Pagrindinis > Koncertai > After Čiurlionis. Improvizacija pagal M. K. Čiurlionio muziką.

After Čiurlionis. Improvizacija pagal M. K. Čiurlionio muziką.

Atlikėjai:
Janas Maksimovičius (soprano saksofonas, Lietuva), Dmitrijus Golovanovas (fortepijonas, Lietuva)
Data:
2023 m. Rugsėjo 23 d.
Pradžia:
16:00
Kaina:
20 - 30 - 40 €

Aprašymas

Praėjus daugiau nei 100 metų nuo M. K. Čiurlionio mirties, jo kūryba vis dar yra įkvėpimo šaltinis daugybei menininkų. Lietuvos genijaus muzikos grožį, trapumą ir didybę atskleis du džiazo ir improvizacinės muzikos meistrai – Dmitrijus Golovanovas ir Janas Maksimovičius. „Čiurlionio muziką pradėjome atlikti su intencija modernizuoti ir aktualizuoti ją. Tačiau ilgainiui pastebėjome, kad ne mes pakeitėme Čiurlionį, o jis pakeitė mus, mūsų mąstymą, atlikimą, muzikos suvokimą. Visa mūsų atliekama muzika pasikeitė po gilesnės pažinties su Čiurlionio kūryba“, – sako D. Golovanovas. Šioje improvizacijos pilnoje Čiurlionio interpretacijoje atlikėjai sąmoningai atsisako džiazo stereotipų, vietoje to operuodami autentinės Čiurlionio muzikos elementais. Kai kur užbaigti kūriniai praplečiami ir išvystomi į stambesnes formas, o kai kur Čiurlionio muzikos motyvai tampa tramplinu atlikėjų intelektui ir drobe Čiurlioniško simbolių ir fantazijų pasaulio paveikslui.
Plačiau

After Čiurlionis

Praėjus daugiau nei 100 metų nuo M. K. Čiurlionio mirties, jo kūryba vis dar yra įkvėpimo šaltinis daugybei menininkų. Lietuvos genijaus muzikos grožį, trapumą ir didybę atskleis du džiazo ir improvizacinės muzikos meistrai – Dmitrijus Golovanovas ir Janas Maksimovičius.

„Čiurlionio muziką pradėjome atlikti su intencija modernizuoti ir aktualizuoti ją. Tačiau ilgainiui pastebėjome, kad ne mes pakeitėme Čiurlionį, o jis pakeitė mus, mūsų mąstymą, atlikimą, muzikos suvokimą. Visa mūsų atliekama muzika pasikeitė po gilesnės pažinties su Čiurlionio kūryba“, – sako D. Golovanovas.

Šioje improvizacijos pilnoje Čiurlionio interpretacijoje atlikėjai sąmoningai atsisako džiazo stereotipų, vietoje to operuodami autentinės Čiurlionio muzikos elementais. Kai kur užbaigti kūriniai praplečiami ir išvystomi į stambesnes formas, o kai kur Čiurlionio muzikos motyvai tampa tramplinu atlikėjų intelektui ir drobe Čiurlioniško simbolių ir fantazijų pasaulio paveikslui.

Abu muzikai yra vieni ryškiausių šalies improvizacinės muzikos ir džiazo atlikėjų, abiejų biografijose daugybė koncertų svarbiausiose šalies scenose, begalė bendradarbiavimų su užsienio atlikėjais bei plati užsienio koncertų geografija, tačiau svarbiausia jiems – gyvas muzikinis bendravimas su klausytoju „čia ir dabar“, kiekvienos sekundės išgyvenimas ir čia pat gimstanti muzika, kurios dalyviu tampa klausytojas.

Dmitrijus Golovanovas – jau du dešimtmečius vienas aktyviausių džiazo scenos dalyvių su ilgu ir įspūdingu pasiekimų, festivalių, kūrybinių projektų ir tarptautinių bendradarbiavimų sąrašu. Dar studijų laikais jis stažavosi pas legendinį JAV pianistą Richie Beirachą Vokietijoje, iš kur parsivežė ne tik gilų džiazo žinių bagažą, bet ir išskirtinę, precizišką bei išraiškingą grojimo manierą. Pernai metais jis pelnė prestižinį Birštono džiazo festivalio Grand Prix už nuopelnus Lietuvos džiazui, o kiek vėliau buvo išrinktas Lietuvos džiazo federacijos prezidentu. Jo diskografijoje – daugiau nei 15 albumų, tarp kurių 3 soliniai ir dar 6, kuriuose jis yra projektų ir muzikos bendraautorius.

Jan Maksimovič – išskirtinis Lietuvos vidurinės kartos džiazo muzikantų pavyzdys. Turtingas garsas, plačios techninės galimybės ir ryškus bei netikėtas muzikinis frazavimas išskiria jį tarp kitų saksofonistų. Pridėjus didžiulę patirtį improvizacinės muzikos srityje gaunamas stulbinantis rezultatas – ekspresyvus, net teatrališkas, grojimas, kuris atveria klausytojų širdis, sielas, mintis. Kelis pastaruosius dešimtmečius Janas buvo aktyvus kelių ansamblių lyderis, taip pat grojo kaip kviestinis muzikantas su žinomiausiais šalies atlikėjais. Jo bendradarbiavimų rate – Tim Daisy, Vein Trio, Nacionalinis Simfoninis Orkestras ir daugybė kitų.

 

Viršelio nuotraukos autorė Živilė Butvilaitė.

 

Informacinis partneris:

     

Programa

Čiurlionio kūrinių ir eskizų interpretacija bei improvizacija

 

Šio koncerto pasiūlymai

VAKARIENĖ
Vyne troškinti jautienos žandai su salierų kremu

25.00 Į krepšelį

Voveraitėmis įdaryta vištienos krūtinėlė su moliūgų kremu

17.00 Į krepšelį

Karpio filė kepsnys su raudonojo vyno padažu

23.00 Į krepšelį

Rizotas su keptomis miško gėrybėmis

16.00 Į krepšelį

Desertas su pasirinktu karštu gėrimu: Obuolių pyragas su naminiais ledais

7.00 Į krepšelį

 

Vakarienę būtina užsisakyti iš anksto, likus ne mažiau 24 val. iki koncerto.

KELIONĖ AUTOBUSU

Galite rinktis kelionę į koncertą mūsų transportu!

Pageidaujantys atvykti iš Vilniaus į Paliesiaus dvare vyksiantį koncertą ir grįžti atgal registruojasi el.p. info@paliesiausdvaras.lt, Tel.: +370 626 82 760

Kelionės į koncertą ir namo kaina asmeniui – 25 Eur.

*Kelionė autobusu organizuojama susidarius 10-ties žmonių grupei.

** Susidarius virš 15 žmonių grupei, kelionės kaina asmeniui – 20 Eur.

*** Kelionės organizuojamos iki koncerto likus ne mažiau nei 7 dienoms.

PARDUOTUVĖLĖ

Paliesiaus dvaro ledaunėje įsikūrusioje krautuvėlėje „Laukinės žąsys“ slepiasi istorijos iš viso pasaulio… Kviečiame jas atrasti! O jeigu dar negalite atvykti į dvarą, bet jau labai smalsu pasižiūrėti, pasižvalgykite mūsų el. parduotuvėje.

KEPYKLĖLĖ

Atvykstate į koncertą ir norėtumėte namo parsivežti kvepiančių lauktuvių iš kepyklėlės? Užsisakykite kepinius iš anksto su 10 % nuolaida ir atsiimkite juos Paliesiaus dvare po koncerto!

DVARO VYNO RŪSYS

Prieš koncertą kviečiame aplankyti išskirtinį Paliesiaus dvaro vyno rūsį.

Kviečiame registruotis el.p. info@paliesiausdvaras.lt, Tel.: +370 626 82 760

Dvaro rūsyje laikoma virš 200 rūšių rinktinių Prancūzijos vynų.