skoda, Christopher Elton, Michail Voskressensky, John Lill, Domenique Merlet, Arie Vardi, Bernd Goetzke, Boris Berman, Willem Brons, Rolf Hind, Dmitri Bashkirov, Stephen Kovacevic, Yoheved Kaplinsky, Volker Banfild, Jonti Solomon and Martino Tirimo. Andrejs koncertavo daugelyje garsių koncertų salių, tarp jų Berlyno filharmonijoje, Berlyno „Konzerthaus“ didžiojoje salėje, Frankfurto „Alte Oper“, Milano „La Verdi“ koncertų salėje, Nacionalinėje koncertų salėje Dubline, Karališkojoje festivalių salėje, „Wigmore Hall“, „St Martin-in-the-Fields“ ir „Kings Place“ koncertų salėse Londone, Miuncheno „Gasteig“ koncertų salėje, Briuselio „La Monnaie“ koncertų salėje, Paryžiaus „Opera Comique“ ir Birmingemo „Symphony Hall“. 2020 m. jis surengė daugybę aukštai įvertintų rečitalių, transliuojamų internetu visame pasaulyje, Rygoje (Latvija) įkūrė savo klasikinės muzikos, menų ir teatro festivalį „Osokins Freedom Festival“.
Pianistui teko garbė koncertuoti su prestižiniais orkestrais, tarp jų su Nacionaliniu Belgijos orkestru, diriguojamu Marin Alsop, Hallé orkestru su seru Mark Elder, Prancūzijos radijo filharmonijos orkestru su Darrell Ang, Londono filharmonijos orkestru su James Judd, orkestru „Sinfonietta Riga“, diriguojamu Normundo Šnē. Jis bendradarbiavo su orkestru „Kremerata Baltica“ ir Boian Videnoff Frankfurto „Alte Oper“, pasirodė su Kataro filharmonijos orkestru ir maestro Pablo Mielgo, su Latvijos nacionaliniu orkestru, kuriems dirigavo Vladimir Fedoseyev, Yuri Simonov, Andris Poga ir Vassily Sinaisky.
A. Osokins yra aistringas šiuolaikinės fortepijoninės muzikos propaguotojas, intensyviai dirba su kompozitoriais, siekdamas inicijuoti naujos muzikos fortepijonui kūrimą. Greta solinių fortepijoninių kompozicijų pianistas yra surengęs dviejų jam dedikuotų fortepijoninių koncertų premjeras: Juris Karlsons simfonijos-koncerto (taip pat žinomo kaip Simfonija Nr. 2, 2019 m.) ir Zigmars Liepins koncerto fortepijonui (2023 m.).
A. Osokins yra Ukrainai skirto „Osokins Freedom Festival“ įkūrėjas ir meno vadovas. Su metais šis festivalis iš nedidelio išaugo į didelio masto ir gerai žinomą renginį Latvijoje, siūlantį įvairią koncertų, meistriškumo kursų, aktualių pokalbių, muzikantų susitikimų ir kt. programą. Festivalyje inicijuojami nauji bendradarbiavimo projektai, koncertinės programos ir labdaros renginiai, jis tampa susitikimų vieta ir reikšmingu kultūriniu įvykiu Rygoje profesionalams ir klausytojams.
Informacinis partneris:
Programa
F. Chopin – Polonezas cis-moll, op. 26 Nr. 1
F. Chopin – 2 Noktiurnai, op. 9 b-moll ir Es-dur
F. Chopin – Baladė Nr. 2 F-dur
F. Chopin – 2 Etiudai, op. 10 Nr. 3 Es-dur ir Nr. 12 c-moll
F. Chopin – Fantazija-Impromptu, op. 66 cis-moll
– – – – Pertrauka – – – –
R. Schumann – Fantazija, op. 17 C-dur
I. Durchaus phantastisch und leidenschaftlich vorzutragen – Im Legendenton – Erstes Tempo
II. Mässig. Durchaus energisch
III. Langsam getragen. Durchweg leise zu halten
F. Chopin – Polonezas As-dur, op. 53 „Herojiškasis“
Šio koncerto pasiūlymai
Traukiniai į Ignaliną iš Vilniaus (ir kitų miestų) keliauja kelis kartus per dieną, kelionė patogi ir ekologiška.
Bilietų kainas ir tvarkaraštį galite rasti ČIA
Patogia kelione nuo Ignalinos iki Paliesiaus dvaro ir atgal galime pasirūpinti mes.
Susisiekite su mumis: el.p. info@paliesiausdvaras.lt, tel.: +370 626 82 760 ir padėsime pasiekti Paliesiaus dvarą!
P.S. Dėl pavėžėjimo paslaugos prašome susisiekti su mumis ne vėliau kaip 3 d.d. iki atvykimo datos.
Paliesiaus dvaro ledaunėje įsikūrusioje krautuvėlėje „Laukinės žąsys“ slepiasi istorijos iš viso pasaulio… Kviečiame jas atrasti! O jeigu dar negalite atvykti į dvarą, bet jau labai smalsu pasižiūrėti, pasižvalgykite mūsų el. parduotuvėje.
Paliesiaus dvare įsikūrusi kepyklėlė nėra didelė, bet čia viskas daroma nuoširdžiai. Bandelėms, pyragams ir duonai perkame miltus iš vietinių ūkininkų, stengiamės naudoti kuo daugiau kokybiškų vietos produktų, laikomės autentiškų receptų. Mūsų kepiniai ir didžiausiems smaližiams, ir išrankiesiems.
Prieš koncertą kviečiame aplankyti išskirtinį Paliesiaus dvaro vyno rūsį.
Kviečiame registruotis el.p. info@paliesiausdvaras.lt, Tel.: +370 626 82 760
Dvaro rūsyje laikoma virš 200 rūšių rinktinių Prancūzijos vynų.
Naujienos