Pagrindinis > Koncertai > „Amžinai Tavo, amžinai mano, amžinai mūsų“

„Amžinai Tavo, amžinai mano, amžinai mūsų“

Atlikėjai:
Boris Brovtsyn (I smuikas, Austrija), Monika Urbonaitė (II smuikas), Jurgis Juozapaitis (altas), Gleb Pyšniak (violončelė) | Skaitovas aktorius Andrius Bialobžeskis
Data:
2023 m. Rugsėjo 2 d.
Pradžia:
16:00
Kaina:
20 - 30 - 40 €

Aprašymas

„Amžinai Tavo, amžinai mano, amžinai mūsų” – taip kompozitorius pasirašė savo laiške nemirtingai mylimajai. Koncertinės programos metu skambės vienas įspūdingiausių L. van Bethoveno šedevrų – styginių kvartetas op. 130, sukurtas paskutiniaisiais jo gyvenimo metais. Modernia raiška aplenkęs savo laikmetį, šis kūrinys net šiuolaikiniam klausytojui gali pasirodyti avangardinis. Tarp kontrastingų kvarteto dalių aktorius Andrius Bialobžeskis skaitys Heiligenštato testamentą (Bethoveno 1802 m. laiškas broliams Karlui ir Johanui, kuriame kompozitorius aprašo savo neviltį ir nerimą dėl klausos praradimo) bei kitas, paslaptingesnis ir intymesnis dokumentas, žinomas kaip „Laiškas nemirtingai mylimajai”, parašytas praėjus dešimčiai metų po Testamento, kai kūrėjas buvo jau visiškai kurčias. Šie tekstai leidžia pažvelgti į Bethoveno sielą – kankinamą, irzlią, tačiau kupiną meilės žmonijai ir artimiesiems. Originali koncertinė programa, apjungianti genialios kamerinės muzikos bei autentiško teksto klausymą, sukurs nepaprastą meninę atmosferą!
Plačiau

„Amžinai Tavo, amžinai mano, amžinai mūsų” – taip kompozitorius pasirašė savo laiške nemirtingai mylimajai. Koncertinės programos metu skambės vienas įspūdingiausių L. van Bethoveno šedevrų – styginių kvartetas op. 130, sukurtas paskutiniaisiais jo gyvenimo metais. Modernia raiška aplenkęs savo laikmetį, šis kūrinys net šiuolaikiniam klausytojui gali pasirodyti avangardinis. Tarp kontrastingų kvarteto dalių aktorius Andrius Bialobžeskis skaitys Heiligenštato testamentą (Bethoveno 1802 m. laiškas broliams Karlui ir Johanui, kuriame kompozitorius aprašo savo neviltį ir nerimą dėl klausos praradimo) bei kitas, paslaptingesnis ir intymesnis dokumentas, žinomas kaip „Laiškas nemirtingai mylimajai”, parašytas praėjus dešimčiai metų po Testamento, kai kūrėjas buvo jau visiškai kurčias. Šie tekstai leidžia pažvelgti į Bethoveno sielą – kankinamą, irzlią, tačiau kupiną meilės žmonijai ir artimiesiems.

Originali koncertinė programa, apjungianti genialios kamerinės muzikos bei autentiško teksto klausymą, sukurs nepaprastą meninę atmosferą!

Smuikininkas Boris Brovtsyn yra pagarsėjęs kaip vienas giliausių ir įvairiapusiškiausių savo kartos muzikantų. Jis nuolat kviečiamas ir kaip solistas, ir kaip kamerinės muzikos atlikėjas. Atlikėjo repertuare daugiau kaip penkiasdešimt koncertų smuikui ir šimtai kamerinių kūrinių – kai kuriuos iš jų jis atliko pirmą kartą pasaulyje. Smuikininkas yra dažnas kamerinės muzikos ciklo „Les Grands Interpretes“ Ženevoje ir Berlyno „Spectrum Concerts“, kur nuo 2008 m. pasirodo kiekvieną sezoną, svečias.

Gimęs šeimoje, kuri muzikuoja jau keturias kartas, Borisas pradėjo griežti smuiku mokomas savo senelio, Levo Tzeitlino ir Abramo Yampolskio mokinio. Baigęs Maskvos P. Čaikovskio konservatoriją, kur studijavo pas Mayą Glezarovą, Borisas debiutavo Jungtinėje Karalystėje su BBC filharmonijos orkestru, diriguojamu Rumono Gambos, ir netrukus persikėlė į Londoną. Jis baigė studijas Davido Takeno klasėje „Guildhall“ muzikos ir dramos mokykloje, o nuo 2010 m. iki 2016 m. pats čia dėstė, taip pat vadovavo klasei Grinvičo „Trinity“ muzikos koledže ir vedė meistriškumo kursus visame pasaulyje, įskaitant Pietų Korėją, Tailandą ir Braziliją. Šiuo metu jis eina profesoriaus pareigas Vienos „Musik und Kunst Privatuniversität“ universitete.

Smuikininkas koncertavo su seru Neville Marriner, Vladimir Jurowski, Neemi Jarvi, Marek Janowski, Vassili Sinaisky, Jan Pascal Tortelier, Mikhail Jurowski, Gerd Albrecht, Alexander Vedernikov, Michael Sanderling, Arvo Volmer ir Antony Wit; su „Orchestre de la Suisse Romande“, Londono filharmonijos, Varšuvos filharmonijos, Danijos karališkuoju, Rusijos nacionaliniu, Berlyno „Berliner Rundfunk“, San Paulo simfoniniu, „St. Martin in the Fields”, BBC simfoniniu, filharmijos ir Škotijos orkestrais.

Borisas yra aistringas kamerinės muzikos atlikėjas. Kaip kamerinės muzikos atlikėjas, jis bendradarbiavo su Janine Jansen, Gidon Kremer, Misha Maisky, Kyung-wha Chung, Itamar Golan, Julian Rachlin, Gary Hoffman, Clemens Hagen, Maxim Rysanov, Daishin Kashimoto, Martin Fröst, Nelson Goerner ir Denis Matsuev tokiuose festivaliuose kaip Verbjė, Edinburgo, Zalcburgo, Stavangerio, „Campos do Jordao“, Ansi, Utrechto, Jeruzalės, Maskvos gruodžio naktys ir Enesco festivalis Bucharešte.

Boriso Brovtsyno įrašų galima rasti daugybėje „Decca“, BIS, „Onyx“ ir „Naxos“ leidyklų kompaktinėse plokštelėse. Jo F. Schuberto ir A. Schoenbergo kamerinių kūrinių įrašas, atliktas su soliste Janine Jansen, pelnė „ECHO Klassik“ apdovanojimą, o J. Brahmso klarneto kvintetas, atliktas su Martinu Fröstu, buvo nominuotas „Gramophone“ apdovanojimui. 2016 m. sausį atlikėjas įrašė vien E. Schulhoffo kūrinių kompaktinę plokštelę, o 2018 m. išleista E. Ysaye solo smuiko sonatų kompaktinė plokštelė sulaukė didelio kritikų pripažinimo.

Smuikininkė Monika Urbonaitė užaugo muzikinėje aplinkoje, sėkmingai dalyvaudama įvairiuose respublikiniuose ir tarptautiniuose konkursuose, grojo solo su Lietuvos kameriniu ir Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestrais. Po 2001 m. tarptautiniame Jašos Heifetzo konkurse pelnyto „Vilties talento“ prizo ji sulaukė Gidono Kremerio kvietimo groti Baltijos šalių jaunimo orkestre „Kremerata Baltica“ ir iki 2008 m. dalyvavo šio orkestro koncertinėse išvykose po visą pasaulį: Austriją, Vokietiją, Lenkiją, Šveicariją, Japoniją, Kiniją, JAV ir kt. Jai teko muzikuoti su tokiais įžymiais atlikėjais kaip Martha Argerich, Misha Maisky, Gustavo Dudamel, Yo Yo Ma, ir, žinoma, orkestro įkūrėju bei vadovu G. Kremeriu.

M. Urbonaitė, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos auklėtinė profesorės Undinės Jagėlaitės smuiko klasėje, nuo 2009 m. pratęsė studijas ir magistro diplomą įgijo „Trinity“ muzikos koledže Londone, profesoriaus Oferio Falko smuiko klasėje. 2010 m. su prof. O. Falku ji atliko Bacho koncertą dviem smuikams d-minor „St. Martin in the Fields“ koncertinėje salėje Londone. Studijų metais M. Urbonaitė pelnė daug stipendijų ir įvairių konkursų premijų, tarp jų Leverhulme, Founders, TCM Trust ir Tillett bei Colin Keer Trust stipendijos, taip pat ji laimėjo Vivian Joseph klasikinio koncerto konkurso pirmąją premiją. Ji aktyviai koncertavo su dviem styginių instrumentų ansambliais (kvartetais), su kuriais pelnė įvairių apdovanojimų ir turėjo galimybę bendradarbiauti su Gabrieliu Prokofievu, atliekant jo Styginių kvartetą Nr. 2 projekte su „Transitions Dance Company“. Studijų „Trinity „koledže metu M. Urbonaitė buvo kviestinė London Ripieno Society Orchestra koncertmeisterė, grojo solo su „Torbay Symphony Orchestra“, atlikdama Dmitrijaus Šostakovičiaus Koncertą smuikui Nr. 1.

M. Urbonaitė ypač domisi kameriniu muzikavimu. Ji yra koncertavusi su tokiais žinomais šios srities atlikėjais kaip Ianas Fountain, Diemut Poppen, Ksenija Sidorova-Arizaga, Sasha Sitkovetsky, Alec Chaushian, Daishin Kashimoto, Boris Brovtsyn, Yevgeni Sudbin, Hartmut Rhode ir kt. įvairiuose muzikos festivaliuose, tarp jų Utrechto, Pharos, Zagrebo KOM ir Džersio salos „Liberation“ festivaliai. 2013 m. M. Urbonaitė dalyvavo kameriniame ansamblyje, įrašydama kritikų labai aukštai įvertintą CD – visus J. S. Bacho smuiko koncertus su soliste Janine Jansen. Po šio įrašo sekė du koncertiniai atlikėjų turai po Europą. 2019 m. M. Urbonaitė dalyvavo koncertiniame ture po Izraelį kaip kvarteto „Vissi d‘Arte“ narė, muzikuodama su akordeono meistre Ksenja Sidorova-Arizaga.

Studijų Londone metais susidomėjusi „Life Music Now“ veikla, siekiančia praskaidrinti senelių globos namų ar slaugos ligoninių gyventojų kasdienybę, M. Urbonaitė stengiasi geriausias šios interaktyvios veiklos idėjas pritaikyti Lietuvoje. 2018 m. ji bendradarbiavo su dailininke Kristina Norvilaite-Geniušiene, atlikdama muzikinę programą Santariškių vaikų ligoninėje. 2018–2022 m. M. Urbonaitė inicijavo ir su MB „Muzika“ nariais atliko labdaros koncertus „Gemoje“, Senjorų socialinės globos namuose, Tremtinių namuose Vilniuje ir kt.

Jurgis Juozapaitis 2005 m. baigė Nacionalinę M. K. Čiurlionio menų mokyklą ir įstojo į Lietuvos muzikos ir teatro akademijos prof. P. Radzevičiaus alto klasę. 2009 m. baigė bakalauro, 2011 m. – LMTA magistrantūros studijas. 2015 m. baigė LMTA meno doktorantūros studijas (prof. J. Kaliūnaitės ir prof. P. Radzevičiaus alto klasėse) ir apsigynė meno daktaro laipsnį. 2006–2007 m. stažavosi Nacionalinėje Paryžiaus muzikos ir šokio konservatorijoje („Conservatoire national supérieur de musique et de danse de Paris“) prof. P. H. Xuereb alto klasėje bei A. Meunier kamerinio ansamblio klasėje.

Altininkas dažnai koncertuoja kaip solistas ir kamerinės muzikos atlikėjas. Kaip solistas yra grojęs su Lietuvos kameriniu orkestru, LMTA studentų simfoniniu orkestru, Klaipėdos kameriniu orkestru, „New Era orchestra“ (Ukraina), koncertavęs su Čiurlionio styginių kvartetu, dalyvavęs daugelyje meistriškumo kursų Lietuvoje ir užsienyje. Yra Lietuvos kamerinio orkestro altų grupės koncertmeisteris ir trio „Claviola“ narys. Su ansambliu „Claviola“ yra įrašęs lietuvių bei užsienio autorių opusų, išleidęs tris muzikinius albumus. Svarbią vietą koncertinėje veikloje užima lietuvių kompozitorių muzika – Jurgis Juozapaitis yra pirmasis J. Andrejevo, O. Balakausko, V. Germanavičiaus, U. Giedraitytės, J. Juozapaičio, J. Jurkūno, A. Kubiliūno, R. Mačiliūnaitės, A. Maslekovo, A. Mikoliūno, M. Natalevičiaus ir kt. kompozitorių kūrinių atlikėjas.

Jurgis Juozapaitis dalyvavo daugelyje alto ir kamerinės muzikos meistriškumo kursų, kuriuos vedė žymūs profesoriai, tarp kurių – J. Kluson, A. Kouyoumdjian, H. Kefer, H. Beyerle, A. Keller, W. Klos, M. da Silva ir kt. Taip pat dalyvavo tarptautiniuose bei respublikiniuose konkursuose, iš kurių 15-oje yra pelnęs laureato diplomus: yra tarptautinio M. Elskio altininkų konkurso Minske II premijos laureatas (2007); tarptautiniame „Val Tidone“ kamerinės muzikos konkurse Italijoje pelnė II vietą (2010); 38-jame tarptautiniame kamerinės muzikos konkurse „Lyceum Club International de Suisse“ (2012) Šveicarijoje tapo finalininku ir laimėjo specialųjį prizą, 19-jame tarptautiniame Europos kamerinės muzikos konkurse Illzache, Prancūzijoje, laimėta I vieta (2015) ir III vieta tarptautiniame „Salieri-Zinetti“ kamerinės muzikos konkurse Italijoje (2019).

2011, 2012, 2014 ir 2016 m. buvo apdovanotas LR prezidentės D. Grybauskaitės padėkos raštu, 2012 ir 2014 m. apdovanotas Lietuvos kultūros ministerijos įsteigta Jaunojo muzikos atlikėjo premija.

Nuo 2017 m. Jurgis Juozapaitis dėsto Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje.

Dar būdamas 14 metų Gleb Pyšniak kaip solistas debiutavo su Lietuvos kameriniu orkestru (dirigentas prof. Saulius Sondeckis) Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje. Šiandien legendinės violončelininkės Natalijos Gutman auklėtinis pasirodo tokiose garsiausiose pasaulio salėse kaip Vienos „Musikverein“, Amsterdamo „Concertgebouw“, Maskvos konservatorijos Didžiojoje salėje, pasirodė solo su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu, Lietuvos valstybiniu simfoniniu, Lietuvos kameriniu, Šv. Kristoforo kameriniu, Klaipėdos kameriniu, Maskvos konservatorijos simfoniniu, Porto simfoniniu, „Sinfonietta Riga“ orkestrais ir kt. Aukščiausius įvertinimus muzikas pelnė reikšminguose nacionaliniuose ir tarptautiniuose konkursuose. Nuo 2019 metų – Lietuvos muzikos ir teatro akademijos lektorius.

Ne vieną poetinę programą paruošęs Valstybinio jaunimo teatro aktorius, puikiai pažįstamas publikai iš savo vaidmenų teatre, kine, televizijos serialuose – Andrius Bialobžeskis. 2004 m. aktorius apdovanotas Auksiniu scenos kryžiumi geriausio antraplanio vaidmens kategorijoje („Užsispyrėlės tramdymas“, Jaunimo teatras), o 2011 m. Sidabrinėse gervėse pelnė geriausio aktoriaus apdovanojimą („Kai apkabinsiu tave“).

 

Informacinis partneris:

     

Programa

Ludwig van Beethoven – kvartetas op. 130
I Adagio, ma non troppo – Allegro
II Presto
III Andante con moto, ma non troppo. Poco scherzoso
IV Alla danza tedesca. Allegro assai
V Cavatina. Adagio molto espressivo

 

Šio koncerto pasiūlymai

KELIONĖ AUTOBUSU

Galite rinktis kelionę į koncertą mūsų transportu!

Pageidaujantys atvykti iš Vilniaus į Paliesiaus dvare vyksiantį koncertą ir grįžti atgal registruojasi el.p. info@paliesiausdvaras.lt, Tel.: +370 626 82 760

Kelionės į koncertą ir namo kaina asmeniui – 25 Eur.

*Kelionė autobusu organizuojama susidarius 10-ties žmonių grupei.

** Susidarius virš 15 žmonių grupei, kelionės kaina asmeniui – 20 Eur.

*** Kelionės organizuojamos iki koncerto likus ne mažiau nei 7 dienoms.

PARDUOTUVĖLĖ

Prieš koncertą kviečiame aplankyti ypatingų prekių Paliesiaus dvaro parduotuvėlę.

KEPYKLĖLĖ

Užsakykite lauktuvėms kepinius iš anksto. Užsakymui taikome 10% nuolaidą.

DVARO VYNO RŪSYS

Prieš koncertą kviečiame aplankyti išskirtinį Paliesiaus dvaro vyno rūsį.

Kviečiame registruotis el.p. info@paliesiausdvaras.lt, Tel.: +370 626 82 760

Dvaro rūsyje laikoma virš 200 rūšių rinktinių Prancūzijos vynų.
Dvaro darbuotojai mielai Jus palydės ir supažindins.