Pagrindinis > Koncertai > Baltijos gitarų kvartetas: „Keturios gitaros 20 metų drauge“

Baltijos gitarų kvartetas: „Keturios gitaros 20 metų drauge“

Atlikėjai:
Baltijos gitarų kvartetas: Zigmas Čepulėnas, Sergej Krinicin, Saulius S. Lipčius, Chris Ruebens | Lietuva / Belgija
Data:
2024 m. Liepos 13 d.
Pradžia:
16:00
Kaina:
25 - 30 - 40 €

Aprašymas

Kolektyvas gimė, kai prieš dvidešimt metų keturi Lietuvos muzikos ir teatro akademijos studentai susibūrė į Baltijos gitarų kvartetą. Po penkerių metų prie jų prisijungė gitaristas iš Belgijos. Per dvidešimt metų muzikinės kelionės sukauptas originalus repertuaras atsispindės ir koncerto programoje, įskaitant pirmąjį ir naujausią kvartetui parašytą Chriso Ruebenso kūrinį bei specialiai šiai progai sukurtą Mindaugo Stumbro kūrinį kvartetui. Programoje taip pat skambės kūriniai iš senesnių kvarteto albumų „Dancing with Guitar“, „Tradicion nuevo“ bei naujausio albumo „Pievų taku“.
Plačiau

Liepos 13 d. Paliesiaus dvare kviečiame išgirsti keturis gitaristus, kartu grojančius jau dvidešimt metų!

„Aukščiausios klasės klasikinės muzikos ansamblis iš Lietuvos. <…> Neįtikėtinas jautrumas, neperspausta dinamika ir kongenialus ansamblinis grojimas. <…> Keturios gitaros, viena siela – rekomendacija pilnam koncertui kitų metų festivalyje…“ – teigiame dienraštyje „Oberbayerisches Volksblatt“.

Kolektyvas gimė, kai prieš dvidešimt metų keturi Lietuvos muzikos ir teatro akademijos studentai susibūrė į Baltijos gitarų kvartetą. Po penkerių metų prie jų prisijungė gitaristas iš Belgijos. Per dvidešimt metų muzikinės kelionės sukauptas originalus repertuaras atsispindės ir koncerto programoje, įskaitant pirmąjį ir naujausią kvartetui parašytą Chriso Ruebenso kūrinį bei specialiai šiai progai sukurtą Mindaugo Stumbro kūrinį kvartetui. Programoje taip pat skambės kūriniai iš senesnių kvarteto albumų „Dancing with Guitar“, „Tradicion nuevo“ bei naujausio albumo „Pievų taku“.

Kolektyvas vertinamas vietinių klasikinės muzikos gerbėjų, užsienyje pristatomas kaip lyderiaujantis gitarų ansamblis Baltijos šalyse. Gitaristų koncertų sąraše – daugiau nei 25 pasaulio šalys bei prestižinės koncertų salės – tai ir Japonija, Rusija, Kinija, Austrija, Danija, ir garsioji Berlyno filharmonija, Varšuvos Karalių rūmai bei Londono „Southbank center“. Baltijos gitarų kvartetas aktyviai koncertuoja pagrindinėse Lietuvos miestų salėse, svarbiausiuose šalies festivaliuose, Lietuvos Nacionalinės filharmonijos organizuojamuose koncertuose. Kvarteto nariai – įvairių konkursų laureatai, aktyvūs atlikėjai, jų muzikavimas jautrus, spalvingas ir subtilus, tačiau nepretenzingas.

Zigmas Čepulėnas kaip solistas aktyviai koncertavo su Vilniaus universiteto kameriniu orkestru Lietuvoje ir Prancūzijoje, taip pat grojo Vokietijos, Latvijos, Estijos koncertų salėse. Dalyvavo tarptautiniame Lietuvos-Belgijos šiuolaikinės muzikos projekte ir koncertavo Concertgebouw Brugge su „LENsemble” (Lietuvos Ansamblių Tinklas) ir „Het Collectief“ (Belgija), taip pat grojo su akordeonistu Martynu Levickiu ir orkestru „Mikroorkestra“, su Lietuvos Nacionaliniu simfoniniu orkestru atliko gitaros solo partiją A. Skulte 5-osios simfonijos premjeroje. Nuo 2002 m. Zigmas aktyvus pedagogas, kurio mokiniai yra įvairių respublikinių ir tarptautinių konkursų laureatai, taip pat ir aranžuočių gitarai autorius, leidėjas.

Sergej Krinicin mokytis groti gitara pradėjo nuo 14 metų, jo pirmasis mokytojas – Lietuvos klasikinės gitaros mokyklos įkūrėjas Jurgis Rimkevičius. Gitaristas yra Lietuvos klasikinės gitaros festivalių bei konkursų laureatas. 2002 m. grįžęs į Lietuvą muzikas pradėjo aktyvią koncertinę veiklą Lietuvoje ir už jos ribų. Gitaristas yra koncertavęs su Lietuvos kameriniu orkestru, Kauno, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos, Klaipėdos kameriniais orkestrais ir Kauno simfoniniu orkestru. Gitaristo muzikinės veiklos sąraše – ir nuo 2010 m. aktyviai koncertuojantis „Džentelmenų duetas“ kartu su garsiu smuikininku Vilhelmu Čepinskiu. Gitaristas ne kartą girtas kritikų. Jis taip pat yra aktyvus pedagogas – 2001 m. įkūręs gitaros klasę Kauno J. Naujalio muzikos gimnazijoje, išugdė ne vieną respublikinių bei tarptautinių konkursų laureatą. Nuo 2011 m. dėsto Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos akademijoje.

Saulius S. Lipčius yra aktyvus atlikėjas, pedagogas, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos docentas. Gitaristas skambina ne tik klasikine gitara, bet ir unikalia Lietuvoje arkiliutnia „Liuto forte“. Muzikantas dalyvauja įvairiuose koncertiniuose projektuose, yra skirtingų ansamblių narys. Jis jau ketvirtos kartos muzikantas savo šeimoje. Nuolat augęs muzikinėje aplinkoje, gitara susidomėjo būdamas 12 metų. Saulius yra įvairių tarptautinių bei šalies konkursų laureatas, aktyviai koncertuoja kartu su įvairiais muzikantais, aktoriais, ansambliais ir svarbiausiose Lietuvos salėse, ir užsienyje. Nuo 2004 m. Saulius yra aktyvus gitaros pedagogas, jo mokiniai respublikinių bei tarptautinių konkursų laureatai. Gitaristas yra Lietuvos muzikos ir teatro akademijos docentas, nuo 2008 metų dėstantis klasikinę gitarą bei kamerinį ansamblį.

Chris Ruebens gitara pradėjo groti 9 metų, aukščiausiu įvertinimu baigė Eklo (Eeklo) muzikos mokyklą. Lankydamas gitaros pamokas, Chrisas domėjosi ir teatru, mokėsi groti fliugelhornu ir baritono ragu. 17 metų šiais instrumentais grojo varinių instrumentų ansamblyje. Nuo tada grojo ir dainavo keliose bliuzo, roko, pop ir disko grupėse. Studijų metais muzikantas įkūrė gitarų kvartetą „Koa“ kartu su keliais tos pačios mokyklos bendraminčiais, tarp kurių ir tarptautinėje scenoje gerai pažįstamas gitaristas Antoon Vandeborght, kartu jie išleido kompaktinę plokšelę, vėliau gitaristas įkūrė ir kitą ansamblį. Nuo 2008 m., sulaukęs pasiūlymo tapti Baltijos gitarų kvarteto nariu, gitaristas gyvena Vilniuje. Be to, jis aktyvus pedaggas ir kompozitorius, sulaukiantis vis daugiau įvertinimų už savo kūrybos kompozicijas. Jo kūrybos stilių galima apibūdinti kaip eklektišką, įkvėptą klasikinės, world ir džiazo muzikos. Gitaristas ir kompozitorius kviečiamas į gitaros konkursų žiūri Lietuvoje ir užsienyje.

 

Informacinis partneris:

     

Programa

Eduardas Balsys – „Sutiktuvių maršas” iš baleto Eglė Žalčių karalienė (arr. Saulius S. Lipčius)

Jonas Švedas – Dešimties bagatelių ciklas „Pievų taku“ (arr. Zigmas Čepulėnas)
Baltieji dobilėliai
Žirnikai
Ramunėlės
Pienės
Saulės ašarėlės
Kukalėliai
Katpėdėlės
Neužmirštuolės
Varpeliai
Erškėtrožės

Mindaugas Stumbras – „Reflections”

Leo Brouwer – „Paisaje Cubano con rumba“

Edward Elgar – „Sevillana (Scene espagnolle)” op. 7 (arr. Carl Herring)

– – – – Pertrauka – – – –

Faustas Latėnas – Styginių kvartetas nr. 2 „Šviesiam atminimui” (arr. / Saulius S. Lipčius)

Chris Ruebens – „Three Ukulele Dances“
Slow Dance
In the Meantime
Richt inta ma barra!

Šio koncerto pasiūlymai

KELIONĖ AUTOBUSU

Galite rinktis kelionę į koncertą mūsų transportu!

Pageidaujantys atvykti iš Vilniaus į Paliesiaus dvare vyksiantį koncertą ir grįžti atgal registruojasi el.p. info@paliesiausdvaras.lt, Tel.: +370 626 82 760

Kelionės į koncertą ir namo kaina asmeniui – 25 Eur.

*Kelionė autobusu organizuojama susidarius 10-ties žmonių grupei.

** Susidarius virš 15 žmonių grupei, kelionės kaina asmeniui – 20 Eur.

*** Kelionės organizuojamos iki koncerto likus ne mažiau nei 7 dienoms.

PARDUOTUVĖLĖ

Paliesiaus dvaro ledaunėje įsikūrusioje krautuvėlėje „Laukinės žąsys“ slepiasi istorijos iš viso pasaulio… Kviečiame jas atrasti! O jeigu dar negalite atvykti į dvarą, bet jau labai smalsu pasižiūrėti, pasižvalgykite mūsų el. parduotuvėje.

KEPYKLĖLĖ

Paliesiaus dvare įsikūrusi kepyklėlė nėra didelė, bet čia viskas daroma nuoširdžiai. Bandelėms, pyragams ir duonai perkame miltus iš vietinių ūkininkų, stengiamės naudoti kuo daugiau kokybiškų vietos produktų, laikomės autentiškų receptų. Mūsų kepiniai ir didžiausiems smaližiams, ir išrankiesiems.

DVARO VYNO RŪSYS

Prieš koncertą kviečiame aplankyti išskirtinį Paliesiaus dvaro vyno rūsį.

Kviečiame registruotis el.p. info@paliesiausdvaras.lt, Tel.: +370 626 82 760

Dvaro rūsyje laikoma virš 200 rūšių rinktinių Prancūzijos vynų.