Aprašymas
Liepos 20 d. kviečiame atvykti pasiklausyti retai pasaulyje atliekamos neapsakomo grožio ir sudėtingumo „Javos siuitos“, sukurtos legendinio litvakų pianisto, kompozitoriaus ir pedagogo Leopoldo Godovskio. Šis 12 pjesių ciklas buvo įkvėptas unikalios Indonezijos gamtos, architektūros paminklų, muzikinių ir kultūrinių tradicijų, kompozitoriaus matytų lankantis Javos saloje 1922 metais. Tai bus pirmasis šio kūrinio atlikimas Lietuvoje.
Programą atliks pianistas Dainius Vaičekonis, Siatlo Ramiojo vandenyno universiteto (JAV) profesorius, fortepijono studijų vadovas, jau daugelį metų siekiantis atgaivinti L. Godovskio palikimą.
Dr. Dainius Vaičekonis yra aktyviai koncertuojantis pianistas ir universiteto profesorius, atlikęs dešimtis solinių ir kamerinės muzikos programų. Dainius Vaičekonis buvo daugelio simfoninių orkestrų solistas. Jis grojo su Lietuvos nacionalinio, Vašingtono valstybinio universiteto, Siatlo Ramiojo vandenyno universiteto, Montanos valstijos, „Federal Way“, Bremertono, Port Andželeso, Mukilteo ir Skagit simfoniniais orkestrais. Dainius yra Tarptautinio F. Waltono koncertinio turnė konkurso (Siatlas, JAV) ir Vašingtono valstijos universiteto koncertų konkurso nugalėtojas, taip pat Tarptautinio Šuberto pianistų konkurso (Dortmundas, Vokietija) laureatas.
Muzikinį išsilavinimą Dainius Vaičekonis įgijo Europos ir Amerikos aukštosiose mokyklose – M. K. Čiurlionio menų gimnazijoje, Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, Mozarteumo akademijoje (Austrija), Ohajo valstijos Bowling Green ir Vašingtono valstijos universitetuose (JAV). Dainius studijavo pas garsius atlikėjus ir pedagogus: Gediminą Kviklį, Mūzą Rubackytę, Eduardą Oganesianą, Lijaną Baronaitę, Jurgį Karnavičių, Karl-Heinzą Kämmerlingą, Christianą Zachariasą, Jerome Rose, Robin McCabe. Dainius buvo apdovanotas universiteto prezidento Gerberdingo stipendija doktorantūros studijoms Vašingtono valstijos universitete. Studijas baigė apgynęs disertaciją „Bethoveno fortepijono sonatos kaip integruoti ciklai“, kurią vėliau išleido leidykla „Lambert AP“ (Vokietija). Dainius yra surengęs daugybę paskaitų-rečitalių ciklų savo mokslinio darbo tema Vašingtono valstijos universitetuose ir kolegijose, taip pat „Organum“ salėje Vilniuje. Dainius įrašė tris paskutines Bethoveno sonatas, o kompaktinį šių įrašų diską „The Last Cycle“ („Paskutinis ciklas“, Bethoveno sonatos fortepijonui Op. 109–111) 2024 metais išleido „Centaur Records“ įrašų kompanija.
Dainius Vaičekonis koncertavo pagrindinėse Siatlo salėse, pavyzdžiui, „Benaroya Hall“ ir „Meany Hall“, grojo vietinėse klasikinės muzikos radijo stotyse „King FM“, „KOUW“, taip pat laidose „Live by George“, „The Beat“. Dainius dalyvavo „Bumbershoot“, „UW Summer Arts“, „Franciscan Summer Night“ ir Šubertiados festivaliuose. Jis grojo rečitalius su smuikininku Ilkka Talviu (Suomija), fleitistais Edmundu Paulu Daviesu (Didžioji Britanija), Magali Mosnier-Karoui (Prancūzija), Klausu Liebertanzu (Vokietija), klarnetistu Seanu Osbornu (JAV), Vilniaus valstybiniu styginių kvartetu (Lietuva), Vašingtono valstybinio universiteto šokėjų trupe „Chamber Dance Company“ ir daugeliu kitų.
Dainius Vaičekonis dėstė „Music Works Northwest“ mokykloje, Vakarų Vašingtono universitete ir „Shoreline“ kolegijoje. 2012 metais Dainius Vaičekonis tapo dėstytojas-atlikėjas („Artist-in-Residence“) tame pačiame Vašingtono valstijos universitete, kuriame studijavo muzikos daktaro laipsnio programoje. Čia Dainius dėstė fortepijoną, taip pat aktyviai koncertavo. Jis grojo tris solinius rečitalius. Vienas iš jų – „Cultural Crossroads“(„Kultūrinės kryžkelės“) – buvo skirtas Amerikos litvakų kompozitoriams. Nuo 2014 metų Dainius Vaičekonis eina profesoriaus, Fortepijono katedros vedėjo pareigas Siatlo Ramiojo vandenyno universitete.
Nepaisant pilno dėstymo krūvio ir atsakingų pareigų šiame universitete, Dainius ir toliau tęsia aktyvią koncertinę veiklą. Kiekvienais metais jis paruošia ir atlieka po dvi skirtingas rečitalių, solinės arba kamerinės muzikos programas. 2017 metais Dainius surengė rečitalį Baltijos šalių muzikos fortepijoniniam trio, kurį atliko su Ilkka Talviu (smuikas) ir Bradley Hawkinsu (violončelė). Surengė fortepijono katedros dėstytojų koncertą, skirtą universiteto 125-osioms metinėms. Kartu su sopranu Chèrie Hughes Dainius atliko dvi rečitalių programas – Centrinės ir Pietų Amerikos išvystytas dainas „Poesía en la canción“ bei amerikiečių, baskų ir katalonų kompozitorių išvystytas dainos „L’amore incert“. Šias programas jie įrašė „Common Tone“ įrašų kompanijoje ir išleido du kompaktinius diskus.
2014 metais Žaslių kultūros centre Dainius Vaičekonis surengė paskaitą-rečitalį „Prisimenant Godovskį“. 2020 metų vasario mėnesį Dainius suorganizavo Godovskio festivalį, skirtą kompozitoriaus 150 gimimo metinėms paminėti, kurio metu surengti trys koncertai, taip pat paskaita ir meistriškumo klasė, kurias vedė tarptautinės L. Godovskio asociacijos prezidentas Antonio Iturrioz. Festivalyje Dainius atliko Godovskio siuitą „Triakontameron“, taip pat koncertavo kamerinės muzikos koncerte. Tais pačiais metais Dainius įrašė „Triakontameron“ siuitą, o jo kompaktinį diską išleido „Centaur Records“ įrašų kompanija.
Praėjusiais metais Dainius Vaičekonis tarptautinio Indonezijos pianistų konkurso kvietimu grojo solinį rečitalį „Symphonic Grandeur“ salėje „Grand Atelier“ Džakartoje (Indonezija) ir vedė meistriškumo pamokas vietos jauniesiems pianistams.
Dainius dažnai koncertuoja su žmona, pianiste Asta Vaičekoniene. Jų fortepijoninis duetas gyvuoja jau 27 metus. Muzikų pora užaugino dvi dukras, taip pat aktyviai koncertavo rengdami dueto programas, puoselėdami ir skleisdami lietuvišką muziką Jungtinėse Valstijose ir kitose šalyse. 2023 metais Vaičekoniai sugrojo Baltijos šalių muzikos fortepijono dueto rečitalį Korvalio tarptautiniame fortepijono festivalyje „Corvalis Piano International“ Oregono valstijos universitete. 2005 metais Vašingtono valstijos universitete jie atliko dar vieną Baltijos šalių programą. 2016 metais Vaičekonių duetas vyko į turnė po Izraelio aukštąsias muzikos akademijas bei kolegijas, kur atliko programą „Šiuolaikinių Lietuvos, Amerikos ir Izraelio kompozitorių kūriniai dviem fortepijonams“. Šias programas Vaičekoniai taip pat atliko ir Siatlo Ramiojo vandenyno universitete. Vaičekoniai surengė rečitalį „Double the Icelandic Fun“ fortepijono duetui ir kontrabosui Islandijos muzikos „Nordic series“ koncertiniame sezone Siatle (JAV). COVID pandemijos metu Siatlo Ramiojo vandenyno universiteto įrašų studijoje „Nickerson Studios“ jie įrašė programą fortepijoniniam duetui „XX amžiaus populiarioji muzika”. Dainiaus ir Astos Vaičekonių duetas įrašė ir dvi kompaktines plokšteles. Tai – prancūzų muzika ir amerikiečių kompozitorių siuitos fortepijono duetui.
Vaičekoniai buvo pirmieji pianistai, surengę rečitalį naujai pastatytoje Siatlo simfoninio orkestro „Benaroya“ salėje 1998 metais. Vaičekonių duetas sugrojo Poulenco koncertą dviem fortepijonams su Port Angeles simfoniniu orkestru. Jie atliko koncertines programas Notre Damo universitete (South Bend, IN), Vakarų Vašingtono universitete (Bellingham, WA), Siatlo Azijos meno muziejuje, Frey muziejuje, Siatlo Ramiojo vandenyno universitete, „Shoreline“ kolegijoje, „Music Works Northwest“, Čiurlionio namų muziejuje Druskininkuose, Vašingtono valstijos universitete, koncertavo „Bumbershoot“ festivalyje (Siatlas, JAV). Vaičekoniai atliko Šiaurės ir Pietų Amerikos kompozitorių kūrinių programą „Resonance“ salėje, Bellevue mieste, programą „Trigubas fortepijono espresso“ Siatlo viešojoje bibliotekoje ir „Keyboard Confections“„Concordia“ mokykloje, Twisp mieste, taip pat B. Bartoko sonatą dviem fortepijonams ir mušamiesiems „Shoreline“ kolegijoje.
Kartu su žmona Dainius įsteigė Siatlo lietuvių bendruomenės chorą „Vakarai“, kuriam vadovauja iki šiol. Su šiuo choru jis dalyvavo 2014, 2018 ir 2024 metų Dainų šventėse Lietuvoje. Dainius Vaičekonis taip pat dirigavo Pasaulio lietuvių dainų šventėse Toronte (Kanada) ir Čikagoje (JAV).
Dainius yra sukūręs kelis fortepijono kūrinius ir aranžavęs fortepijonui keturioms rankoms M. K. Čiurlionio styginių kvartetą ir tris preliudus, J. Naujalio „Svajonę“, kurie yra išleisti muzikosgrafika.lt.
Dainius Vaičekonis daugiau nei dvidešimt metų priklausė „College Music Society“ ir MTNA organizacijoms. Dainius yra dažnai kviečiamas teisėjauti pianistų konkursuose Oregono ir Vašingtono valstijose. Jis taip pat teisėjavo ENKOR ir Tarptautiniame Indonezijos pianistų konkursuose. Dainiaus studentai sėkmingai dalyvauja ir laimi prizus pianistų konkursuose, festivaliuose ir universiteto studijų atrankose.
Informacinis partneris:
Programa
Leopold Godowsky – „Javos siuitos“
Šio koncerto pasiūlymai
Traukiniai į Ignaliną iš Vilniaus (ir kitų miestų) keliauja kelis kartus per dieną, kelionė patogi ir ekologiška.
Bilietų kainas ir tvarkaraštį galite rasti ČIA
Patogia kelione nuo Ignalinos iki Paliesiaus dvaro ir atgal galime pasirūpinti mes.
Susisiekite su mumis: el.p. info@paliesiausdvaras.lt, tel.: +370 626 82 760 ir padėsime pasiekti Paliesiaus dvarą!
P.S. Dėl pavėžėjimo paslaugos prašome susisiekti su mumis ne vėliau kaip 3 d.d. iki atvykimo datos.
Paliesiaus dvaro ledaunėje įsikūrusioje krautuvėlėje „Laukinės žąsys“ slepiasi istorijos iš viso pasaulio… Kviečiame jas atrasti! O jeigu dar negalite atvykti į dvarą, bet jau labai smalsu pasižiūrėti, pasižvalgykite mūsų el. parduotuvėje.
Paliesiaus dvare įsikūrusi kepyklėlė nėra didelė, bet čia viskas daroma nuoširdžiai. Bandelėms, pyragams ir duonai perkame miltus iš vietinių ūkininkų, stengiamės naudoti kuo daugiau kokybiškų vietos produktų, laikomės autentiškų receptų. Mūsų kepiniai ir didžiausiems smaližiams, ir išrankiesiems.
Prieš koncertą kviečiame aplankyti išskirtinį Paliesiaus dvaro vyno rūsį.
Kviečiame registruotis el.p. info@paliesiausdvaras.lt, Tel.: +370 626 82 760
Dvaro rūsyje laikoma virš 200 rūšių rinktinių Prancūzijos vynų.
Naujienos