Pagrindinis > Koncertai > Choras „Jauna Muzika“: People come and people go (Žmonės ateina ir žmonės išeina)

Choras „Jauna Muzika“: People come and people go (Žmonės ateina ir žmonės išeina)

Atlikėjai:
Choras „Jauna Muzika“ (Meno vadovas ir dirigentas - Vaclovas Augustinas)
Data:
2021 m. Lapkričio 21 d.
Pradžia:
14:00
Kaina:
€ 20 - 30 - 40

Aprašymas

Tyliai ir jaukiai laukiant žiemos, pasitinkant artėjantį mąslų Advento laikotarpį, Vilniaus miesto savivaldybės choras „Jauna muzika“ (meno vadovas ir dirigentas Vaclovas Augustinas) kviečia į jaukia kultūros sala už didmiesčių ribų tapusį Paliesiaus dvarą. Jame choras pristatys programą „People Come And People Go“ („Žmonės ateina ir žmonės išeina“), kurioje skambės XX-XXI a. kompozitorių Davido Lango, Ola Gjeilo ir Johno Tavenerio kūriniai.
Plačiau

Tyliai ir jaukiai laukiant žiemos, pasitinkant artėjantį mąslų Advento laikotarpį, lapkričio 21 d. Vilniaus miesto savivaldybės choras „Jauna muzika“ (meno vadovas ir dirigentas Vaclovas Augustinas) kviečia į jaukia kultūros sala už didmiesčių ribų tapusį Paliesiaus dvarą. Jame choras pristatys programą „People Come And People Go“ („Žmonės ateina ir žmonės išeina“), kurioje skambės XX-XXI a. kompozitorių Davido Lango, Ola Gjeilo ir Johno Tavenerio kūriniai.

Pulicerio premijos laureato, amerikiečių kompozitoriaus Davido Lango „Again“ („Vėl“), sekant Ekleziastu – tobulos ramybės išraiška, sukomponuota naudojantis minimalizmo įrankiais. Lango „I lie“ pasakoja apie laimės ar liūdesio, kančios ar atpirkimo laukimą. Taip pat programoje – ir to paties kompozitoriaus „For Love is Strong“, kūrinys, parašytas pagal „Giesmių giesmę“.

„Jauna muzika“ ruošia ir du Ola Gjeilo, norvegų kompozitoriaus, vieno dažniausiai pasaulyje atliekamų chorinės muzikos autorių kūrinius – tai „Sanctus“ ir „Agnus Dei“. Gjeilo „Sanctus“ – atmosferiškas ir intensyvus, prisodrintas nežemiškų melodijų ir turtingos harmonijos. „Agnus Dei“ – tarsi balsų simfonija, akinanti garsinių spalvų įvairove.

Į šią savo programą „Jauna muzika“ įtraukė ir dar vieną ypatingai choro mylimą autorių – britų kompozitorių Johną Tavenerį, į XX-XXI a. muziką atnešusį grožio, dvasingumo ir gelmės dermę. Koncerte choras atliks visame pasaulyje gerai žinomus Tavenerio kūrinius „Today a Virgin“, „As One Who Has Slept“, „The Lamb“ ir Mother of God, Here I Stand“.

PROGRAMA:

David Lang (1957):
Again (after Ecclesiastes); liet.: Vėl (sekant Ekleziastu)
I lie; liet.: Guliu aš
For love is strong (after Song of Songs); liet.: Nes meilė stipri (sekant Giesmių Giesme)

Ola Gjeilo (1978):
Sanctus

John Tavener (1944-2013):
Today a Virgin
As one who has slept
The Lamb
Mother of God, here I stand

Ola Gjeilo
Agnus Dei