Pagrindinis > Koncertai > Christian Frattima pristato: opera „Didona ir Enėjas“ (koprodukcija su „Banchetto Musicale“ festivaliu)

Christian Frattima pristato: opera „Didona ir Enėjas“ (koprodukcija su „Banchetto Musicale“ festivaliu)

Atlikėjai:
Meno vadovas ir dirigentas Christian Frattima (Italija) | Barokinis orkestras „Coin du Roi“ (Italija) | Vokalinis ansamblis „Duodeco“ (Lietuva) | Solistai: Teodora Baka (Didona | mecosopranas, Graikija), Jóhann Kristinsson (Enėjas | baritonas, Islandija), Bryndís Guðjónsdóttir (Belinda | sopranas, Islandija), Yo Otahara (Antroji moteris | sopranas, Japonija), Julija Stankevičiūtė (Burtininkė | mecosopranas, Lietuva), Indrė Anankaitė (Pirmoji ragana | sopranas, Lietuva), Seohee Kim (Antroji ragana | sopranas, Pietų Korėja), Povilas Vanžodis (Jūreivis | tenoras, Lietuva) | Christian Frattima (Barokinio orkestro „Coin du Roi“ vadovas) | Povilas Vanžodis (Vokalinio ansamblio „Duodeco“ vadovas)
Data:
2023 m. Rugsėjo 30 d.
Pradžia:
17:00
Kaina:
25 - 40 - 85 €
Bilietai:

Raudonas sektorius – 85 € (Koncerto bilietas su britiška vakariene)

Geltonas sektorius – 40 €
Mėlynas sektorius – 25 €

Britiška vakarienė – 50 €

Norintiems įsigyti koncerto bilietus su britiška vakariene, kviečiame teirautis: Tel.: +370 626 82 760, El. p.: info@paliesiausdvaras.lt

DĖL PAPILDOMŲ BILIETŲ PO 25 € TEIRAUTIS:
Tel.: +370 626 82 760, El. paštas: info@paliesiausdvaras.lt

Aprašymas

Maestro Christian Frattima sugrįžta į Paliesiaus dvarą! Jau rugsėjo 30 d. Paliesiuje įvyks tikrai neeilinis reginys – Jums pristatysime anglų barokinės muzikos kompozitoriaus H. Purcello operą „Didona ir Enėjas“, kurią Jums atliks nuostabūs atlikėjai – barokinis orkestras „Coin du Roi“ (Italija), vokalinis ansamblis „Duodeco“ (Lietuva), Teodora Baka (mecosopranas, Graikija), Jóhann Kristinsson (baritonas, Islandija), Bryndís Guðjónsdóttir (sopranas, Islandija), Yo Otahara (sopranas, Japonija), Julija Stankevičiūtė (mecosopranas, Lietuva), Indrė Anankaitė (sopranas, Lietuva), Seohee Kim (sopranas, Pietų Korėja), Povilas Vanžodis (tenoras, Lietuva).
Plačiau

V A K A R O     P R O G R A M A:

17:00 – 18:30 | Koncertas: H. Purcello – opera „Didona ir Enėjas“

19:00 | Britiška vakarienė

 

Maestro Christian Frattima sugrįžta į Paliesiaus dvarą! Jau rugsėjo 30 d. Paliesiuje įvyks tikrai neeilinis reginys – Jums pristatysime anglų barokinės muzikos kompozitoriaus H. Purcello operą „Didona ir Enėjas“, kurią Jums atliks nuostabūs atlikėjai – barokinis orkestras „Coin du Roi“ (Italija), vokalinis ansamblis „Duodeco“ (Lietuva), Teodora Baka (mecosopranas, Graikija), Jóhann Kristinsson (baritonas, Islandija), Bryndís Guðjónsdóttir (sopranas, Islandija), Yo Otahara (sopranas, Japonija), Julija Stankevičiūtė (mecosopranas, Lietuva), Indrė Anankaitė (sopranas, Lietuva), Seohee Kim (sopranas, Pietų Korėja), Povilas Vanžodis (tenoras, Lietuva).


„Didonė ir Enėjas“

„Didonė ir Enėjas“ yra vienintelė Henrio Purcellio sukurta opera, laikantis šiandienės operos žanro suvokties. Be to, tai apskritai viena pirmųjų Anglijoje parašytų operų. Šiame kūrinyje pasitelkta klasikinė mitologinė legenda apie tragišką meilę tarp Didonės – Tyro pabėgėlės, tapusios Kartaginos karaliene, – ir Enėjo, savo noru palikusio Trojos miestą, idant įvykdytų Dievo duotą užduotį įkurti Romos miestą. Šių veikėjų tarpusavio meilei gyvuoti neleidžia kiekvieno asmeninės likimo misijos, dėl to ji pasmerkta tragiškai baigčiai. Enėjas, vykdydamas savo užduotį, paklusdamas lemčiai, palieka Didonę, kuri miršta sudaužyta širdimi.

Didonės ir Enėjo legendą pirmasis įprasmino romėnų poetas Vergilijus (70–19 m. pr. Kr.) epinėje poemoje „Eneida“. Šioje istorijoje itin reikšmingas egzilio konceptas: abu pagrindiniai veikėjai yra išeiviai, tai lemia jų susitikimą ir meilę Kartaginoje, o galiausiai ir išskiria. Vis dėlto Enėjas paklūsta savajai lemčiai ir, pasiryžęs vykdyti Dievo skirtą užduotį, palieka mylimąją Didonę, kuri, nepakeldama išsiskyrimo su mylimuoju, pasmerkia save ne tik karalienės statuso prarasčiai, bet ir atsisveikinimui su šiuo pasauliu.

Vakaro pabaigoje renginio meno vadovas Christian Frattima Jus pakvies į gurmanišką ir gastronominę kelionę, kurios metu galėsite pasimėgauti tradiciniais britų virtuvės skoniais…


1984 m. gimęs įvairių sričių vunderkindas Christian Frattima pradėjo muzikuoti būdamas vos keturių, laimėjo daugybę smuikininkų konkursų ir koncertavo visame pasaulyje. Frattima įgijo keletą išsilavinimų: ekonomikos magistro, Marconi universiteto Romoje scenos menų ekonomikos daktaro, Bocconi universiteto scenos meno vadybos podoktorantūrinio, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos dirigento magistro laipsnius J. Domarko klasėje. Dalyvavo tarptautiniuose kursuose, vedamuose žymių pedagogų: Jorma Panula, Dejan Pavlov, Eri Klas ir Claudio Abbado; dirigavo daugiau nei penkiolikoje šalių prestižiniams pasaulio orkestrams: Madrido filharmonijos orkestrui, Kauno simfoniniam orkestrui, Peterburgo valstybiniam simfoniniam Orkestrui, „Tokyo Symphony Orchestra“, „Sinfonietta Riga“, Florencijos Maggio Musicale teatro kameriniam orkestrui, F. Cilea teatro orkestrui, Lietuvos nacionaliniam simfoniniam orkestrui, Puatjė kameriniam orkestrui, Kairo operos orkestrui, Turkijos nacionaliniam orkestrui ir daugeliui kitų. Susižavėjęs istoriškai pagrįsta interpretacija, Frattima laikomas vėlyvojo baroko ir ankstyvojo klasicizmo muzikos autoritetu. Jis parašė daugiau nei penkiasdešimt mokslo straipsnių ir knygų apie septynioliktojo ir aštuonioliktojo amžiaus muzikos interpretaciją bei savo muzikologinio tyrimo dėka atrado nemažai dingusios praeities muzikos.

2015 m. Frattima įkūrė „Coin du Roi“. Tai vienintelė italų operos kompanija, kurios specializacija yra baroko opera, atliekama autentiškais instrumentais. „Coin du Roi“ orkestras laikomas vienu geriausių istoriškai pagrįstų orkestrų Europoje. Su „Coin du Roi“ Christian Frattima šiuo metu įrašinėja Beethoveno simfonijas ir koncertus bei koncertines arijas „opera omnia“ su autentiškais instrumentais istoriniu A=430Hz diapazonu. Stambų projektą pristatys „Warner Classic International“ 2027 metais.
Frattima praplečia savo žinias ekonomikos ir matematikos srityse jas pritaikydamas kultūros sektoriuje. Jis daugelio esė ir straipsnių apie kultūros ekonomiką autorius. Frattima taip pat yra Vilniaus universiteto ir „LaScala“ akademijos profesorius.

Šiuo metu Frattima yra „Riga un Rundale“ tarptautinio senovinės muzikos festivalio, Zapyškio tarptautinio festivalio, „MusicaRiva“ festivalio meno vadovas; tarptautinio muzikos festivalio „MusicaRiva“ meno konsultantas ir Vilniaus festivalio „Banchetto musicale“ meno vadovas, „Coin du Roi“ orkestro vyriausias dirigentas bei daugiau nei dvidešimties tarptautinių orkestrų kviestinis dirigentas ir kelių muzikologinių esė keturiomis kalbomis autorius.

Menininkas neapsiriboja tik dirigento ar pedagogo vaidmenimis. Jis yra prodiuseris ir vedėjas, kuria dokumentinius filmus, tarp kurių yra „Retorica e Affetti – baroko operos aušra, apogėjus ir saulėlydis“, skirtas „Sky Classica HD“ (2016) ir „Mettiamoci all’opera“, „Mozart e il suo Apollo et Hyacinthus“, skirtas „Mezzo TV“ [2018]. Frattima, puikiai kalbantis lietuviškai, yra Lietuvos istorijos, tradicijų, ir kultūros puoselėtojas užsienyje.

Žymūs kritikai Jonathan Sutherland, Graham Spicer, Alberto Mattioli apie jį yra rašę: „Jo dirigavimas yra energingas, techniškai nepriekaištingas ir reto aiškumo. Nėra nefunkcionalių judesių, o tik sąmoningumas, profesionalumas ir gestų elegancija“; „Vienas autentiškiausių italų orkestro duobės talentų“; ,,Partitūros analizė ir sintezė, kurias jaunasis dirigentas atliko, buvo stulbinančiai preciziškos, reto gilumo… trumpai tariant, genialios“.

 

Informacinis partneris:

     

Programa

17:00 – 18:30 | Koncertas: H. Purcello – opera „Didona ir Enėjas“

19:00 | Britiška vakarienė

Šio koncerto pasiūlymai

BRITIŠKOS VAKARIENĖS MENIU

SRIUBA
Geltonųjų pupelių, geltonųjų lęšių ir voveraičių sriuba –„London particular”

PAGRINDINIS
„Sunday Roast”: jautienos kepsnys, Jorkšyro pudingas, bulvės, daržovės, „Gravy“ padažas

DESERTAS
Tradicinis morkų pyragas

KELIONĖ AUTOBUSU

Galite rinktis kelionę į koncertą mūsų transportu!

Pageidaujantys atvykti iš Vilniaus į Paliesiaus dvare vyksiantį koncertą ir grįžti atgal registruojasi el.p. info@paliesiausdvaras.lt, Tel.: +370 626 82 760

Kelionės į koncertą ir namo kaina asmeniui – 25 Eur.

*Kelionė autobusu organizuojama susidarius 10-ties žmonių grupei.

** Susidarius virš 15 žmonių grupei, kelionės kaina asmeniui – 20 Eur.

*** Kelionės organizuojamos iki koncerto likus ne mažiau nei 7 dienoms.

PARDUOTUVĖLĖ

Paliesiaus dvaro ledaunėje įsikūrusioje krautuvėlėje „Laukinės žąsys“ slepiasi istorijos iš viso pasaulio… Kviečiame jas atrasti! O jeigu dar negalite atvykti į dvarą, bet jau labai smalsu pasižiūrėti, pasižvalgykite mūsų el. parduotuvėje.

KEPYKLĖLĖ

Atvykstate į koncertą ir norėtumėte namo parsivežti kvepiančių lauktuvių iš kepyklėlės? Užsisakykite kepinius iš anksto su 10 % nuolaida ir atsiimkite juos Paliesiaus dvare po koncerto!

DVARO VYNO RŪSYS

Prieš koncertą kviečiame aplankyti išskirtinį Paliesiaus dvaro vyno rūsį.

Kviečiame registruotis el.p. info@paliesiausdvaras.lt, Tel.: +370 626 82 760

Dvaro rūsyje laikoma virš 200 rūšių rinktinių Prancūzijos vynų.