Aprašymas
Spalio 12 dieną į Paliesiaus dvaro koncertų salę sugrįžta lietuvių pianistės Monikos Dars ir amerikiečių-italų violončelininkės Natanios Hoffman duetas. Įkvepiančioje dvaro erdvėje muzikantės dar 2023 metų kovą leidosi į muzikines paieškas įrašinėdamos savo dueto debiutinį albumą „Resistance“ (Pasipriešinimas). Koncerto metu jos šį albumą ir pristatys, tad kviečiame visus muzikos mylėtojus!
Muzikantės yra dinamiškos solistės bei kamerinės muzikos atlikėjos, pasirodžiusios Europos, Šiaurės ir Pietų Amerikos, Azijos scenose, grojusios solo su Europos bei Amerikos orkestrais ir nugalėjusios daugybėje tarptautinių konkursų. Natanios ir Monikos duetas susikūrė 2017 metais Belgijoje ir jau netrukus laimėjo antrąją premiją Luigi Nono kamerinės muzikos konkurse Italijoje. Nuo to laiko jos drauge koncertavo Belgijos, Olandijos, Vokietijos, Ispanijos, Italijos ir Lietuvos scenose, o savo dueto veiklą būtent 2023 metais vainikavo debiutiniu albumu.
Kūrinio gimimas yra vienas iš giliai asmeniškų, nepajudinamai su kontekstu susijusių įvykių. Albume „Resistance“ nagrinėjami keturi stiprūs ir giliai žmogiški XX a. kompozitorių, gyvenusių Sovietų Sąjungoje ir Trečiajame reiche, kūriniai; taip pat analizuojamas XXI a. pasipriešinimas tai pačiai muzikai tiek simboliniu, tiek politiniu požiūriu, o prie vieno kūrinio grįžtama naujos kompozicijos pavidalu.
Šiame CD pristatymo koncerte atlikėjos publikai atliks dalį albumo kūrinių, taip pat vieną iš violončelės ir fortepijono repertuaro šedevrų – J. Brahmso antrąją sonatą.
Daugiau apie atlikėjas galite sužinoti jų internetiniuose puslapiuose: www.monikadars.com, www.nataniahoffman.com
Informacinis partneris:
Programa
A. Šenderovas – 4 pjesės violončelei ir fortepijonui
Spalvingumas, ritmiškumas, improvizacinis muzikinės medžiagos vystymas, aiškus ir nuoširdus balsas – visa tai suteikė Anatolijui Šenderovui išskirtinį muzikinį braižą, taip vertinamą, mėgstamą ir puoselėjamą tiek atlikėjų, tiek klausytojų. 4 pjesės – tai 4 lakoniškos istorijos, nukeliančios klausytojus į atokiausius jų vaizduotės klodus.
D. Shostakovich – Sonata violončelei ir fortepijonui op. 40
I. Allegro non troppo
II. Allegro
III. Largo
IV. Allegro
1934 m. Šostakovičiaus sukurta Sonata violončelei ir fortepijonui yra keturių dalių kūrinys, perteikiantis epochos, kurioje jis buvo parašytas, sumaištį ir netikrumą. Šis laikotarpis pasižymėjo despotiška stalinistinio režimo meno kontrole, privertusia daugelį menininkų, tarp jų ir Šostakovičių, eiti klastingu keliu tarp saviraiškos ir valstybės įsakyto konformizmo.
– – – – Pertrauka – – – –
J. Hoffman – Zapyškis (2023). PASAULINĖ PREMJERA
Zapyškis – tai būtent „Resistance“ albumui sukurta pjesė, kurioje naudojama XX a. lenkų-žydų poeto ir dainų autoriaus Mordechai Gebirtig dainos temos.
J. Brahms – Sonata violončelei ir fortepijonui Nr. 2, Op. 99
I. Allegro vivace
II. Adagio affettuoso
III. Allegro passionate
IV. Allegro molto
1886 m. sukurta Johanneso Brahmso Sonata violončelei ir fortepijonui Nr. 2, op. 99 – laikui nepavaldus šedevras, sudėtingas emocijas supinantis į vientisą muzikinį pasakojimą. Violončelės ir fortepijono muzikinis dialogas svyruoja nuo gilios melancholijos iki gaivališkos ekstazės, o tai puikiai apipavidalina Brahmsui būdingas kompozicinis meistriškumas. Išskirtinės Brahmso melodijos, kompleksiškos harmonijos ir galinga dinamika paverčia šį kūrinį užburiančia kelione po žmogiškųjų jausmų gelmes.
Šio koncerto pasiūlymai
Vakarienę būtina užsisakyti iš anksto, likus ne mažiau 24 val. iki koncerto.
Gėrimus prie patiekalų kviečiame užsisakyti papildomai vietoje.
Prieš koncertą kviečiame paragauti charizmatiškų raudonųjų vynų iš Burgundijos.
Burgundija – vienas žymiausių Prancūzijos vyndarystės regionų, kuriame vynas gaminamas nuo jau porą tūkstantmečių. Regiono dirvožemis pasižymi dideliu kiekiu kalkakmenio, jame randama daug fosilijų, o klimatas vyndarystei – tiesiog idealus. Jokiuose kituose vynuose taip gerai neatsiskleidžia „terroir“ – Burgundijoje skirtingi vynuogynai gali būti įsikūrę vos per kelis metrus ir tokių pačių vynuogių vyno skonis jau skiriasi.
Burgundiški raudonieji vynai daugiausia gaminami iš „Pinot Noir“ vynuogių. Jie nėra nei labai tamsūs, nei sunkūs, neturi daug taninų – užtat kiek skonio ir kvapų! Paragaukite jų ir pajusite vaisių ir gėlių, pavyzdžiui, vyšnių, aviečių, braškių, našlaičių, natas. Brandinami šie vynai įgyja dar daugiau poskonių, tiesiog nukeliančių į kelionę po kraštą. Kviečiame leistis į šią kelionę Burgundijos raudonųjų vynų pažinimo popietėje su gėrimų ekspertu – pasimėgausite net 7–8 puikiais vynais.
Traukiniai į Ignaliną iš Vilniaus (ir kitų miestų) keliauja kelis kartus per dieną, kelionė patogi ir ekologiška.
Bilietų kainas ir tvarkaraštį galite rasti ČIA
Patogia kelione nuo Ignalinos iki Paliesiaus dvaro ir atgal galime pasirūpinti mes.
Susisiekite su mumis: el.p. info@paliesiausdvaras.lt, tel.: +370 626 82 760 ir padėsime pasiekti Paliesiaus dvarą!
P.S. Dėl pavėžėjimo paslaugos prašome susisiekti su mumis ne vėliau kaip 3 d.d. iki atvykimo datos.
Paliesiaus dvaro ledaunėje įsikūrusioje krautuvėlėje „Laukinės žąsys“ slepiasi istorijos iš viso pasaulio… Kviečiame jas atrasti! O jeigu dar negalite atvykti į dvarą, bet jau labai smalsu pasižiūrėti, pasižvalgykite mūsų el. parduotuvėje.
Paliesiaus dvare įsikūrusi kepyklėlė nėra didelė, bet čia viskas daroma nuoširdžiai. Bandelėms, pyragams ir duonai perkame miltus iš vietinių ūkininkų, stengiamės naudoti kuo daugiau kokybiškų vietos produktų, laikomės autentiškų receptų. Mūsų kepiniai ir didžiausiems smaližiams, ir išrankiesiems.
Prieš koncertą kviečiame aplankyti išskirtinį Paliesiaus dvaro vyno rūsį.
Kviečiame registruotis el.p. info@paliesiausdvaras.lt, Tel.: +370 626 82 760
Dvaro rūsyje laikoma virš 200 rūšių rinktinių Prancūzijos vynų.
Naujienos