Pagrindinis > Koncertai > Albumo „Resistance” pristatymo koncertas: Natania Hoffman (violončelė, Italija /JAV), Monika Dars (fortepijonas, Lietuva / Belgija)

Albumo „Resistance” pristatymo koncertas: Natania Hoffman (violončelė, Italija /JAV), Monika Dars (fortepijonas, Lietuva / Belgija)

Atlikėjai:
Natania Hoffman (violončelė, Italija /JAV), Monika Dars (fortepijonas, Lietuva / Belgija)
Data:
2024 m. Spalio 12 d.
Pradžia:
16:00
Kaina:
20 - 30 - 40 €

Aprašymas

Į Paliesiaus dvaro koncertų salę sugrįžta lietuvių pianistės Monikos Dars ir amerikiečių-italų violončelininkės Natanios Hoffman duetas. Įkvepiančioje dvaro erdvėje muzikantės dar 2023 metų kovą leidosi į muzikines paieškas įrašinėdamos savo dueto debiutinį albumą „Resistance“ (Pasipriešinimas). Koncerto metu jos šį albumą ir pristatys, tad kviečiame visus muzikos mylėtojus!
Plačiau

Spalio 12 dieną į Paliesiaus dvaro koncertų salę sugrįžta lietuvių pianistės Monikos Dars ir amerikiečių-italų violončelininkės Natanios Hoffman duetas. Įkvepiančioje dvaro erdvėje muzikantės dar 2023 metų kovą leidosi į muzikines paieškas įrašinėdamos savo dueto debiutinį albumą „Resistance“ (Pasipriešinimas). Koncerto metu jos šį albumą ir pristatys, tad kviečiame visus muzikos mylėtojus!

Muzikantės yra dinamiškos solistės bei kamerinės muzikos atlikėjos, pasirodžiusios Europos, Šiaurės ir Pietų Amerikos, Azijos scenose, grojusios solo su Europos bei Amerikos orkestrais ir nugalėjusios daugybėje tarptautinių konkursų. Natanios ir Monikos duetas susikūrė 2017 metais Belgijoje ir jau netrukus laimėjo antrąją premiją Luigi Nono kamerinės muzikos konkurse Italijoje. Nuo to laiko jos drauge koncertavo Belgijos, Olandijos, Vokietijos, Ispanijos, Italijos ir Lietuvos scenose, o savo dueto veiklą būtent 2023 metais vainikavo debiutiniu albumu.

Kūrinio gimimas yra vienas iš giliai asmeniškų, nepajudinamai su kontekstu susijusių įvykių. Albume „Resistance“ nagrinėjami keturi stiprūs ir giliai žmogiški XX a. kompozitorių, gyvenusių Sovietų Sąjungoje ir Trečiajame reiche, kūriniai; taip pat analizuojamas XXI a. pasipriešinimas tai pačiai muzikai tiek simboliniu, tiek politiniu požiūriu, o prie vieno kūrinio grįžtama naujos kompozicijos pavidalu.

Šiame CD pristatymo koncerte atlikėjos publikai atliks dalį albumo kūrinių, taip pat vieną iš violončelės ir fortepijono repertuaro šedevrų – J. Brahmso antrąją sonatą.

Daugiau apie atlikėjas galite sužinoti jų internetiniuose puslapiuose: www.monikadars.comwww.nataniahoffman.com

 

Informacinis partneris:

     

Programa

A. Šenderovas – 4 pjesės violončelei ir fortepijonui

Spalvingumas, ritmiškumas, improvizacinis muzikinės medžiagos vystymas, aiškus ir nuoširdus balsas – visa tai suteikė Anatolijui Šenderovui išskirtinį muzikinį braižą, taip vertinamą, mėgstamą ir puoselėjamą tiek atlikėjų, tiek klausytojų. 4 pjesės – tai 4 lakoniškos istorijos, nukeliančios klausytojus į atokiausius jų vaizduotės klodus.

D. Shostakovich – Sonata violončelei ir fortepijonui op. 40
I. Allegro non troppo
II. Allegro
III. Largo
IV. Allegro

1934 m. Šostakovičiaus sukurta Sonata violončelei ir fortepijonui yra keturių dalių kūrinys, perteikiantis epochos, kurioje jis buvo parašytas, sumaištį ir netikrumą. Šis laikotarpis pasižymėjo despotiška stalinistinio režimo meno kontrole, privertusia daugelį menininkų, tarp jų ir Šostakovičių, eiti klastingu keliu tarp saviraiškos ir valstybės įsakyto konformizmo.

J. Hoffman – Zapyškis (2023). PASAULINĖ PREMJERA

Zapyškis – tai būtent „Resistance“ albumui sukurta pjesė, kurioje naudojama XX a. lenkų-žydų poeto ir dainų autoriaus Mordechai Gebirtig dainos temos.

J. Brahms – Sonata violončelei ir fortepijonui Nr. 2, Op. 99
I. Allegro vivace
II. Adagio affettuoso
III. Allegro passionate
IV. Allegro molto

1886 m. sukurta Johanneso Brahmso Sonata violončelei ir fortepijonui Nr. 2, op. 99 – laikui nepavaldus šedevras, sudėtingas emocijas supinantis į vientisą muzikinį pasakojimą. Violončelės ir fortepijono muzikinis dialogas svyruoja nuo gilios melancholijos iki gaivališkos ekstazės, o tai puikiai apipavidalina Brahmsui būdingas kompozicinis meistriškumas. Išskirtinės Brahmso melodijos, kompleksiškos harmonijos ir galinga dinamika paverčia šį kūrinį užburiančia kelione po žmogiškųjų jausmų gelmes.

Šio koncerto pasiūlymai

KELIONĖ AUTOBUSU

Galite rinktis kelionę į koncertą mūsų transportu!

Pageidaujantys atvykti iš Vilniaus į Paliesiaus dvare vyksiantį koncertą ir grįžti atgal registruojasi el.p. info@paliesiausdvaras.lt, Tel.: +370 626 82 760

Kelionės į koncertą ir namo kaina asmeniui – 25 Eur.

*Kelionė autobusu organizuojama susidarius 10-ties žmonių grupei.

** Susidarius virš 15 žmonių grupei, kelionės kaina asmeniui – 20 Eur.

*** Kelionės organizuojamos iki koncerto likus ne mažiau nei 7 dienoms.

PARDUOTUVĖLĖ

Paliesiaus dvaro ledaunėje įsikūrusioje krautuvėlėje „Laukinės žąsys“ slepiasi istorijos iš viso pasaulio… Kviečiame jas atrasti! O jeigu dar negalite atvykti į dvarą, bet jau labai smalsu pasižiūrėti, pasižvalgykite mūsų el. parduotuvėje.

KEPYKLĖLĖ

Paliesiaus dvare įsikūrusi kepyklėlė nėra didelė, bet čia viskas daroma nuoširdžiai. Bandelėms, pyragams ir duonai perkame miltus iš vietinių ūkininkų, stengiamės naudoti kuo daugiau kokybiškų vietos produktų, laikomės autentiškų receptų. Mūsų kepiniai ir didžiausiems smaližiams, ir išrankiesiems.

DVARO VYNO RŪSYS

Prieš koncertą kviečiame aplankyti išskirtinį Paliesiaus dvaro vyno rūsį.

Kviečiame registruotis el.p. info@paliesiausdvaras.lt, Tel.: +370 626 82 760

Dvaro rūsyje laikoma virš 200 rūšių rinktinių Prancūzijos vynų.