Pagrindinis > Koncertai > „Ar Jūs mylite Lisztą?“

„Ar Jūs mylite Lisztą?“

Atlikėjai:
Mūza Rubackytė (fortepijonas, Lietuva / Prancūzija / Šveicarija), Eglė Andrejevaitė (fortepijonas, Lietuva), Lisztofonija-4 konkurso laureatai: Povilas Norkūnas (I vietos laimėtojas), Joris Mikužis (II vietos laureatas), Xichen Wang (III vietos laureatas). Koncerto svečias – „Lisztofonija-3“ konkurso laimėtojas Simonas Poška (Lietuva / Vokietija)
Data:
2023 m. Spalio 21 d.
Pradžia:
16:00
Kaina:
20 - 30 - 40 €
Bilietai:

DĖL PAPILDOMŲ BILIETŲ TEIRAUTIS:
Tel.: +370 626 82 760
El. paštas: info@paliesiausdvaras.lt

Aprašymas

Paliesiaus dvare – pianistė Mūza Rubackytė ir Lisztofonijos konkurso laureatai! Kartu su Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureate Mūza Rubackyte ir jos globojamo Lisztofonija-4 konkurso laureatais, koncerte dalyvaus ir Lisztofonijos idėjos autorė bei kuratorė pianistė Eglė Andrejevaitė ir svečiuosis „Lisztofonija-3“ konkurso laimėtojas Simonas Poška (Lietuva / Vokietija). Tai koncertas visiems, mylintiems klasikinę muziką ir Lisztą!
Plačiau

Paliesiaus dvare – pianistė Mūza Rubackytė ir Lisztofonijos konkurso laureatai! Kartu su Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureate Mūza Rubackyte ir jos globojamo Lisztofonija-4 konkurso laureatais, koncerte dalyvaus ir Lisztofonijos idėjos autorė bei kuratorė pianistė Eglė Andrejevaitė ir svečiuosis „Lisztofonija-3“ konkurso laimėtojas Simonas Poška (Lietuva / Vokietija). Tai koncertas visiems, mylintiems klasikinę muziką ir Lisztą!

2017-aisiais pirmą kartą surengtas pianistų konkursas „Lisztofonija” – tai Lietuvos Ferenco Liszto asociacijos „LiSZtuania“ kartu su Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA) fortepijono katedra inicijuotas konkursas Lietuvos pianistams, kurio tikslas yra skatinti Lietuvos pianistus atlikti, įrašyti ir gilinti žinias apie F. Liszto kūrybą. Jau trečiąjį kartą organizuojamas konkursas – tai profesionali pagalba menininko kelią pradedančiam pianistui ruošiant garso ir vaizdo įrašą, pagrindinę pri(si)statymo pasaulyje, priemonę. Šių metų konkurso laureatų baigiamasis koncertas ir pasaulyje pripažintos F. Liszto muzikos ekspertės, 2020 metais pelniusios Didįjį Liszt Records konkurso prizą Budapešte, prof. Mūzos Rubackytės pasirodymas vyks Paliesiaus dvare.

Lisztofonijos pianistų konkurso globėja, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatė Mūza Rubackytė pianistės karjerą pradėjo septynerių: debiutavo Lietuvos nacionalinės filharmonijos Didžiojoje salėje skambindama J. Haydno Koncertą D-dur diriguojant Sauliui Sondeckiui. Studijavo Lietuvos konservatorijoje (dabar – Lietuvos muzikos ir teatro akademija, LMTA) ir Maskvos valstybinėje P. Čaikovskio konservatorijoje.

Šiuo metu Vilniuje, Paryžiuje ir Ženevoje gyvenančios lietuvių pianistės pergalė prestižiniame tarptautiniame Liszto–Bartóko pianistų konkurse Budapešte (1981) buvo pirmas Lietuvos pianisto pripažinimas tarptautinėje scenoje po 50 metų pertraukos (1933 m. pianistų konkursą Vienoje buvo laimėjęs S. Vainiūnas).

Ši „Viena geriausių gyvųjų Liszto atlikėjų“ (kaip teigiama prestižiniame žurnale „Fanfare“, JAV), yra Tarptautinių F. Liszto asociacijų (ILA) biuro narė, F. Liszto draugijos Lietuvoje „LiSZtuania“ prezidentė, ilgametė tarptautinio F. Liszto pianistų konkurso Utrechte žiuri narė. Už F. Liszto kūrybos ir vengrų kultūros sklaidą pasaulyje 2012 m. M. Rubackytei įteiktas Vengrijos kultūros ministerijos prizas „Pro Hungarica“, o 2020-aisiais įrašytas kompaktinis diskas „De la valse á labîme“ pelnė 41-ojo tarptautinio Ferenco Liszto įrašų vertinimo didįjį prizą.

Šiandien pianistė koncertuoja visuose žemynuose. Ji kasmet kviečiama koncertuoti Paryžiaus operoje, jos rečitaliai rengiami Londono „Wigmore Hall“, Bonos „Beethoven-Haus“, Amsterdamo „Concertgebouw“, Briuselio konservatorijoje, Paryžiaus „Salle Gaveau“, Tivolio „Villa d’Este“, Buenos Airių „Teatro Colón“, Mechiko „Auditorio Blas Galant“, Santjago operoje, Rio de Žaneiro „Teatro Municipal“ ir kitose prestižinėse pasaulio koncertų salėse. Pianistės repertuarą sudaro daugiau kaip 40 koncertinių programų ir 40 koncertų su orkestru. Diskografijoje– 25 kompaktinės plokštelės.

M. Rubackytė yra tarptautinio Vilniaus fortepijono muzikos festivalio įkūrėja ir meno vadovė. Taip pat LMTA profesorė kviečiama į prestižinių tarptautinių konkursų žiuri, vadovauja meistriškumo kursams visame pasaulyje.

Daugiau informacijos: https://www.lisztuania.com

 

Informacinis partneris:

     

Programa

Renginio programa:

14:00 | M. Rubackytės knygos „Gimusi po fortepijonu“ pristatymas su žurnalistu Valdu Puteikiu.
15:00 | Autografų metas.
16:00 | Koncertas „Ar Jūs mylite Lisztą?“

 

Koncerto programa:

Franz Liszt – Petrarkos sonetas Nr. 47 iš ciklo „Klajonių metai” II sąsiuvinis, S. 161
Atlieka: Eglė Andrejevaitė

Franz Liszt – Vengriška rapsodija Nr. 10 S.244/1
Atlieka: Xichen Wang / Lisztofonija-4, III vieta

Franz Liszt – „Dievo palaiminimas vienatvėje” iš ciklo „Poetinės ir religinės harmonijos” S.173
Atlieka: Joris Mikužis / Lisztofonija-4, II vieta

Franz Liszt – „Vengriška rapsodija” Nr.12, S.244/12, cis-moll
Atlieka: Povilas Norkūnas / Lisztofonija-4, I vieta

Camille Saint-Saëns / Franz Liszt – „Mirties šokis” op. 40
Atlieka: Simonas Poška / Lisztofonija-3 I vieta

Franz Liszt – Vengriška rapsodija Nr. 2 (perdirbimas 4 rankoms)
Atlieka: prof. Mūza Rubackytė ir Simonas Poška

Šio koncerto pasiūlymai

14:00 | KNYGOS PRISTATYMAS

M. Rubackytės knygos „Gimusi po fortepijonu“ pristatymas su žurnalistu Valdu Puteikiu.

KELIONĖ AUTOBUSU

Galite rinktis kelionę į koncertą mūsų transportu!

Pageidaujantys atvykti iš Vilniaus į Paliesiaus dvare vyksiantį koncertą ir grįžti atgal registruojasi el.p. info@paliesiausdvaras.lt, Tel.: +370 626 82 760

Kelionės į koncertą ir namo kaina asmeniui – 25 Eur.

*Kelionė autobusu organizuojama susidarius 10-ties žmonių grupei.

** Susidarius virš 15 žmonių grupei, kelionės kaina asmeniui – 20 Eur.

*** Kelionės organizuojamos iki koncerto likus ne mažiau nei 7 dienoms.

PARDUOTUVĖLĖ

Paliesiaus dvaro ledaunėje įsikūrusioje krautuvėlėje „Laukinės žąsys“ slepiasi istorijos iš viso pasaulio… Kviečiame jas atrasti! O jeigu dar negalite atvykti į dvarą, bet jau labai smalsu pasižiūrėti, pasižvalgykite mūsų el. parduotuvėje.

KEPYKLĖLĖ

Paliesiaus dvare įsikūrusi kepyklėlė nėra didelė, bet čia viskas daroma nuoširdžiai. Bandelėms, pyragams ir duonai perkame miltus iš vietinių ūkininkų, stengiamės naudoti kuo daugiau kokybiškų vietos produktų, laikomės autentiškų receptų. Mūsų kepiniai ir didžiausiems smaližiams, ir išrankiesiems.

DVARO VYNO RŪSYS

Prieš koncertą kviečiame aplankyti išskirtinį Paliesiaus dvaro vyno rūsį.

Kviečiame registruotis el.p. info@paliesiausdvaras.lt, Tel.: +370 626 82 760

Dvaro rūsyje laikoma virš 200 rūšių rinktinių Prancūzijos vynų.